Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Turbo Timer

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Turbo Timer

180 beygirlik turbo araçlara "Turbo Timer" taktırmayı düşünen var mı?. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?
    [center]
    2009 Insıgnıa 1.6 T Cosmo + Flexride + Sunroof + DVD800 + Ergonomik Spor Deri Koltuk [center]

Ynt: Turbo Timer

ben düşünüyorum ama nerde nasıl yaptıracağım hakkında bilgim yok...

Yorum

Ankara'da "FM Tuning" diye bir yer vardı daha önceden araştırdığımda. Onur diye bir arkadaşla görüşmüştüm. 0 312 3097112
      Taktıracaksan HKS firmasının ürünlerini taktır.
      Biraz daha araştırma yapmak lazım.
      [center]
      2009 Insıgnıa 1.6 T Cosmo + Flexride + Sunroof + DVD800 + Ergonomik Spor Deri Koltuk [center]

Yorum

arkadaşlar turbo timer nedir ve ne için kullanılır? getirisi nedir? teşekkürler...

Yorum

bence garantiyi bozabileceğinden mutlaka servislerde takılmalı, ama biraz daha araştırmalı.

Yorum

Servislerin böyle bir aparattan haberi bile yok. Ankaradaki ve İstanbuldaki çalışanlara ben anlattım çalışma prensibini. Onların takabileceğinden şüpheliyim.
            [center]

Yorum

Bence acele etmeyin arkadaşlar. Biraz sabırla turbo timer kendimiz olabiliriz. Garanti bittiği zaman taktırma yoluna gideriz.
              O zamana kadar belki direk insignia uyumlu çıkar. Aracınızı uslu kullanırsanız turbo timer taktırmanıza gerek yok.
              2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

Net ve kesin bir şekilde söyleyeyim yetkili servis dışında yapılan bütün işlemlerler aracı garantiden çıkarır.Allah göstermesin aracınızın elektirik aksamında ya da turbosunda bi sorun çıkar başınız ve cebiniz çok kötü ağrır.Garanti dolmadan araca mod yaptırmayın.Tabi para benim için sorun değil derseniz o ayrı...
                Soner

Yorum

Ben Turquaz arkadaşımıza katılıyorum. Kendi kendimizin turbo timer'ı olalım. Mesela ben park edeceğim zamanlarda devri düşürüyorum. Ayrıca park yerine düz değil de geri geri giriyorum. Bu işlem en az 30 -45 saniye sürüyor . Bu sürede arabada soluklanıyor... Parktan çıkarkende çalıştırıp çıkıyorsun... Rahat oluyor
                  2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

40-45 sn bu turbolar için yetmez kararındayım. Ben CDTI için bile 1dk bekliyorum, Insignia için bu süre 2-3 dk arası olmalıdır bence. Timer'a gelince servis taksa bile bir sorun çıktığında gayet de garanti kapsamında değil diye bahane üretebilirler. Takmak isteyen varsa HKS nin soğuma ve yağlama zamanını otomatik ayarlayan timer ları var onlardan takılabilir.

Yorum

benim hep aklımda olan bisi immobilizer sistemide uyuyor yani sorun yaratcağını sanmıyorum bizim araçlarda . eğer cok zorladıysanız arabayı max 3dk yeterli rolantide bekletmek fakat eve veya gitceğiniz yere 3000dd gecmeden turbonuz fazla dolmadan gittiğinizde bukadar beklemeye gerek yoktur max 30sn yeterli olcağını düsünyorum

Yorum

subaru imprezaların sürücü tarafındaki kapılarında yazar; motoru durdurmadan önce 30sn beklemeniz iyi olur diye.

Yorum

bana yetkili serviste bu cihazın motora zararının dahi olduğunu söylediler ne derece doğru ya da yanlış bilemem ve takılması halinde garantiden çıkar demişlerdi
                          F30 Sport+

Yorum

garantiyi elbette bozar ama motora bir zararı yok aksine faydası olsun diye takılmak istenen bir şey.

Yorum

bencede motora zararı olmaması lazım ama ben servisin yalancısıyım
                              F30 Sport+

Yorum

İşleniyor...
                              X