Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hararet Sorunu Acil Yardım...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Hararet Sorunu Acil Yardım...

Merhabalar arkadaşlar.Bi kaç zamandır ev işlerinden dolayı uğrayamıyorum taşınma durumum varda.Şimdiden Bayramınız Mübarek Olsun...
    1 hafta dır bi sorunla karşı karşıyayım.Ramazan olduğu için de daha göstermedim.Şanlıurfa mız çok sıcak bu aralar 40-50 derece arası sıcaklıklarda geçiyor havamız.1 haftadır normal seyir halinde aracı klima açık şeklinde kullanırsam hararet ibrem hep 90 da.Yokuş yukarı biraz çıkarsam hararet hemen oynamaya başlıyor.bugün de uzun mesafe gittim süraate bindiği zaman aracım hararetim 100 110 dereceye kadar çıktı.Yokuş vardı kısa mesafe orayıda yüksek süraatle çıktım.yani rolantim 4000-5000 arasında hızım 170 180 gibi tam yokuşu bitirmeye yakın yine hararet tavan yaptı klima durdu arac yüksek ısıda rolantiye alın uyarısı verdi.Bende aynı deniline yaptım araç yavaş yavaş düzeldi klima aktif oldu tekrar hava ise 40 dereceydi.Böyle bi problem ile karşı karşıyayım.araba olduğu yerde 2 saatte çalışsa sıkıntı yok.şehir içi dur kalkta sıkıntı yok çopk sıkmadıkca yani.Ama yokuş olunca araç hemen hararet e çıkıyor.Benim aklomdan geçen katalizatörün dolu olması.siz değerli arkadaşlarımı yanıştmak gibi olmasın tabi bu benim düşüncem.Çünkü 1. vites yokuş çıkışında da aracımda devir kaygı yaşıyorum.boğuluyor sanki araba.bayram sonrası katalizatör sistemini kontrol ettireceğim egsozlarda dahil.Sizlerin başına böyle bi olay geldimi aracımda lpg de mevcut.Yardımlarınızı bekliyorum iyi bayramlar...
    İnsignia 1.6 Turbo Cosmo 2010 Model..

Ynt: Hararet Sorunu Acil Yardım...

Bence de Katalitik konvertörü kontrol ettirin. Tıkalı ya da erimiş olabilir.
    2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Klima açıkken yapıyorsayapıyorsa, klima kontrol ünitesi fanın 2. Kademesine açmıyor olabilir..
      Beyaz 1.6 T Cosmo Flexride DVD800 Infinity

Yorum

mesai başlasında ilk fırsatta gidip gösterecegim.klima açıkkende kapalı ikende uzun yolda sürat e binince yapıyor ama şehir içi trafiginde ne kadar sıkıştırırsanda sıkıştır 90 ı geçmiyor araç.bu arada bütün arkadaşlarımın bayramı kutlu olsun...
        İnsignia 1.6 Turbo Cosmo 2010 Model..

Yorum

Aradan yıllar yıllaaarrr geçmiş ama çözüm bulabildiniz mi acaba?
          Balıkesir-2009-1.6T Cosmo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Seko83 View Post
            Aradan yıllar yıllaaarrr geçmiş ama çözüm bulabildiniz mi acaba?
            Mesajı alıntı yapıp gönderirseniz daha etkili olur.
            @Murat
            2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Orjinal yazı sahibi: attv View Post
              Merhabalar arkadaşlar.Bi kaç zamandır ev işlerinden dolayı uğrayamıyorum taşınma durumum varda.Şimdiden Bayramınız Mübarek Olsun...
              1 hafta dır bi sorunla karşı karşıyayım.Ramazan olduğu için de daha göstermedim.Şanlıurfa mız çok sıcak bu aralar 40-50 derece arası sıcaklıklarda geçiyor havamız.1 haftadır normal seyir halinde aracı klima açık şeklinde kullanırsam hararet ibrem hep 90 da.Yokuş yukarı biraz çıkarsam hararet hemen oynamaya başlıyor.bugün de uzun mesafe gittim süraate bindiği zaman aracım hararetim 100 110 dereceye kadar çıktı.Yokuş vardı kısa mesafe orayıda yüksek süraatle çıktım.yani rolantim 4000-5000 arasında hızım 170 180 gibi tam yokuşu bitirmeye yakın yine hararet tavan yaptı klima durdu arac yüksek ısıda rolantiye alın uyarısı verdi.Bende aynı deniline yaptım araç yavaş yavaş düzeldi klima aktif oldu tekrar hava ise 40 dereceydi.Böyle bi problem ile karşı karşıyayım.araba olduğu yerde 2 saatte çalışsa sıkıntı yok.şehir içi dur kalkta sıkıntı yok çopk sıkmadıkca yani.Ama yokuş olunca araç hemen hararet e çıkıyor.Benim aklomdan geçen katalizatörün dolu olması.siz değerli arkadaşlarımı yanıştmak gibi olmasın tabi bu benim düşüncem.Çünkü 1. vites yokuş çıkışında da aracımda devir kaygı yaşıyorum.boğuluyor sanki araba.bayram sonrası katalizatör sistemini kontrol ettireceğim egsozlarda dahil.Sizlerin başına böyle bi olay geldimi aracımda lpg de mevcut.Yardımlarınızı bekliyorum iyi bayramlar...
              Çözüm Bulabildiniz mi acaba?
              Balıkesir-2009-1.6T Cosmo

Yorum

İşleniyor...
              X