Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Araçlarımızda yaşadığımız sorunları bir tabloda toplamak

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Araçlarımızda yaşadığımız sorunları bir tabloda toplamak

Orjinal yazı sahibi: Tayfunray
    Fatih, henüz insignia nın bi tarafını bozamadığımdan istatstiki verilerine katkıda bulunamıyorum
    Nazar değmesin

İyi Seneler.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Arkadaşlar merhaba Gaziantep'ten Mustafa b
      en insigniamı iki hafta önce aldım lpg li (tartarini marka ),aracı çalıştırırken (soğduğunda) titreme, gaz yememe sorunu var bi kaç dakika araç hiç gaz yemiyor ama ısınınca hararet 60-70 olunca sorun kalkıyor.gaz kelebeğini temizlettim ama sorun devam ediyor özel servisteki ustanın söylemi aracın beyni lpg li olduğunda yakıt karışımını karıştırıyor beynine proğram atılırsa ve sadece benzinle çalıştırırsan sorun gider dedi acaba tecrübeli olan varmı bu konuda yardımlarınızı rica ederim.

Yorum

Mustafa bey;

Kendinizi Tanıtma bölümünde detaylı tanıtırsanız seviniriz

Birde Sorununuzu Lpg ile ilgili bölümde yada yeni bir konu açarsanız daha iyi olur

welcome

Keyifli Forumlar.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Selam arkadaşlar.Ben şu son günlerde havaların soğumaya başlaması ile sabah ilk çalıştırmadan sonra aracı direk geri vitese atamıyorum ilk 2 ye çekiyorum sonra 1 e sonra geri vitese atıyorum.yoksa geri vitese girmiyor sanki baskı balata ayırmıyor gibi geldi bana araç 8.200 km de akşam iş çıkışı böyle bir sıkıntı olmuyor sıcak havalardada olmadı şimdiye kadar.acaba içinizden böyle bir durumla karşılaşan varmı?
          2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
          2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ahmet_turedi
            Selam arkadaşlar.Ben şu son günlerde havaların soğumaya başlaması ile sabah ilk çalıştırmadan sonra aracı direk geri vitese atamıyorum ilk 2 ye çekiyorum sonra 1 e sonra geri vitese atıyorum.yoksa geri vitese girmiyor sanki baskı balata ayırmıyor gibi geldi bana araç 8.200 km de akşam iş çıkışı böyle bir sıkıntı olmuyor sıcak havalardada olmadı şimdiye kadar.acaba içinizden böyle bir durumla karşılaşan varmı?

pompalamayı denedinizmi hiç?

Yorum

Motorun soguk olmasi yapar oyle eger arac isindiktan sonra tekrarlamazsa bi sorun yoktur bence.
              2010 1.6 T edition elegance

Yorum

bazen soğukken bendede oluyor, boştayken bi kaç kere pompalıyorum, hemen geçiyor, size bi deneyin....

Yorum

Baska bir yolu daha var vites disliye girmiyorsa tam o sirada hafif bi debiraj gaz sorun kalmiyor
                  2010 1.6 T edition elegance

Yorum

denedim olmuyor ilk 2. vitese atıyorum sonra 1. vitese sonra geriye çok rahat giriyor.2 ay sonra servise gidecem ozaman bakalım anlaşılır derdi.ben kimsenin başıona geldimi diye merak ediyorum.
                    2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
                    2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Fatih Abi, konu ile ilgili göstermiş olduğun ilgi ve alaka için teşekkür ederim. Hakikaten iyi düşünülmüş ve saygı duyulası bir uygulama olmuş. Harcadığın emek için ellerin dert görmesin. İnşallah formların iletileceği Opel yetkilileri de senin kadar ince düşünceli olur (ve en azından kendilerinden kaynaklı sorunlar ile ilgili) çözüm üretme hususunda hasas davranırlar.

Bu davranışını hem kutluyor, hem de emeğin için teşekkür ediyorum.
                      1.6T Cosmo, Flexride, DVD800, Sunroof, Spor Deri, 18", Teleflex GFI, Zeibart Cam Filmi, AutoWax Boya Koruma veee Siyah(tı)...
                      Mazide güzel bir anı şimdi..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: CUSTOM
                        Arkadaşlar merhaba Gaziantep'ten Mustafa b
                        en insigniamı iki hafta önce aldım lpg li (tartarini marka ),aracı çalıştırırken (soğduğunda) titreme, gaz yememe sorunu var bi kaç dakika araç hiç gaz yemiyor ama ısınınca hararet 60-70 olunca sorun kalkıyor.gaz kelebeğini temizlettim ama sorun devam ediyor özel servisteki ustanın söylemi aracın beyni lpg li olduğunda yakıt karışımını karıştırıyor beynine proğram atılırsa ve sadece benzinle çalıştırırsan sorun gider dedi acaba tecrübeli olan varmı bu konuda yardımlarınızı rica ederim.
                        Bu sorunun yeri burası olmadığı için cevap verme konusunda kararsız kaldım ama Fatih Abi'nin affına sığınarak kısa bir cevap yazmak istiyorum arkadaşa.

