Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yeni aldığım standard cosmo donanımlı 2.0 CDTI insigina ile ilgili bazı sorular

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Yeni aldığım standard cosmo donanımlı 2.0 CDTI insigina ile ilgili bazı sorular

Herkese merhaba,

Aracımı 31.12.2010 günü istanbul çiftkurtlar/merter den teslim aldım.

Aracı teslim aldıktan sonraki incelemeler ve kullanım klavuzunun belli bir kısmına geldikten sonra kafamda oluşan bazı soruları sizlere sormak istiyorum;

1. Aracı ilk çalıştırdığımda park sensörü devreye girdi ışığı yanıyor. Sensönlerden devamlı gelen bir ses var. Bir engelle yaklaştığımda ancak çok yakın olduğumda bir kes kez kesik kesik gelen sinyal sesi duyuyorum. İnsignia' da sensör devrede olduğunda devamlı ses çıkarıp engelle yaklaştığında mı kesik kesik hale geliyor ve bir arıza mı var? Forumda bir konuda, sensörün plakayı görebileceği ve bundan dolayı ötebileceği yazıyordu. Sensör konusunda bilgi verebilirmisiniz?

2. Uzun far asistanını devreye alabildim ancak AFL veya 9 farklı far destek sistemini aktive edemedim.

Cevap veren herkese teşekkürler

Saygılar

Levent Özsoy
    2011 Model 2.0 Cdti, (160 HP), Cosmo İnsignia

Ynt: Yeni aldığım standard cosmo donanımlı 2.0 CDTI insigina ile ilgili bazı sorular

1. Plakayı plakalık kullanarak monte ettilerse bazen plaka çıkıntı yaptığından sapıtabiliyor. Benim araçta silikon ile tamponun ovalliği plakaya verilerek takıldı onu bi kontrol edin. Park sensörü kesik kesik başlayıp yaklaştıkta sesler arasındaki süre kısalıyor. 10 cm kaldığında direk ötüyor.
    2. Bende elegance araç olduğundan bu sorunuza cevap veremiyorum.
    2011 1.6 T 180 hp Insignia Edition Elegance P. / Teknik Gri

Yorum

Ynt: Yeni aldığım standard cosmo donanımlı 2.0 CDTI insigina ile ilgili bazı sorular

Selamlar Hoş geldiniz.

Park sensörünün devamlı ötmesi bir nesneyi çok yakından algılamasıdır ve ses aracın hangi tarafında bir nesne var ise ses sistemi o yöndeki hoporlerden sinyali vermeye başlar ve ses şiddeti yavaştan yukarı doğru artar bu artma nesneye yaklaşmayla olur normali bu ama sizinki devamlı ötüyorsa %95 Plakanızdan dolayı %5 sensör arızası olabilir.

Afl far sistemi Auto ya aldıysanız kontrol onda yol şartlarına göre o kendisi 9 farklı modu kullanıyor sizin birşey yapmanıza gerek yok aktif olduğuda göstergede yeşil far şeklinin üzerinde birde A harfi çıkar o da Autoda olduğunu söyler.

Resimde görüldüğü gibi

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
        Selamlar Hoş geldiniz.

Park sensörünün devamlı ötmesi bir nesneyi çok yakından algılamasıdır ve ses aracın hangi tarafında bir nesne var ise ses sistemi o yöndeki hoporlerden sinyali vermeye başlar ve ses şiddeti yavaştan yukarı doğru artar bu artma nesneye yaklaşmayla olur normali bu ama sizinki devamlı ötüyorsa %95 Plakanızdan dolayı %5 sensör arızası olabilir.

Afl far sistemi Auto ya aldıysanız kontrol onda yol şartlarına göre o kendisi 9 farklı modu kullanıyor sizin birşey yapmanıza gerek yok aktif olduğuda göstergede yeşil far şeklinin üzerinde birde A harfi çıkar o da Autoda olduğunu söyler.

Resimde görüldüğü gibi

fatih abi fotodanda aracın bütün özellikleri belli oluyor; flexi saşe, park asistanı

Yorum

Çaktırma

Yorum

abi şimdi millet göstergelerinin nerden kırmızı yandıgını arayıp duracak ve park asistanını menüden bulmaya calısacaklar, keşke standart bi foto koysaydın

Yorum

Bu oldumu ?

Yorum

bu ne hız abi öteki renk neydi, beyaz, kırmızı, bi renk daha vardı sanki, benmi yanlış hatırlıyorum

Yorum

her konuda çok hızlısın abi... clapclap

Yorum

benm aracımda ilk başta sizin dediğiniz gibi plakalığı goruyormus bende drdim demekki sürekli ötüyor diye ama servise gösterdiğimde plakalıga oval bir şekil verdiler ve şuanda normal.
                    Afl farlar otomatiktir.
                    Beyaz tutkudur.

Yorum

uzun far asistanının devrede olması demek, AFL'nin de devrede olması demek bence, uzunları çalıştıran şey AFL zaten. yinede göstergede far simgesinin üstünce A harfi yoksa sinyal kolunu mouse'la çift tıklar gibi 2 sefer ileri itin, ekranda uyarı çıkacaktır.
                      InsigniaTEAM

Yorum

Sn. Cagri Bey,

Cevabınız için teşekkürler

Yeşil renkli hüzme simgesinin üzerinde A harfi çıkıyor. Ayrıca kitapçıkta, emniyet kemeri simgesinin altında çıkan kırmız sarı renkli bir simge olduğunu belirtiyor. Bu simge, uzun far kolunu bir kaç saniye çekilin tutunca aktive edildiği yazılı. Bunu denedim ama aktive edemedim. Bu konuda bilginiz var mı?

Sensör konusunda servise gideceğim artık.

Orjinal yazı sahibi: cagri
                        uzun far asistanının devrede olması demek, AFL'nin de devrede olması demek bence, uzunları çalıştıran şey AFL zaten. yinede göstergede far simgesinin üstünce A harfi yoksa sinyal kolunu mouse'la çift tıklar gibi 2 sefer ileri itin, ekranda uyarı çıkacaktır.
                        2011 Model 2.0 Cdti, (160 HP), Cosmo İnsignia

Yorum

uzun süre basılı tutmak trafik akışının seçilmesi olabilir. nasıl yapıldığını tam hatırlamıyorumda bir önceki nesil Opel'lerin AFL'lerinde uzunları basılı tutmak sağdan trafik-soldan trafiğe göre sağ ve sol farın yüksekliğini değiştiriyordu. kitapçıkta bundan bahsediyor olabilir. kullanılacak birşey değil zaten.
                          InsigniaTEAM

Yorum

uzun far asistanı afl den farklı bir durum..
                            ya da kısmen farklı diyelim.. A harfi olan yeşil ışıklı lamba kadranda olduğu sürece tam AFL moddasınız diyebiliriz.. ancak diğer türlü de virajlarda vs. adaptif far aktif oluyor.. sadece otomatik 9 mod + uzun far asistanı devrede olmuyor diye düşünüyorum

F20 116i Sportline Deep Sea Edition

Yorum

A harfi olan yeşil yanmazken sadece uzun far asistanı devre dışı oluyor. diğer tüm özellikler çalışıyor
                              ESKIDEN 2010 INSIGNIA1.6TURBO COSMO OLIMPIK BEYAZDI
                              ŞIMDI 2014INSIGNIA 1,6TURBO SIDI COSMO OTOMATIK STIL+PARK&GO PAKET KARBON SIYAH

Yorum

İşleniyor...
                              X