Duyuru

Collapse
No announcement yet.

aracım gürültülü çalışıyor

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• aracım gürültülü çalışıyor

arkdaşlar 1-2 haftadır aracım gürültülü çalışıyor, hava soğuklarındandır dedim önce ancak motor sıcakkende gürültü var.
    rolantisi normal. sesiz sedasız çalışan araba gürültü çalışıyor. servistende yeni çıktı

Ynt: aracım gürültülü çalışıyor

Sürekli gürültü varmı?, sadece rolentidemi hissediyorsunuz? yoksa araç yol yaptıktan sonra gürültü azalıyormu? bu konularda bilgi verebilirimisiniz.

Aracın gitmesinde sorun yaşıyormusunuz?

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

aracın çekişinde problem yok. yakıttada problem yok. ne kadar yol gidersem gideyim ses devam ediyor. yağı suyu normal, bujileride değişti

Yorum

nası bi gürültü acaba?

Yorum

motordan geldıgıne emınmısınız. farkında olmadan egzozu bı yere surtme durumu olmus olabılır mı. egzozdan kaynaklanan problemlerde de motor gurultulu calısıormus gıbı oluyor.

Yorum

dizel araca benzer bi ses

Yorum

şakırdama şeklindeyse iteceklerden gelir o ses.. ilk çalıştırmada fazla daha sonra azalır
              2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
              [center]

Yorum

Merhaba,

Ben de 2 hafta kadar önce bir 1.6T insignia aldım. Aynen tarif ettiğinize benzer bir ses geldiğini ben de duyuyorum. Hatta önceki aracım Alfa olduğu için onların klasik varyatör ses problemi olduğunda da buna benzer bir ses geldiği için kulağım bu sese hassastır.

Bu sizce Insignia için normal bir durum mu, yoksa göstermek gerekir mi?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: drkwing
                  Merhaba,

Ben de 2 hafta kadar önce bir 1.6T insignia aldım. Aynen tarif ettiğinize benzer bir ses geldiğini ben de duyuyorum. Hatta önceki aracım Alfa olduğu için onların klasik varyatör ses problemi olduğunda da buna benzer bir ses geldiği için kulağım bu sese hassastır.

Bu sizce Insignia için normal bir durum mu, yoksa göstermek gerekir mi?
                  Hoşgeldiniz,

Kendinizi kısaca tanıtırsanız seviniriz.

http://www.insigniateam.com/forum/index.php?topic=14.0
                  2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

Selamlar,

Kendimi tanışma kısmında tanıttım

Bu arada internetten kısaca konuyu araştırdım. Bir İngiliz forumunda benzer seslerden şikayet edenler olmuş.

Sesin sebebinin soğuk çalıştırma esnasında kam şaftı pozisyonlayıcısının yeterli yağ basıncına ulaşmadan devreye alınması olduğu ifade ediliyor. Yazılım yenilemesi ile sorunun çözüldüğü birden fazla kişi tarafından ifade edilmiş.

Bu yazılanlar üzerine aracı aldığım Ankara Reis otomotiv'e göstermeyi düşünüyorum.

Yorum

Arkadaşlar yaklaşık 1 ay kadar önce bende aynı problemden servise gitttim ve aracımın triger seti değişti ve problem ortadan kaltı sesli çalışan araçlar bence hemen servise gidip kontrol ettirsinler triger seti çok önemli!!!!

Yorum

evet bende de aynı sanki dizel gibi çalışıyo sıcak soğuk farketmiyor
                        İNSİGNİA 1.6 T EDİTİON ELEGANCE

Yorum

İşleniyor...
                        X