Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yüksek motor sıcaklığı nedeniyle klima kapalı!!!

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Yüksek motor sıcaklığı nedeniyle klima kapalı!!!

Arkadaşlar dün akşam hava sıcaklığı -12 derecedeyken aracı çalıştırdım ve 7-8 km boyunca gaza basmadan yokuş aşağı iniş yaptım. Hararet 50 derecenin üstüne hiç çıkmadı. Düzlüğe çıktıktan sonra gaza bastım ve ekranımda yüksek motor sıcaklığı nedeniyle klima kapalı uyarısı çıktı. Aracı sağa çektim ve fanın yüksek devirde çalıştığını farkettim. Motor suyuna baktım 30-40 derece civarlarındaydı. Yağı,suyu,antifirizi herşeyi yeni tamamladım. İnternette araştırdım bu konuyla ilgili net bir şey bulamadım. Böyle bir şey başına gelen varmı?
    İNSİGNİA 1.6 TURBO

Ynt: Yüksek motor sıcaklığı nedeniyle klima kapalı!!!

Termostat sıkıntısı olabilir.Doğru ölçüm yapamıyor yada termostat açmıyor.Dikkat edin hararet yaptırmayın.Başka ne olabilir bilmiyorum.
    2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
    2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ahmet_turedi
      Termostat sıkıntısı olabilir.Doğru ölçüm yapamıyor yada termostat açmıyor.Dikkat edin hararet yaptırmayın.Başka ne olabilir bilmiyorum.
      Aynen.
      CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
      SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Su devir daim yapmamıştır antifirizi ölçtürün su donmuş olabilr yada termostata sorun olabilir.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

arkadaşlar bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Problemi olan arkadaş nasıl düzelttiniz? Sorun Nerdeymiş. Benimkiside aynı şehir içindeyim daha 10 km felan gidiyorum Yüksel Motor sıcaklığı nedeni ile klima kapalı diyor ve deli gibi fan çalışıyor. Motor suyunun aşırı ısınmadığının farkındayım. Çünkü stop ediyorum tekrar çalıştırınca düzeliyor bi süre ve hararet asla 90 ı geçmiyor.

Yorum

Merhaba , günaydın beyler. Hafta sonu yola çıktım 1 km gittim ya da gitmedim daha hareret göstergesi kıbırdamaya yeni başlıyordu bir baktım motor ısındı moturu durdurunuz diyor. Bir baktım hareret 120 ye yaslanmış. Açtım motor kaputu ama ısınma yok . bağladım beyne bağlandım telefondan p2428 ve p2729 yazıyordu sildim devam ettim . Akşam eve gelirken yine aynı hata motor daha ısınmadan hareret nasıl dip yapar.

Yorum

Kesin sensörlerinden biri çalışmıyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Ben motor sıcaklık sensörünü değiştirdim. Araç 2.0 T olduğundan Almanyadan Getirttim. fakat yine aynı sorun devam ediyor. Başka ne olabilir? şEHİR İÇİNDE YAPIYOR SIKCA. Ama Şehirler arasında vermiyor Hata.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tutkun66 View Post
                  Ben motor sıcaklık sensörünü değiştirdim. Araç 2.0 T olduğundan Almanyadan Getirttim. fakat yine aynı sorun devam ediyor. Başka ne olabilir? şEHİR İÇİNDE YAPIYOR SIKCA. Ama Şehirler arasında vermiyor Hata.
                  o dediğiniz sensör , egzoz ısı sensörü mü ?

bugun bende aracı bıraktım özel servise , aşırı kurum yapmış olduğunu söylediler. Temizletmeye yollayacaklar . 350 tl , 150 de kendi alacak sök tak 500 tl . Egzoz ısı sensörünü de değişmek sağlıklı olur dedi. Ben kalsın dedim 750 parça dedi ben nette 450 ye orjinal indirim buldum. Bir takalım bakalım arıza yapmazsa almam. Ama arıza yaparsa mecbur alacağım .

Yorum

Yok hayır benimkisi Motor Sıcaklık Sensöru Yani motor suyunu ölçen sensör. Hata kodu olarak onu verdi lakin değişmeme rağmen devam ediyor. Senin hata kodlarının anlamı ne acaba?

Yorum

Yok hayır benimkisi Motor Sıcaklık Sensöru Yani motor suyunu ölçen sensör. Hata kodu olarak onu verdi lakin değişmeme rağmen devam ediyor. Senin hata kodlarının anlamı ne acaba?
                      P2729 p2458 egzoz ısı yazıyordu . partikülü temizledi içinde katran olmuş bildiğin . bakalım bugun haber verecek , egzoz ısı sensörü değişmez inşallah o parça 450 - 750 tl arası

Yorum

Orjinal yazı sahibi: huseyineryigit View Post

P2729 p2458 egzoz ısı yazıyordu . partikülü temizledi içinde katran olmuş bildiğin . bakalım bugun haber verecek , egzoz ısı sensörü değişmez inşallah o parça 450 - 750 tl arası
                        Sorunu Çözebildinmi Kardeşim?

Yorum

Sorunu Çözebildinmi Kardeşim?
                          Partikül söküp temizlendi düzeldi hocam.

Yorum

Benim araç benzinli ama. Sanırım bizde o yok. Ben bi türlü çözemedim bu sorunu ya.

Yorum

Benim araç benzinli ama. Sanırım bizde o yok. Ben bi türlü çözemedim bu sorunu ya.
                              Selamlar hocam, burada anlattığınız sorun biraz önce başıma geldi.. Çözüme nasıl ulaştınız? Dün detaylı temizlte motoru da yıkamışlar (yıkamayın dediğim halde) muhtemelen bu noktada bir sorun çıktı..

Yorum

İşleniyor...
                              X