Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yokuş kalkış desteği

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Yokuş kalkış desteği

valla ben bayılıyorum bu olaya cok işime yarıyor bursa ve ankara kesinlikle gerekli bide havamız oluyor bilmeyenler helal hiç geri kacırmadan kalktı diye

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hasan_apg09
      Orjinal yazı sahibi: SaMiL_N
      Orjinal yazı sahibi: UFUK CAN
      editionlarda yok diye biliyorum yanıyormuyum ?
      war ama çok sinir bozucu bir şey. keşke olmasaydı

niçin sinir bozucu anlayamadım, eğer gerçekten sinirinizi bozuyorsa, sistemi bozmak servis için çok kolaydır....
      arabanın gitmesini istiyorsun ve gitmiyor,ilk alışma afhasında bana sinir bozucu we itici geldi... benim fikirim...

Yorum

valla ben bayılıyorum bu olaya cok işime yarıyor bursa ve ankara kesinlikle gerekli bide havamız oluyor bilmeyenler helal hiç geri kacırmadan kalktı diye

aynen öle, araba santim kaymıyor ufukcuğum eskiden kaydırıyordun galiba

Yorum

editionlarda yok diye biliyorum yanıyormuyum ?
          war ama çok sinir bozucu bir şey. keşke olmasaydı

niçin sinir bozucu anlayamadım, eğer gerçekten sinirinizi bozuyorsa, sistemi bozmak servis için çok kolaydır....
          arabanın gitmesini istiyorsun ve gitmiyor,ilk alışma afhasında bana sinir bozucu we itici geldi... benim fikirim...

fikirlere saygımız sonsuz, o konuda biraz haklısınız, rampada frene ne kadar sert basarsanız mekanizma o derecede kendını kılıtlemekte, bunu çoğu kez denedim, ben rampada frene basarken tam kuvvet uygulamıyorum, aracın sabit kalmasına yeticek kadar frene baskı uyguluyorum, neticesindede rahat bi kalkış yapıyorum, fakat frene tam kuvvet uygulandığında kalkış daha zor oluyor ve gaza daha çok yüklenmek zorunda kalıyorsunuz, bide benim taktiğimi bi deneyin derim, umarım anlatabilmişimdir....

Yorum

aynen öle, araba santim kaymıyor ufukcuğum eskiden kaydırıyordun galiba
            yok pek yapmıyordum ama bazen cok rampalarda sıkıntı oluyordu arkana cok yaklaşıyorlardı sıkıntı oluyordu ama şimdi rahat

Yorum

ufukcuğum edition+elegancelerde olması gerek....
              Türkiye ye gelen İnsignia Edition ların hepsi Elegance Paketli zaten. Türkiye ye boş İnsignia gelmiyor

Elegance Paket te ;

CD 400 müzik sistemi
              (3 satır, kırmızı renkli) grafik bilgi ekranı
              elektronik park freni (adına parmak frenide diyoruz)
              elektrikli ayarlanabilir ve katlanır aynalar
              ön ve arka park sensörleri
              yokuşta kalkış desteği

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Türkiye ye gelen İnsignia Edition Elegance Paket donanımlı araçların iç mekan görüntüsü ;

bu da Türkiye ye getirilmeyen Edition donanımlı aracın iç mekan görüntüsü ; özellikle çember içine aldığım 3 noktaya dikkat

Yorum

teşekkürler murat paylaşım için, edition hiç görmemştim, hiç güzel değilmiş...

Yorum

arkadaslar daha once yaptıgım testı tekrarladım.normalde yapmazdım ama fatıh abı yazdı dıye tekrarladım belkı yokusun egımı ıle alakalıdır dıye ama hayır ılgısı yok.yokus kalkıs destegının actıve olması ıcın frenden cekmeden ayagı debrıyaja basmak gerekıo aksı halde calısmıoo araba gerı kayıyor.ztn mantıklı olanda bu onumdekı acemı kaydırsa veya yokusta arabayı gerı kaydırmak ıstesemm neden beklemek zorunda olayım k????? Yokusta durunca araba bostaysa frenden cekınce kayıyo yıne bosta dahı olsa frenden once cekmeden ayagımı debrıyaja basmıssam arabayı kaldırmaya calısmasam bıle sabıt duruo.adı uzerınde ztn kalkıs destegı,kaymayıs destegı degıl

Yorum

bilmiyorum dikkatinizi çektimi, direksiyonu çembere almayı unutmuşum ihihi orası da boş...

