Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Aracınıza ROT BALANS yaptırttınız mı ?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Aracınıza ROT BALANS yaptırttınız mı ?

Bende önceki corsamda aynı problemleri yasadım. Kapi kapi balansci dolaştım. Olmadı jantlarda problem var dedim. Jantlari elden geçirttim yine olmadı. En istinde Levent adında bir rot balans ustasını buldum. Adam balanslari yaptı. Sonra araç yağ gibi akmaya başladı. Eğer oradada duzelmeseydi hemen satacaktım aracımı.
    2011 Insignia 2.0 CDTI 130HP Edition + EP Active Select + Cyclone Navi (Safir Siyah)
    2008 Alfa Romeo 159 1.9JTDm Q-Tronic Distictive Plus(Siyah)

Yorum

Ynt: Aracınıza ROT BALANS yaptırttınız mı ?

Orjinal yazı sahibi: sebazios
      bahsetmiştim. dün araca balans yaptırmıştım ama tutmamıştı. Sonra aynı yere, bu sefer lastikler aracın üzerindeyken yaptırdım. Baştan iyi olsa da 1 gün içinde yine aynı oldu.

Bugün sanayiye gittim. 5 farklı kaporta ve motor ustasına, bu civarın en iyi balansçısı kimdir diye sordum. 3 tanesi aynı cevabı verince, ha şimdi oldu diyerek oraya gittim. Balansçının kullandığı makinalar kaliteli cihazlardı. işin özü daha dün hassas balans ayarı yapılmış olan bir aracın 3 lastiğinin de balansını bozuk olduğu ortaya çıktı.

Piyasada balans ustasıyım diye gezen çok usta ve bu işi yapan çok iş yeri, balans'ın b'sinden anlamıyor. Dün gittiğim yerde cihazın ok - ok olarak hatasız gösteridği tekerlekte, bu gün gittiğim balansçının makinası 25 - 40 hata gösterdi. Varın gerisini siz düşünün.

Bu günkü balanstan sonra tekrar yola çıkıp denedim aracı. Ne titreme ne birşey. Büyün sorun iyi bir balans ayarıymış.

Size tavsiyem, olur olmaz yerlere değil de işin hakikaten ustası olan, cihazları iyi olan bir yerde yaptırın önce. Çünkü 18" cant ve 245 lastiklerin balanslarının biraz hassas ayar istediğini birçok kişiden duydum.

Yoksa kapı kapı dolaşmaktan canınız sıkılabiliyor. (tecrübe ile sabittir)
      +1
      2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
      [center]

Yorum

İşleniyor...
      X