Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Aracın çabuk patinaja düşmesi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Aracın çabuk patinaja düşmesi

bu lastiklerle karda gitmeye calistim az kalsin arabayi hurdaya cikariyordum. araba esp edl gibi sistemlerden kaynakli oldugunu sandigim bir nedenle hizlanirken problem yoktu. ama otomatiklerin rolantide gidisi var ya iste o hizda giderken bir kaymaya basladi 30 metreye yakin kayip arabayi 90 derece saga dondurup ancak durdum. (yan yan daha az kayiyor). durdugumda benim araba park halindeki 3 araca sol tarafim boyunca carpmaya 30-40 cm kalmisti.
    yol yokus asagiydi(zaten bu lastklerle yokus yukari gidebilmek nasip olmadi) ve yokusun dibinde yol T seklinde sonlaniyordu.
    yeni kar yagmisti yerde tahminim 15 cm kar vardi yollardan greyder vs gecmemisti.
    karli havada benim nacizane tavsiyem arabayi bu lastiklerle kesinlikle kullanmamak.
    lastiklerin yagmurlu ve 4-5 dereceye kadar olan sicaklarda bence performanslari gayet iyi.
    daha once dunlop sport vardi bende (polo da) sert lastik olarak onun uzerine tanimam.
    abs calismaksizin fren yaptigim olmazdi hatta lastikleri degistirdikten bir sure
    sonra abs bozuldu sanip ozellikle kontrol etme ihtiyaci hissetmistim
    2010 insignia 2.0 CDTI 160 Hp COSMO AT DVD800 navi

Yorum

İşleniyor...
    X