gerçekten boş İnsignia nın içi hiç çekici değil.. ama birde şu boyuttan bakmak lazım, Almanya daki İnsignia sahipleri için durum biraz farklı, onlar İnsignia olsun taştan olsun diyolardır eminim sanırım bu yüzden onlarda böyle bi donanım mevcut... şimdi bizim gözümüz bizdeki İnsignia lara alıştı, bunlar bize çok sade ve boş geliyor.. ama onlar için durum farklı.. hatta onlar bu haliyle bile alıp araca istedikleri opsiyonu koydurabiliyolar onlarında böyle bi şansı var
                      bi düşünün, aracın içi böyle, ama 7'' renkli ekran var push-turn kumanda tuşu yok, deri koltuklar var, jantlar 19'' ve balık sırtı anten var ihihi ama bizde durum farklı.. bizde Edition lar böyle gelmiyor Elegance Paket li geliyor ve sadece sunroof 18'' jant ve deri koltuk opsiyonları var.. diğer opsiyonlar için Cosmo olmalı veya hem Cosmo hemde farklı motor seçeneklerine sahip olmalı..

Yorum

arkadaslar daha once yaptıgım testı tekrarladım.normalde yapmazdım ama fatıh abı yazdı dıye tekrarladım belkı yokusun egımı ıle alakalıdır dıye ama hayır ılgısı yok.yokus kalkıs destegının actıve olması ıcın frenden cekmeden ayagı debrıyaja basmak gerekıo aksı halde calısmıoo araba gerı kayıyor.ztn mantıklı olanda bu onumdekı acemı kaydırsa veya yokusta arabayı gerı kaydırmak ıstesemm neden beklemek zorunda olayım k????? Yokusta durunca araba bostaysa frenden cekınce kayıyo yıne bosta dahı olsa frenden once cekmeden ayagımı debrıyaja basmıssam arabayı kaldırmaya calısmasam bıle sabıt duruo.adı uzerınde ztn kalkıs destegı,kaymayıs destegı degıl

bu sistem bence size göre değil

Yorum

evet abi, sistem aynen öyle çalışıyor yokuşta dururken sadece frene basıp aracın kaymamasını beklemeyin.. araç duruyoken debriyaja basıp vites atınca sistem eğimi algılayıp devreye giriyor, ve debriyaj gaz pedalı ayarlamasına bağlı olarak desteği yavaşça bırakıyor araç ve hareket ediyor..

ama eğer ayağınızı debriyajda ve frende fazla bekletirseniz (3 saniyeden fazla) hala frene basarak uzun durduysanız yokuşta, frenden ayağınızı çektiğiniz an araç kaymaya başlayacaktır bilginize

yani sistem, yokuşa geldiniz durdunuz, debriyaja basmayıncaya kadar devreye girmez, debriyaja basıp vitese aldığınız anda devreye giriyor ve 3 saniye aracı tutma işlemi başlıyor, eğer siz 3 saniye fren + debriyajda beklemeye devam ederseniz sistem devredışı olur araç kayar.. önemli olan o süre içinde araç kaymadan aracı kaldırmanız

Yorum

Orjinal yazı sahibi: efemuratt
                            bilmiyorum dikkatinizi çektimi, direksiyonu çembere almayı unutmuşum ihihi orası da boş...

gerçekten boş İnsignia nın içi hiç çekici değil.. ama birde şu boyuttan bakmak lazım, Almanya daki İnsignia sahipleri için durum biraz farklı, onlar İnsignia olsun taştan olsun diyolardır eminim sanırım bu yüzden onlarda böyle bi donanım mevcut... şimdi bizim gözümüz bizdeki İnsignia lara alıştı, bunlar bize çok sade ve boş geliyor.. ama onlar için durum farklı.. hatta onlar bu haliyle bile alıp araca istedikleri opsiyonu koydurabiliyolar onlarında böyle bi şansı var
                            bi düşünün, aracın içi böyle, ama 7'' renkli ekran var push-turn kumanda tuşu yok, deri koltuklar var, jantlar 19'' ve balık sırtı anten var ihihi ama bizde durum farklı.. bizde Edition lar böyle gelmiyor Elegance Paket li geliyor ve sadece sunroof 18'' jant ve deri koltuk opsiyonları var.. diğer opsiyonlar için Cosmo olmalı veya hem Cosmo hemde farklı motor seçeneklerine sahip olmalı..

iç mekandaki ufak tefek detaylar görüntüyü çok etkiliyor....

Yorum

Gökhan abinin ilk Insignia boş edition'dı ihihi
                              InsigniaTEAM

Yorum

ciddimisin

Yorum

İşleniyor...
                                X