Duyuru

Collapse
No announcement yet.

esp arızası ve motor gücü azaltıldı uyarısı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• esp arızası ve motor gücü azaltıldı uyarısı

Arkadaşlar öncelikle herkese selam..
    Aracım 2009 model benzinli 1.6 turbo cosmo modeli.
    Yolculuk esnasında ekranda birden esp arızası verdi ve motor gücü azaltıldı uyarısı verdi ve turboyu devreden çıkardı.onun dışında araç normal bir şekilde gidiyordu..uygun bir yerde sağa çektim kontağı kapattım.tekrar çalıştırdığımda motor gücü azaltıldı uyarısı veriyor ve devir 1500 u geçmiyordu.5 dakika bekledim tekrar çalıştırdım.arıza kayboldu.normal bir şekilde yoluma devam ettim.tanıdık bir ustada bilgisayara baglattim gaz kelepçesi arızası gösterdi..forumu takip ediyorum.bu şekilde arizayla karşılaşan mevcut fakat sorun tam olarak nereden kaynaklanıyor anlamadım.gaz kelepçesi temizlenince olmamış.gaz kelepçesini değiştirince geçeceğini bilsem onu da yapicam.bu arada orjinali 2bin kusurmus.arızalı olsa her zaman yapmaz mı bu arızayı..2 gündür problemsiz biniyorum araca hiç arıza vermedi ama yola çıkıcam 2 aya kadar tekrar aynı arızayı verir mi.yardımlarınızi bekliyorum.
    2009 model 1.6 turbo 180 benzinli

Ynt: esp arızası ve motor gücü azaltıldı uyarısı

Bu tip durumlarda oncelikle aracin beynini yada kutup basini sokup takin,bazen anlik hatalar verebiliyor araclarimiz,kimi bazen bi sensorden dolayi kimide motor piston kol vs problemleri,genelde hatalar kalici olmiyabilir,
    Suanlik sorun yoksa binin araciniza derim arizayi sildirin ve devam edin tekrarlarsa servise gostermeniz gerekir
    Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

Ynt: esp arızası ve motor gücü azaltıldı uyarısı

Orjinal yazı sahibi: kdristnbl
      Bu tip durumlarda oncelikle aracin beynini yada kutup basini sokup takin,bazen anlik hatalar verebiliyor araclarimiz,kimi bazen bi sensorden dolayi kimide motor piston kol vs problemleri,genelde hatalar kalici olmiyabilir,
      Suanlik sorun yoksa binin araciniza derim arizayi sildirin ve devam edin tekrarlarsa servise gostermeniz gerekir
      +1

Bende de sprintboosterdan dolayı yapmıştı birkaç sefer. Değiştirince düzeldi. Gaz kelebeği temizliğini düzgün bir yerde yaptırmanızı tavsiye ederim.
      34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Aynı sorun bende de var. Hem esp isigi hem de motor gücü azaltildi uyarisi veriyor.Nedeni nedir acaba bilen var mi?

Yorum

Gaz/boğaz kelebeği temizliği, maf ve map sensör temizliği yapınca bu tarz sorunlar genelde düzeliyor.
          @Murat
          2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

İşleniyor...
          X