Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6T İNSİGNİA TEKLEME SORUNU

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Benim LPG Sistemi Prins. Bildiğim kadarıyla da AFR ayarını yapamıyorlar. Eğer yapan birini biliyorsanız bilgilerini paylaşabilir misiniz?

Yorum

[QUOTE=sakirdemirel;n615910]Benim LPG Sistemi Prins. Bildiğim kadarıyla da AFR ayarını yapamıyorlar. Eğer yapan birini biliyorsanız bilgilerini paylaşabilir misiniz?[/Q

Ahmet NALBANTOĞLU yapıyordu bildiğim kadarıyla. Nette araştırın bi.

Yorum

selamun aleyküm bu sorunu map ve o2 sensörüyle çözenlere sormak istiyorum sensörü taktığınızda olay hemen o gün mü çözüldü yoksa arabayı 2-3 gün kullandıktan sonra mı çözüldü bende de bu sorun var ilk olarak bu 2 sensörün 2sinide değiştirsem mi yoksa ilk map olmazsa o2 sensörünüde mi değiştirip deneyeyim fikir verebilecek var mı?

Yorum

Arabanın geçmişi gerçekten çok önemli. 2 ay önce aldığım Insignia 1.6T aracımda rolantide tekleme sorunu vardı. yazılım güncellemesi ve bobin yenilemesi yapıldı. ancak sorun devam ediyordu.
          içim raht etmediği için triger kayışına baktırdım. Daha önce Triger seti değiştirilirken Emme eksantirik mili dişlisinin BİR DİŞ hatalı takıldığını gördüm. yeni triger seti ile doğru ayarları yaptık ve artık sorun kalmadı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: EdirneLiTT View Post
            selamun aleyküm bu sorunu map ve o2 sensörüyle çözenlere sormak istiyorum sensörü taktığınızda olay hemen o gün mü çözüldü yoksa arabayı 2-3 gün kullandıktan sonra mı çözüldü bende de bu sorun var ilk olarak bu 2 sensörün 2sinide değiştirsem mi yoksa ilk map olmazsa o2 sensörünüde mi değiştirip deneyeyim fikir verebilecek var mı?
            Ben temizledim ve test için 5 km bir yol yaptım sorun kalmadı gibi duruyor uzun yolda denedigimde tekrardan yazicak ama bence bu konuda ilk bakilacak yer map ve maf sensörü.. sonra buji bobin vs.

Yorum

Benim aracımdada çelik subab olmasına ramen tekleme oluyor ustama götürdüm üst kapak contası yağ kaçırıyor dedi bujilere baktı yağlıydı sildi koydu yerine araç güzel bir şekilde değişti üst kapak contası değişecek buji takımı değişecek dedi acaba tekleme bunlardanmı ateşleme bobinindede sıkıntı yok.

Yorum

İşleniyor...
              X