Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Çekişte düşüklük

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Çekişte düşüklük

Yaklasik 2 aydir 2200-2500 devirlerde ani cekis kaybi yasiyorum. Arac ilk aldigim gunki gibi firlamiyor. Arac solllarken veya araca yuklendigimde belirttigim devirlerde ani ve kisa sureli sanki araci biri bosa almis gibi ivmelenme kaybi yasiyorum. Denizli serviste motorla ilgili yazilim yoktu. Turboda da sorun olmadigini soylediler. Bugun Adanaya gelirken bu olayi cok sik yasadim. Yarin servise goturecegim. Tavsiyesi veya bir fikri olan var mi?
    [center]
    2009 Insıgnıa 1.6 T Cosmo + Flexride + Sunroof + DVD800 + Ergonomik Spor Deri Koltuk [center]

Ynt: Çekişte düşüklük

turbo kesilmesi olablirmi acaba dicem ama bukadar sık oldugunu pek duymamiştim.
    Insignia 1.6 180 hp Cosmo Beyaz DVD 800 idi 

Yorum

Yazılımlar bildiğim kadarıyla online olarak internetten yükleniyor.Serviste yazılım olmaması diye birşey tuhaf bir durum.Fatih bu konuda daha detaylı bilgi verebilir.

İLK AŞKIM 2009 Opel Insignia EDITION ELEGANCE 1.6
      17'' Michelin Primacy HP Safir Siyah(Satıldı) / SEAT LEON 1.4 125 HP TSİ STYLE+COPA  KIRMIZI
      35GB5825  A Rh+

Yorum

Benzerleri bizde de vardı. Yeni yazılım sonrası kesinti sona erdi. Forumu incelerseniz mutlaka ulaşırsınız.
        2010 İNSİGNİA 1.6T COSMO BEYAZ

Yorum

Servise gitmeden akünün kutup başını çıkartıp biraz bekleyip tekrar takarmısınız.

Birde 2500 devirden sonrada yavaşlık devam ediyor mu?

Son zamanlarda aracınızı servise götürüp birşeyler yaptırdınız mı ? veya yaptılar mı ?

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Genel olarak artik aracin eski ivmelenmesinin olmadigini hissediyorum. Arac eskiden daha cabuk toparliyordu sanki.
            [center]
            2009 Insıgnıa 1.6 T Cosmo + Flexride + Sunroof + DVD800 + Ergonomik Spor Deri Koltuk [center]

Yorum

Yeni yazilim da yüklendi ama ara sira gaz kesmesi olayi benim hala başima geliyor. Genel olarak bir performans düşüklüğü yok ama bende.
              Biraz engebeli yollarda oluyor gibi bir tespitim var. Sanki TC sistemi gazi kesiyor gibi.

Yorum

eski mekanik arabaların gözünü seveyim...

Orjinal yazı sahibi: mturgut
                Sanki TC sistemi gazi kesiyor gibi.
                güzel tespit, doğru olabilir
                InsigniaTEAM

Yorum

fatih abi kutup başını söküp takarken bi alet filan gerekiyomu, yani basit bişimi, bu işlemi yapmadan önce, yaparken yada sonrasında başka bi işlem yapmak gerekiyormu, bende bi kutup basını sokup takayım dıyorum, bi sorun yok ama belki araç daha serileşir

Yorum

Goday : 2011
                    2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HASAN_APG09
                      fatih abi kutup başını söküp takarken bi alet filan gerekiyomu, yani basit bişimi, bu işlemi yapmadan önce, yaparken yada sonrasında başka bi işlem yapmak gerekiyormu, bende bi kutup basını sokup takayım dıyorum, bi sorun yok ama belki araç daha serileşir
                      Sorunun yoksa yapmana gerek yok

Sadece Anahtar lazım 8-9 luk galiba işlem sonrasında bazı araçlarda bu işlemden sonra dört camıda açtırıp kapattırıyor kalibrasyon için bunun dışında birşey yok

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

teyp code istemiyomu yani, vectra da kutup basını soktugunde teyp code istiyodu, bunda yok sanırım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HASAN_APG09
                          teyp code istemiyomu yani, vectra da kutup basını soktugunde teyp code istiyodu, bunda yok sanırım
                          istemiyor
                          Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

Bende aynı sorunu yaşıyorum. Sanırım başka bir sorun için götürdüğümde yazılımı güncellediler. Şimdi sanki Turbo hiç devreye girmiyormuş gibi. Yani artık çok nadir anlık ivmelenme hissediyorum. Umarım yeni yazılımla bu sorun çözülür.

Yorum

Dün akşam babam 120-140 arası araç sollama yapacakken bir anda devirin artmadığını belirtti araba sarsıldı gitmedi dedi tekrar eve gelirken bir sorun yaşamamış problem ne olabilir ?
                              2016 w205 AMG

Yorum

İşleniyor...
                              X