Duyuru

Collapse
No announcement yet.

4600 km ama frenlerden ses geliyor

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 4600 km ama frenlerden ses geliyor

Selam herkese.Epeydir yazmıyordum.Tabi arabayı aldık ortadan kaybolduk.Ama inanın yazmasamda hergün açıp kimler neler yazmış ne gibi sorunlar var takip ediyorum hatta bazen günde iki defa burdayım.Neyse gelelim soruna, geçen haftadan beri frenlerden gelen seslerden rahatsız olmaya başladım bende size danışıyım dedim.Aracım 4600 km de köprü yolunda kullandım geçen hafta boyunca.Köprüyü bilirsiniz dur kalk.Yavaşlarken hafif dokunduğumda frene metal sürtme sesi geliyor.Böyle şikayeti olan varmı arkadaşlar.4600 km erken değilmi balata bitmesi için.Haftasonu servise gitmeyi düşünüyorum ama yinede danışayım dedim.Değerli bilgilerinizi bekliyorum.

Ynt: 4600 km ama frenlerden ses geliyor

1 . fren balataları yer yapıyordur
    2. disklerde gözle görünen derin çizik varsa yapar
    3.diskler ıslanır yağlanırsa (yağmurda yoldan gelen su içindeki yoldaki yağlanma) ötme yapar
    4. bunlar değilse servise gidin..
    2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
    [center]

Yorum

Fren disklerini bir kontrol ettirin derim çizik vs varsa onlardan dolayı geliyor olabilir ama en ideal çözüm servise gitmek olacaktır. Umarım kısa sürede sorununuzu halledersiniz.

Orjinal yazı sahibi: dawn1974
      Selam herkese.Epeydir yazmıyordum.Tabi arabayı aldık ortadan kaybolduk.Ama inanın yazmasamda hergün açıp kimler neler yazmış ne gibi sorunlar var takip ediyorum hatta bazen günde iki defa burdayım.Neyse gelelim soruna, geçen haftadan beri frenlerden gelen seslerden rahatsız olmaya başladım bende size danışıyım dedim.Aracım 4600 km de köprü yolunda kullandım geçen hafta boyunca.Köprüyü bilirsiniz dur kalk.Yavaşlarken hafif dokunduğumda frene metal sürtme sesi geliyor.Böyle şikayeti olan varmı arkadaşlar.4600 km erken değilmi balata bitmesi için.Haftasonu servise gitmeyi düşünüyorum ama yinede danışayım dedim.Değerli bilgilerinizi bekliyorum.
      Beyaz tutkudur.

Yorum

GM marka fren balataları sanıyorum kodu 09 la biten balatalar sert yapılmış, hala fabrikada üzerine takılıp gelenler var..Servise gidin kod numarası 11 le biten balatalardan takacakalardır. Kampanalarıda tornada taşlatacaklar..devam ederse ki kesiyor, kampanalarıda değiştirirler..bu tomofillerin tek kusuru üretimdeki işçi antep ten hamit hala aynı balatayı takmakta ısrarlı muhaha

Yorum

saolun arkadaşlar

Yorum

Rica ederiz umarım yardımcı olabilmişizdir.

Orjinal yazı sahibi: dawn1974
            saolun arkadaşlar
            Beyaz tutkudur.

Yorum

bendede ses gelıyor aynı tarif ettıgın gıbı ve henuz 1000 km

Yorum

Benim araç daha bin km olmadı aynı sesi sıkışık trafikte hafif dokununca ben de duyar oldum.Disklerde hiçbir cizilme yok ama kafama birşey takıldı ben bu jant temizleme spreyini sıkarken doğal olarak disklere de sıçrıyor acaba onların yapma ihtimali var mı?Gerçi disklerim kuru ama yüzeyde bir yağ tabakası gibi kalmış olabilir mi?
                2011 Opel İnsignia 1.6T Cosmo+FlexRide

Yorum

sesi ilk defa duyduysan pek takma kafana, aracı bundan sonraki kullandığında dikkat et ses geliyo mu halen.. eğer sürekli ötme yapıyosa disklerde çizik falan vardır.. ama anlattığından anladığım kadarıyla bu ilk olmuş ve çizik falan yok diyosun, bence toz falan kaçmıştır ondan bi anlık ötme yapmıştır.. çok takılma, bi zaman kullan ve bak bakalım ses halen gelmeye devam ediyomu diye

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Benim araçta da aynı ses var yaklaşık 9000. km'den beri. Servis bu işlemleri garanti kapsamında yapıyor değil mi?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mide fesatı
                      Benim araçta da aynı ses var yaklaşık 9000. km'den beri. Servis bu işlemleri garanti kapsamında yapıyor değil mi?
                      evet garanti kapsamında işlem yapılıyor önce diskleriniz sökülerek tornaya gidiyor ve balatalarınız yenileriyle değiştiriliyor.. diskleriniz kontrol edin, eğer çok derin çizikler varsa disklerinizi tornalatmayın değişim isteyin, eğer hafif çizikler varsa tornaya gönderirler ve balataları değiştirirler problem olmaz..

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Bende de aynı problem var, araç durmaya yaklaştığında tiz bir ses oluyor metal sesi gibi, aracımı alalı yaklaşık 1-1,5 ay oldu 3800 km.'de...şimdi servise gittiğimde muhtemelen asbest içermeyen fren balatası kullanıldığını, dolayısıyla sertleşen balata malzemesinden ötürü böyle bir ses yaptığını söyleyecekler, bir de sizin dediğiniz gibi disk taşlama falan teklif ederlerse iyice sinirleneceğim, 1 aylık arabanın disklerimi tornalatılırmış diyerek disklerin balatalarla birlikte komple değiştirilmesini isteyeceğim, birsürü kavga dövüş gözümde büyüyor açıkçası.

Yorum

o tiz ses genelde oluyor zaten.yolda giderken tozlar vs. onlar yapıyor hep.

Yorum

İşleniyor...
                          X