Duyuru

Collapse
No announcement yet.

AFL Uzun far asistanı sorunu ve çözümü.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: AFL Uzun far asistanı sorunu ve çözümü.

Dün servisin ustabaşı ile 2 farklı insignia'da ve uygun yol koşullarında (zifiri karanlıkta) yaptığımız denemede, 40 km/h üzeri hıza çıkınca uzun farlar aktifleniyor. 20 km/h altına düşünce kısa farlar devreye giriyor.

Aynı yolda yaptığımız testte en ilginç olanı, her iki araçta da aynı noktada devreye girdi, aynı noktada devreden çıktı.
    Birisi Sport Tourer, diğeri benim arabamdı.

Orjinal yazı sahibi: myanmaz
    kullanım kitapçığında uzun far asistanının tüm hızlarda aktif olduğunu yazıyor. yani çalışması için belli bir hız sınırlaması yok kavşak aydınlatması falan gibi. devreye koymak ve çıkarmak için yapılması gerekenler de arkadaşların anlattığı şekilde orda ayrıntılı olarak açıklanmış.
    2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mehmet
      Dün servisin ustabaşı ile 2 farklı insignia'da ve uygun yol koşullarında (zifiri karanlıkta) yaptığımız denemede, 40 km/h üzeri hıza çıkınca uzun farlar aktifleniyor. 20 km/h altına düşünce kısa farlar devreye giriyor.

Aynı yolda yaptığımız testte en ilginç olanı, her iki araçta da aynı noktada devreye girdi, aynı noktada devreden çıktı.
      Birisi Sport Tourer, diğeri benim arabamdı.

kullanım kitapçığında uzun far asistanının tüm hızlarda aktif olduğunu yazıyor. yani çalışması için belli bir hız sınırlaması yok kavşak aydınlatması falan gibi. devreye koymak ve çıkarmak için yapılması gerekenler de arkadaşların anlattığı şekilde orda ayrıntılı olarak açıklanmış.
      ilginç... demek ki pratikte farklı çalışıyor ama kitapta yazan bu... tüm hızlarda diyor. ben diğer deneyebildiklerimi denedim mesela kavşak aydınlatması yazdığı şekilde 40km altında devreye giriyor . ama uzun far asistanını deneyemedim.
      ESKIDEN 2010 INSIGNIA1.6TURBO COSMO OLIMPIK BEYAZDI
      ŞIMDI 2014INSIGNIA 1,6TURBO SIDI COSMO OTOMATIK STIL+PARK&GO PAKET KARBON SIYAH

Yorum

benim de bu resimde ilgimi çeken başka bişey oldu. park asistaninda bende farkli yaziyor.bende mesela sol taraf için "park yeri ariyor sag değil" diye yaziyor. garip bir ifade şekli olmuş bendekinde
        Insignia 1.6 180 hp Cosmo Beyaz DVD 800 idi 

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Pamperos
          benim de bu resimde ilgimi çeken başka bişey oldu. park asistaninda bende farkli yaziyor.bende mesela sol taraf için "park yeri ariyor sag değil" diye yaziyor. garip bir ifade şekli olmuş bendekinde
          abi senin asistan sol tarafa qöre ayarlıdır ama onu istediğin an sola veya sağa aktarabiliyosun park asistanı tuşuna 2 sn basılı tuttuğun zaman sağ şerit için arama yapar tekrar 2 sn basılı tutarsan sola alır sorun yok yani için rahat olsun

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

abi asistanı en son qeçen qün qece köyden qelirken takip ettim, qerçi qeç kaldım tam devreye qirdiği anı yakalayamadım sürat kaçtaydı qöremedim ama hızlandım devreye qirdi ve biraz daha hızlandıktan sonra baktım qösterqeye 70 e qeliyodu hızım.. yani her hızda devgreye qirmiyor kitapçıkta yazıldığına bakmayın uyqulayın sizde qöreceksiniz ve köy yolundan asfalta dönmek için yavaşladığımda hızım düştü araba duracağı anlarda devre dışı oldu ve döneceğim yönü aydınlatmaya başladı..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: efemuratt
              abi senin asistan sol tarafa qöre ayarlıdır ama onu istediğin an sola veya sağa aktarabiliyosun park asistanı tuşuna 2 sn basılı tuttuğun zaman sağ şerit için arama yapar tekrar 2 sn basılı tutarsan sola alır sorun yok yani için rahat olsun
              yok murat o olayi biliyorum. yani yön değiştirmeyi.benim dedigim yukarida resimde yaziyorya "PARK YERİ ARİYOR SAG" diye. bende ise "PARK YERİ ARIYOR SAG DEGİL" diye bir yazi çıkıyor ornegin solda ariyorsa. format farkli yani nedense
              Insignia 1.6 180 hp Cosmo Beyaz DVD 800 idi 

