Duyuru

Collapse
No announcement yet.

hız sabitleyici çalışmıyor..

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• hız sabitleyici çalışmıyor..

arkadaşlar hız sabitleyici çalışmıyor,90 100 km hızla 5. viteste ilerlerken sabitlemek için tuşa bastım sabitlemiyor?Başına gelen var mı?
    Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Ynt: hız sabitleyici çalışmıyor..

akü kutup başı
    InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: insigniaT
      arkadaşlar hız sabitleyici çalışmıyor,90 100 km hızla 5. viteste ilerlerken sabitlemek için tuşa bastım sabitlemiyor?Başına gelen var mı?
      Sorun kesin budur demiyorum bende de cc sorunu olduğunda tedavis bu olmuştu

Debriyaj müşürünüzde sıkıntı olabilir 10p042 kodu ile ilgili bir servis ile görüşün. Müşür değişimi gerekirse de değişim kapsamından sonra güncelleme ile yeni parçayı sisteme tanıtmalarının ardından arızanız giderilecektir diye düşünüyorum.

Yorum

Daha önce hazırladığım mesajdan alıntıdır:

Arkadaşlar,

Çoğumuzun çağrıldığı müşür değişimi (kampanya kodu - 10p042) kapsamında sizler için hazırladım.

Siyah olan fren müşürümüz, beyaz olan da debriyaj müşürümüz. Değişim sonrası da yazılım güncellemesi yapılmıştır.

Fren ve Debriyaj Pedal Konum Sensörlerinin Değişimi Uygulama fotoğrafları:

Yorum

Bende oldu bir kere bu. Işıkların sönmesini beklemeden direk çalıştırdım arabayı nerden aklıma geldiyse hız sabıtleyıcıyı calıstırayım dedım açıldı beyaz ısık yandı fakat sabıtleme yapıp yesıl ısıga donmedı. Durdum ısıkların sonmesını bekledım tekrar calıstırdım bu sefer calıstı hız sabıtleyıcı
          2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

Hız Sabitleyici belli bir süre çalışıp sonra mı devre dışı kaldı yoksa hiç mi devreye girmedi ?

Genelde bu tür sorunar araç kapatılıp 5-10 dk beklendikten sonra düzelir düzelmezse akü kutup başını söküp takın yine işe yaramıyorsa Insignialar için CC için bir yazılım güncellemesi var onu yükletin sonrununuz %98 çözülülüyor Korkulacak birşey değil ama insan kafasına takıyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Geriye kalan %2'lik kısımda da yukarıda paylaştıklarımı yapıyorlar

Yorum

Yok yapmıyorlar yazılımı geliştirmek lazım diyorlar

Geçmişte bende oluyordu test yaparken hızlanma ve frenlemede cc yi kullanıyordum tabi bana dayanmıyordu sonra devre dışı kalıyordu ne yaparsan yap düzelmiyordu aracı kapatıp gidiyordum sonra düzeliyordu yazılımla düzelttiler çok nadir hala yapıyor
                Limitleri zorlmak lazım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                  Yok yapmıyorlar yazılımı geliştirmek lazım diyorlar
                  Peki Fatih Abi yapmıyorlar

Yorum

kontağı açıp kapattıktan sonra duzelıyor fatıh abı bu ısın ustası

Yorum

Orjinal yazı sahibi: OrhunEA
                      kontağı açıp kapattıktan sonra duzelıyor fatıh abı bu ısın ustası
                      Peki

Yorum

drwaverunner,

bu değişim ne zaman duyurulmuştu? Hangi dönem insigniaları kapsıyordu bilginiz var mıdır?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: keramos
                          drwaverunner,

bu değişim ne zaman duyurulmuştu? Hangi dönem insigniaları kapsıyordu bilginiz var mıdır?
                          Insignia için yoktu diye biliyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: keramos
                            drwaverunner,

Sn. Keramos,

Şu an güncel bir uygulamadır Astra J'ler için. Belirli şasi aralıkları servisler tarafından bugünlerde çağrılmaktadır. Gördüğünüz fotoğraflar ve uygulamalar geçen haftaya aittir. Benim fotoğraflarda paylaştığım 2 farklı müşür vardır (konum sensörü ile de tarifleniyor). Fren müşürü elektronik park freni ve arka stop ışıklarının titremesi ile ilgilidir.

Derbiyaj müşürü de cc'un devreye alındığında 1-2 sn içinde sistemden çıkması problemini içermektedir.

Dikkat edilmesi gereken debriyaj müşürünün değişim sonrasında fotoğraftaki gibi yazılım ile sisteme tanıtılması gerekmektedir. Yoksa müşür değiştikten sonra sistemi çalıştırmayı denerseniz aynı sıkıntı devam edecektir.

Buraya kadar anlattıklarım ve verdiğim kod numarası Astra J içindir. Yukarıda belirttiğim gibi Sn. InsigniaT'nin şikayeti bundan mıdır bilmiyorum ama faydası dokunabileceğini düşündüğüm için paylaştım.

Bu parça değişiminden ve yazılım güncellemesinden sonra cc sistemimde 1 kez dahi olsun bir sıkıntı gözlemlemedim.

Yorum

sabitleyici hiç devreye girmiyor,belki daha önce de vardı ya da yazılımdan sonra oldu.Akü kutup başlarını deniycem olmadı servise gitcez napalım
                              Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

İşleniyor...
                              X