Duyuru

Collapse
No announcement yet.

120 Km üzerinde camlardan gelen rüzgar sesi?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: 120 Km üzerinde camlardan gelen rüzgar sesi?

sürücü koltuğundan duyuluyor başka bı yerden duyulmuyor herhalde

Yorum

Maalesef bu ses, henüz opelin çözüme ulaştıramadığı bir sorun olup henüz umudumuzu yitirmedik, beklemedeyiz.. clapclap
      Astra J Cosmo 1.4 Turbo Teknik Gri CD500 2011 Model

Yorum

Özellikle sol cam tarafındaki ses rahatsız edici boyutta,müzik açık değilken çok bariz bir sekilde duyuluyor,servise gittiğimde bunun olabileceğini ve normal olduğunu söylediler,madem normal sağ tarafda neden yok deyincede bişey diyemiyorlar,arabanın içindeki çıtırtı sesleride eklenince mecbur müziği açıyoruz....
        Birlikte yaşa yalnız öl...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: babacan59
          Özellikle sol cam tarafındaki ses rahatsız edici boyutta,müzik açık değilken çok bariz bir sekilde duyuluyor,servise gittiğimde bunun olabileceğini ve normal olduğunu söylediler,madem normal sağ tarafda neden yok deyincede bişey diyemiyorlar,arabanın içindeki çıtırtı sesleride eklenince mecbur müziği açıyoruz....

benim merak ettiğim ise ses hep soldan geliyor, bunun sebebi sol kapıya yakın olduğumuzdanmı, acaba sağ taraftada ses varda mesafe uzak olduğu için duyamıyor olabilirmiyiz ? bunu ancak sağ koltuğa geçince anlayabiliriz....

Yorum

Çokta sağlam bir yapısı var aslında. Kalın fitilleri vs. ama rüzgar sesi dediğiniz gibi var.

Yorum

Benim arabada 100 km üzerinde sol ön kapı diğerlerine göre daha fazla ses alıyor.Birgün arabayı bizim birader sürdüğünde yüksek hızda sağ önde otururken sağ kapıdan o kadar ses gelmediğini fark ettim.Bana göre bunun tekbir açıklaması var.Sol kapı diğer kapılara göre daha fazla kullanılıyor ve daha fazla çarpılıyor.Zaman içinde kapı ayarı bozulma ihtimali yüksek.Sanırım kapı ayarı bozuluncada rüzgar sesini almaya başlıyor.
              INSIGNIA 1.6 Turbo Cosmo
              20" jant
              infinity
              DVD 800
              Sunroof
              Deri koltuk

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BDIN
                Benim arabada 100 km üzerinde sol ön kapı diğerlerine göre daha fazla ses alıyor.Birgün arabayı bizim birader sürdüğünde yüksek hızda sağ önde otururken sağ kapıdan o kadar ses gelmediğini fark ettim.Bana göre bunun tekbir açıklaması var.Sol kapı diğer kapılara göre daha fazla kullanılıyor ve daha fazla çarpılıyor.Zaman içinde kapı ayarı bozulma ihtimali yüksek.Sanırım kapı ayarı bozuluncada rüzgar sesini almaya başlıyor.

bu benimde gelmişti ama o sesi 0kmden itibaren duymaktayım, bi kaç farklı araçla sağ sol testi yapmak lazım....

Yorum

Aynı sorundan bende şikayetçiyim. 120 ve üzeri rüzgar sesi rahatsız edici.
                  insignia enthusiast forumunda da bahsetmişler bu sorundan. 70 mil ve üzeri hızlarda rüzgar sesinden şikayetçiler.

kimiside rüzgarlık koymaktan bahsetmiş. Sizce işe yarar mı?

(Satıldı..) 2012 - 1.4 Turbo - Edition Elegance - Siyah/Bej - 18" - Cyclone Navi

Yorum

siz passata binin de rüzgar sesi neymiş görün.insignia bu konuda bence daha başarılı.

Yorum

bendede sol kapıda aynı ses mevcut ama sanki ayna tarafından değil kapının arka kapı ile temas halinde olan yerinden geliyor üfleme sesi gibi.ben henüz tıkırtısız bir araca binemedim o yüzden artık tıkırtıları sallamıyorum.
                      2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
                      2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: byazkan
                        Aynı sorundan bende şikayetçiyim. 120 ve üzeri rüzgar sesi rahatsız edici.
                        insignia enthusiast forumunda da bahsetmişler bu sorundan. 70 mil ve üzeri hızlarda rüzgar sesinden şikayetçiler.
                        şöyle bir çözümden bahsetmişler: (teknik bir çizim)

http://imageshack.us/photo/my-images...windnoise.gif/

kimiside rüzgarlık koymaktan bahsetmiş. Sizce işe yarar mı?

bu eskiden doğan ve kartal gibi araçlarda çok gördüğüm bir uygulama olduğu için sanki aracı basitleştiriyormuş gibi geliyor bana.çözüm
                        olabilir belki ama bence hoş durmuyor.
                        2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
                        2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

bu sorun benim araçta da mevcut. Aracı ilk aldığımız günden itibaren duyuyorum. Yüksek hızlarda daha da yükseliyor. Odak Tarık Beyle yaptığımız incelemede ön kapı fitillerinde problem olduğunu tesbit ettik. Dışarıdan bakıncada ön kapıların arka kapılara göre daha dışarıda olduğu görünüyor. Fitillerin sökülüp yenilenmesi yada benzeri bir uygulama ile izolasyon yapılması gerekiyor, ancak uzun bir zaman alacağından dolayı fırsat bulup işlemi yaptıramıyorum.
                          *İmza görseliniz kurallara aykırıdır, düzenleyip tekrar yükleyiniz.

http://i1239.photobucket.com/albums/ff517/agyagar/bmw/61A2578A-358B-4144-BB24-07115DC89457_zpsy87xnswe.jpg

BMW F30 320i ed M Sport 40th Year Edition 205+ Hp

Yorum

valla bende de yok yada diğer arkadaşımızın dediği gibi bizim kulaklarda bi sorun var
                            '' Ya Ganiyy, Ya Muğni... ''
                            '' Melik-i Muktedirsin Ya ALLAH ''

Yorum

120 km hızların üzerinde bu rüzgar sesini bende duymaktayım....

Yorum

Bu çizimde tam nereyi kastetmiş ben anlamadım ama köpük koyulacak bir alandan bahsetmiş. Teknik servis dökümanı olduğunu sanıyorum.
                                (Satıldı..) 2012 - 1.4 Turbo - Edition Elegance - Siyah/Bej - 18" - Cyclone Navi

Yorum

İşleniyor...
                                X