Yorum

yok murat o olayi biliyorum. yani yön değiştirmeyi.benim dedigim yukarida resimde yaziyorya "PARK YERİ ARİYOR SAG" diye. bende ise "PARK YERİ ARIYOR SAG DEGİL" diye bir yazi çıkıyor ornegin solda ariyorsa. format farkli yani nedense
                ilqinç İnsiqnia larımız bizi şaşırtmaya devam ediyo abi sadece sağıyla değil her yönüyle

Yorum

2009 larla 2010 larda gösterge ekranından bazı ikonlar ve tercümelerde fark var ondandır mesala 2009 larda arka kemer uyarısı kare şeklinde 2010 larda ise karenin içine insana benzeyen bir resim koymuşlar bunu gibi farklılıklar maalesef oluyor .

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Benım sensorlermı bozuldu anlayamadım. Gündüzleyın otomatık farlar aktıf dıyor normalde ledler yanıyordu sımdı akşam gıbı tum farlar yanıyor bir turlu cozemedım varmı bunun hakkında bırsey bılen , canım sıkılıd
                    2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iatros
                      Benım sensorlermı bozuldu anlayamadım. Gündüzleyın otomatık farlar aktıf dıyor normalde ledler yanıyordu sımdı akşam gıbı tum farlar yanıyor bir turlu cozemedım varmı bunun hakkında bırsey bılen , canım sıkılıd
                      abi sanmıyorum bi sorun olacağını.. eğer göstergede yukarıda paylaştığım fotoğraflardaki gibi üzerinde A harfi olan bildirim ışığı yanıyosa uzun far asistanı aktiftir.. ama eğer o yoksa, sinyal kolunu 2 defa art artda ileri yöne ittirdiğinde uzun far asistanını devreye alabilirsin, zaten devreye aldığında ortadaki kırmızı bilgi erkanında 'Uzun Far Asistanı Aktif' uyarısı verir.. tekrar aynı işlemi yapınca bu kez asistanı devredışı bırakır.. inşallah bi sorun yoktur..

Yorum

benım de farkında oldugum her hızda calısıyor
                        2011 insignia 2,0 CDTI cosmo OPC

Yorum

Orjinal yazı sahibi: efemuratt
                          abi sanmıyorum bi sorun olacağını.. eğer göstergede yukarıda paylaştığım fotoğraflardaki gibi üzerinde A harfi olan bildirim ışığı yanıyosa uzun far asistanı aktiftir.. ama eğer o yoksa, sinyal kolunu 2 defa art artda ileri yöne ittirdiğinde uzun far asistanını devreye alabilirsin, zaten devreye aldığında ortadaki kırmızı bilgi erkanında 'Uzun Far Asistanı Aktif' uyarısı verir.. tekrar aynı işlemi yapınca bu kez asistanı devredışı bırakır.. inşallah bi sorun yoktur..
                          Normalde gündüzleri led yanıyor ama şimdi gündüzü gece gibi algılayip faelari yakıyor . Servisi aradım programla ilgili problem olabilir getirin bakalım dedi
                          2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

programla ilgili olacağını sanmıyorum sensörlerde bir problem vardır yada sensörün önüne kuş pislemiştir

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Normalde gündüzleri led yanıyor ama şimdi gündüzü gece gibi algılayip faelari yakıyor . Servisi aradım programla ilgili problem olabilir getirin bakalım dedi
                              abi o halde fırsatını bulduğunda bi srvise uğrayıp kontrol ettir, bir baksınlar, zaten bi sorun varsa muhtemelen yazılımsaldır kısa bir süre içinde hallederler, aracı bilgisayara bağladıkları anda zaten eğer farlarla ilgili bi sıkıntı varsa ekranda çıkar, arıza kodunu silip yazılımı yeniden yüklerler ve sorun düzelir sıkma canını

Yorum

gündüz auto modunda, kısa farlarınız yanıyorsa, ya hava karanlıktır, ya ön camdaki sensörün üzerine çamur, kuş pisliği vs.vs. gelmiştir, yada sebsör bozulmuştur...

Yorum

İşleniyor...
                                X