Arkadaşım yukarıda bahsettiğin sorununların tamamı, LPG takılı insigniaların genel problemi olan "subap erimesi" sorununun belirtileri. Yakın zamanda aynı problemi benzinde de yaşayama başlayacaksın. Bir sonraki aşamada aracın çekişten düşecek ve yolda kalacaksın.

Çözüm maksimum 1000 lira karşılığında, şu sorunlu olan subaplarının ısıya dayanıklı subaplar ile değiştirilmesi. Bu işlemden sonra aracını sorunsuz kullanırsın.

Dip not: Aracın 60.000 km'ye yaklaşmış ise, triger seti değişimi, 60.000 genel bakımı ve subap değişimini aynı anda ve aynı yere yaptırırsan, vermiş olduğum rakam daha aşağılara düşer.
                        1.6T Cosmo, Flexride, DVD800, Sunroof, Spor Deri, 18", Teleflex GFI, Zeibart Cam Filmi, AutoWax Boya Koruma veee Siyah(tı)...
                        Mazide güzel bir anı şimdi..

Yorum

slm arkadaşlar 1.4 edition elegance sahibiyim alalı bir ay olmadı bazı sorunlar yaşıyorum
                          1.start stop artık çalışmıyor butün gereksimlerini yerine getirsemde.
                          2.bluetooth dan ses çıkmıyor yani telefon açılıyor ama sesi dışarı vermiyor
                          3.usb den dvd film atıyorum ekranda filmin dosyasını açıyor ama oynatmıyor
                          4.araba belli km den sonra önden bir hırıltı geliyor dizel araba gibi
                          5.kumandadan aynalar açılıp kapanmıyor
                          bu sorunları yaşayan ve yaşayıp çözen varmı bana yardımcı olursanız sevinirim
                          servise gidemiyorum en yakın servis 130 km uzakta kaldıki eşim hamile son günlerimiz bırakıp gidemiyorum
                          takıntılıyım bu sorunları çözemezsem gece uyku girmiyor şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: niku
                            slm arkadaşlar 1.4 edition elegance sahibiyim alalı bir ay olmadı bazı sorunlar yaşıyorum
                            servise gidemiyorum en yakın servis 130 km uzakta kaldıki eşim hamile son günlerimiz bırakıp gidemiyorum
                            takıntılıyım bu sorunları çözemezsem gece uyku girmiyor şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler..
                            welcome kendinizi tanışma bölümünde tanıtırsanız memnun oluruz

soruların cevapları ise;
                            1. akü kutup başlarını söküp takın, büyük ihtimalle çözüm olacaktır, yeni arabalarda bazen böyle sıkıntılar yaşanabiliyor.
                            2. sanırım aracınıza orijinal haricinde bir multimedya sistemi takmışsınız, bu konuda bir cevabım yok, kusura bakmayın.
                            3. 2. sorunuzda cevabımı verdim
                            4. bu sorunuzun cevabını forumda dolaşın, bulabilirsiniz
                            5. bu özellik sadece cosmo donanım versiyonunda var, edition elegance modelinde maalesef bu özellik bulunmuyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: niku
                              Ömer Faruk'unda dediği gibi öncelikle tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

1- start stop için akü önemli bir etken, yeterli şarj yoksa stop etmiyor çünkü ettiği zaman o anda açık olan herşeyi aküden karşılıyor.
                              2- Edition+Elegance'da bluetooth yok, eğer bir navigasyon sistemi taktıysanız onu markasına göre değerlendirmek lazım ve o markanın kullanıcıları daha iyi yardımcı olabilir.
                              3- yine kullandığınız sistemle alakalı bir durum. ekran çözünürlüğü uymuyor olabilir, dosya uzantısı desteklemiyor olabilir vs.
                              4- 1.4'lerde şuan konuşulan bir ses olayı var, çözümü yakında çıkar, forumu izlemeye devam edin
                              5- Ömer Faruk yanıtlamış
                              InsigniaTEAM

Yorum

arkadaşlar yeni olduğum için tanışma bölümünde kendimi tanıtmam gerektiğini bilmiyordum bunu hemen yapacağım
                                diğer cevaplar beni tatmin etti sanırım yinede en kısa zamanda servise gitemek gerkecek sanırım ilginiz için teşekkürler

Yorum

İşleniyor...
                                X