Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kelebek camından gelen rüzgar sesi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Kelebek camından gelen rüzgar sesi

Herkese merhabalar bir süre önce Sol kelebek camımı hırsızlık için kırdılar kaskodan hasarsızlıktan olimpia marka cam takıldı ankarada. Ancak hızlandıkça 80-100 km hızdan sonra sol arka kapı kelebek camının oldugu yerden rüzgar sesi alıyor artık araba kaskodan yaptırdığım yere gittim 15 -20 kez denemeye çıktık çözemediler sorunu. Başka bir camcıya gittim bu cam yerli orjınali olsa almaz ses dedi, birçok camcı ise uğrasmadı bile bu gun git yarın gel yaptılar sorunu çözemedik gitti. Biz babamla bı kaç kez deneme yaptık iki camın ortasındaki çıtanın üst kısmından ses geliyor gibi. Bu konuda yardımlarınızı istiyorum Ankara içinde sorunumu nasıl ve nerde çözebilirim.

Ynt: Kelebek camından gelen rüzgar sesi

Yapan camcıya gidin, orijinalini istetin, başka çareniz yok gibi (gerekirse servisten alsın camcı)
    ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

Birşeyin markası olimpia ise uzak durmak lazım Altından bişey çıkar illaki.
      1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
      Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Bence camdan ziyade işi yapan ustanın eksikliği vardır diye düşünüyorum.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
          Bence camdan ziyade işi yapan ustanın eksikliği vardır diye düşünüyorum.
          Doğru, cam orijinalinden çok da farklı olamaz, basınçlı su testi yapın, içeriye su giriyorsa hemen yapan camcıya gidin. İyi monte edememişlerdir

Yorum

Orjinal camin takılmasını istemiştim ama kasko karşılamadı onu. Takan yere daha gitmem beceremediler çok uğraştık çok denedik. Basınçlı su testini nasıl yapacagım ? Kapıyı kendim zarar vermeden sökebilirmiyim ?

Yorum

Basınçlı makina ile o cama bol bol su tutun, içini dikkatlice inceleyin, su sızmış mı diye

Yorum

Herhangi bir yıkamacıda cama basınçlı su tutup çok kolay test edebilirsiniz

Yorum

Hemen deneyeceğim tesşekkür ederim

Yorum

Benim önceki aracımında da aynısı olmuştu. Takarken özen göstermedikleri için ses yapıyordu.Camın etrafındaki lastik fitili yerine tam oturtmamışlardı.

Yorum

Basınçlı suyla yıkattm baya uğraştık orayla ama içeriye herhangibir su kaçaği tespit edemedik ne yazıkki.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emirkls View Post
                        Herkese merhabalar bir süre önce Sol kelebek camımı hırsızlık için kırdılar kaskodan hasarsızlıktan olimpia marka cam takıldı ankarada. Ancak hızlandıkça 80-100 km hızdan sonra sol arka kapı kelebek camının oldugu yerden rüzgar sesi alıyor artık araba kaskodan yaptırdığım yere gittim 15 -20 kez denemeye çıktık çözemediler sorunu. Başka bir camcıya gittim bu cam yerli orjınali olsa almaz ses dedi, birçok camcı ise uğrasmadı bile bu gun git yarın gel yaptılar sorunu çözemedik gitti. Biz babamla bı kaç kez deneme yaptık iki camın ortasındaki çıtanın üst kısmından ses geliyor gibi. Bu konuda yardımlarınızı istiyorum Ankara içinde sorunumu nasıl ve nerde çözebilirim.
                        Aynı yerden rüzgar sesi bende de var. Bendeki camlar hiç değişmedi. Rüzgar sorununu çözebildiniz mi

Yorum

Arkadaşlar 2013 insignia 1.6T aracımın sol arka kelebek camının üst kısmından hız 80km/h ı geçince rüzgar sesi geliyor. Hız artıkça gelen ses daha da artıyor. Araç içine giren hava veya su yok. Sadece ses geliyor. Bu sorunu yaşayan var mı ve bununla ilgili ne önerir siniz?

Yorum

Cam fitili sertleşmiş ve gerekli ses yalıtımını yapamıyor olabilir. Belki hala silikon spreyle yumuşatma ve eskiye döndürme ihtimali vardır.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Benimde iki tane farklı aracımın farklı zamanlarda kelebek camını kırdılar iki farklı yerde iki farklı aracın camını değiştirdi camcılar sonuç aynı 100-110 arası fark edilir şekilde ses gelmeye başladı çözümü bulamadım geçmiş olsun alışmaya çalışın aşırı bir ses yok ise.

Yorum

İşleniyor...
                              X