Duyuru

Collapse
No announcement yet.

değişim kararı onaylandı fakat şimdi n'olacak?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• değişim kararı onaylandı fakat şimdi n'olacak?

Arkadaşlar hepinize merhaba,
    2010 model 1.6 t 6.000deki aracımı autoshow bulusmasında forum olarak incelerken kaputtan gelen kokuları farkettık ve kaputu acar acmaz debrıyaj balatasının koktuguna kanaat getırdık. servise gıttıgım bir gun bu olayı ılettım ama servıs bana detaylı ınceleme yapmamız lazım siz zorlamıssınız dedi halbuki ogun trafık vardı ve sadece dur kalk yapmıstk.Ogunden sonrada pek koku gelmıyordu arabadan bende cok ustunde durmadım.Bayramın 1. günü aılemle beraber camlıca yolunda ilerlerken yine yogun trafıge maruz kaldık ve 45 dakıkalık bır dur kalk trafığinden sonra aracımda yıne kokular basladı ve bu sefer ayagımı debrıyajdan cekmeme ragmen arac cok yavas kalkıyordu ve 2. ve 3. viteste kendı kendıne ara gaz verıyordu.O ara aılem ıstanbula yenı gelmıstı ve onların canını sıkmıyım dıye bır soylemedım, fakat bayramdan sonra hemen servise goturecektm. bayram tatılının son gunu aracımla ikea umranıye tarafında yıne trafıge yakaladm ve bu sefer bıraz da yolda egım vardı . bir kac durkalkdan sonra aracımın ön kaputundan beyaz dumanlar cıkmaya basladı ve ayagımı debrıyajdan cekmeme ragmen araba gıtmıyordu hemen ıkea otoparkına cektık ve 3 saatlık bir bekleme sonucunda arac yıne kendıne geldı fakat artık eskısı gıbı gıtmıyordu. okuldan zaman buldugum bir gun ilk fırsatta servıs e gıttım ve basıma gelenlerı anlattım servıs(gedizler istanbul) bana debrıyajımın yandıgını ve bunun sebebının aracımın ustundekı orjınal 20 lık opc jantlarının neden oldugunu soyledı halbukı arabayı bana oyle satmıslardı.debrıyaj balatasını degıstırsen bıle bu sorun yıne 6.000 km sonra basına gelıcek dedıler ve 18 jant almamı onerdıler tabi bunu soylemek kolaydı ama yaklasık 8 mılyar verdıgım janlarıma ne yapacagımı soylemedıler.Fakat sorunun mersın bayısının neden oldugunu ve aracı bu sekılde satmamaları gerektıgını soyledıler.Opel bolge mudurlugune yazı gondereceklerını fakat zaten bolge mudurunun arabayı gorunce dırek reddedecegını soyledıler cünkü opel 1.6 t en son 18ınc janları onerıyormus yukarısını kaldırmıyormus bızım araclar. 19 ve 20 ınclık janlar 2.0 t ve ustu motor secenegı ıcınmıs.neyse bana bu pazartesi için randevu verıldı ve opel bolge muduruyle gorusecektık.pazar gunude forum bulusmasında bu konuyu paylastık ve gerı adım atmamam gerektıgını konustuk.Pazartesi sabah evden cıkmadan once opel ı aradm ve gelıyorum dedım fakat bana bolge mudurunun sehır dısında oldugunu soyledıler yanı gıtmeden aramasaydım onca yolu bosa gıdıp gelıcektm.birde gonderdıgımız yazıyada daha cevap gelmemıstı bolge mudurunden .bunun ustune bende beklemekten sıkıldım ve gökmen abıyle berebar opel atm ye gıttık.sorunu paylastık ama onlarda aynı yanıtı verdı sorun jantlar dedı tabı sınırlenmemk elde degıldı. onlarda yapacak bıseyın olmadıgını ve yıne bolge mudurunun bakması gerektıgını soyledıler.Neyse gokmen abıyle atm mudurunun yanında otururken cozum uretmeye calısıyorduk ve tam o sırada gedızler opelden telefon geldı ve garantının onaylandıgını butun baskı balata ne varsa degıstıreceklerını soyledıler.fakat sımdı n'olacak degıstıkten sonra yıne mı aynı olay gelıcek basımıza?

Ynt: değişim kararı onaylandı fakat şimdi n'olacak?

jant olayı bence alakasız gıbı duruo sankı yıne opel garantı olayına sokmamak ıcın bahaneler uyduruo

Yorum

qeçmiş olsun.. en azından qarantiden değişimi onaylanmış bu sevindirici inşallah bu vaka son olur birdaha böyle bi durum yaşamazsınız.. tekrar qeçmiş olsun.

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

hadi geçmiş olsun hele bi değişssinler gerisini boşver şimdi bi daha olursa bi daha değişirler emsal teşkil eder bu değişim belki..
        F30 Sport+

Yorum

Bence de jant la alakalı olduğunu düşünmüyorum.Bir sorun gözüküyor baskı balatalarda.Ben bunun yokuş yukarı kalkma olayından kaynaklandığını düşünüyorum.Siz o günlerde yokuşta fazla dur kalk yaptınız mı bu önemli.
          Birde bi ara bu konuyu yeni bir başlık altında toplamalıyız.Çünkü yarın bizim başımıza gelecek durumda sizleri örnek gösterebilelim.Olmadı dava açıldığında gene siz ve sizin gibilerden destek alalım.

Yorum

teşekkür ediyorm insanlar ne kadar nazar etsede opel bizi aractan sogutmaya calıssada ınadımız ınat biz bu sevdadan vazgecmıyecez. KAPLAN HALA YOLLARDA. nazara inat bir resim daha koyuyorum haha

Yorum

evet zaten nedenlerden bir tanesi yokus yukarı kalkarken aracın zorlanması ve jantı daha zor dondurmesıymıs

Yorum

Orjinal yazı sahibi: OrhunEA
                teşekkür ediyorm insanlar ne kadar nazar etsede opel bizi aractan sogutmaya calıssada ınadımız ınat biz bu sevdadan vazgecmıyecez. KAPLAN HALA YOLLARDA. nazara inat bir resim daha koyuyorum haha
                Sonuna kadar devam

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

aynen devam fatih abi sanada cok tesekkur edıyorum bizimle bu kadar çok ilgilendıgın için

Yorum

geçmiş olsun Orhun inşallah düzelir dahada problem çıkmaz

2011 Astra J Sport 1.3 Eco - Siyah - Navi

Yorum

Geçmiş olsun Abi ayrıca resim koymak için arabada sorun çıkmasını bekleme ihihi
                      Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
                      Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
                      VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

geçmiş olsun, ama sadece 20 lık jantları kullanan sen degılsın sanırım, onlardada aynı sorunların olup olmadıgını paylasmısmıydın

Yorum

abi geçmiş olsun jantlarında etkisi vardır tabi ama %98 hatalı balatadan dolayı.Jantlardan olsa 1.6 19 inç sunmazlar.
                          Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

ya zaten bizde fatih abıyle onu dıoruz bu jant sadece bende yok dıoruz ama servısler tutturmus jant da jant diye

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hasan
                              Geçmiş olsun Abi ayrıca resim koymak için arabada sorun çıkmasını bekleme ihihi
                              resimleri koydum hasan sadece ekleme yapıyorum

Yorum

İşleniyor...
                              X