Duyuru

Collapse
No announcement yet.

afl sol uzun far

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: afl sol uzun far

Acaba nedrn yapiyor cok merak ettim

Yorum

Ah bi bilsek.daha 40 gün var izne.o zaman bakıcaz ya da kayınço baktıracak

Yorum

Merhaba, geçmiş olsun.

Aracınızın yanında olsanız çok daha hızlı sonuç alırdık ama uzaktaymışsınız... Ben olsam önce motor yukarı hareket ediyor mu onu net anlamaya çalışırım. Örneğin motor merceği yukarı çeviriyordur da ışık siddeti artmıyordur, bu durumda hata vermemesi doğal karşılanabilir ve voltajla ilgili bir hatanın peşine düşersiniz. Mercek hiç yerinden oynamıyorsa ama ışık şiddeti artıyorsa bu sefer motorun takılıp kalmış olma ihtimalinin peşine düşersiniz. Son olarak far sizin uzunları yakma emrinize herhangi bir yanıt vermiyor ve tepkisiz kalıyorsa işte o zaman işiniz daha da zorlaşıyor. Hata veriyordur bence ama göstergeye yansıtmıyordur, bilgisayara kaydedip geçiyordur. Neticede her hata oluştuğunda ekrana yansısa hataları okumaya çalışmaktan aracımızı kullanamayız.

Birinin normal yanıyor olması nedeniyle ben sorununuzun sadece yanmayan farın içindeki parçaların birinden kaynaklandığına, AFL'nin far dışı diğer öğelerinden kaynaklanmadığına inanıyorum.

Bence yukarıda belirttiğim konuları kayınbiraderinize bir kontrol ettirin.

Selamlar.
        2009 - Cosmo - 2.0 CDTI 160 HP - Flexride - Sunroof - Piyano Lake - Infinity Ses - Spor Deri Koltuklar - BlackVue Cams - DVD 800 - Lite Body Kit - OPC Pedallar ve Sinyal Çerçeveleri - Ayna Altı Işıklandırması - 245-40-19 Lastikler Yazlık: Michelin PSS ve PS3 + Kışlık: Kumho KW27 ve Pirelli Sottozero

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Flesius
          Merhaba, geçmiş olsun.

Aracınızın yanında olsanız çok daha hızlı sonuç alırdık ama uzaktaymışsınız... Ben olsam önce motor yukarı hareket ediyor mu onu net anlamaya çalışırım. Örneğin motor merceği yukarı çeviriyordur da ışık siddeti artmıyordur, bu durumda hata vermemesi doğal karşılanabilir ve voltajla ilgili bir hatanın peşine düşersiniz. Mercek hiç yerinden oynamıyorsa ama ışık şiddeti artıyorsa bu sefer motorun takılıp kalmış olma ihtimalinin peşine düşersiniz. Son olarak far sizin uzunları yakma emrinize herhangi bir yanıt vermiyor ve tepkisiz kalıyorsa işte o zaman işiniz daha da zorlaşıyor. Hata veriyordur bence ama göstergeye yansıtmıyordur, bilgisayara kaydedip geçiyordur. Neticede her hata oluştuğunda ekrana yansısa hataları okumaya çalışmaktan aracımızı kullanamayız.

Birinin normal yanıyor olması nedeniyle ben sorununuzun sadece yanmayan farın içindeki parçaların birinden kaynaklandığına, AFL'nin far dışı diğer öğelerinden kaynaklanmadığına inanıyorum.

Bence yukarıda belirttiğim konuları kayınbiraderinize bir kontrol ettirin.

Selamlar.
          cevabınız için teşekkür ederim.Farlar ilk açıldığında aşağı yukarı hareket ediyor.orası kesin.Kısa farların ve sağlam yanan sağ uzun farların ışık şiddetinde sıkıntı yok.Çünkü kayınçonun dediğine göre tek uzun far bile süper aydınlatıyor diyor.ikisini birden düşünemiyorum demekte Belki hata veriyordur.Bilgi ekranını çözemedik.Birde sağa sola olayını deneyeceğiz.Gece,araç durduğu yerde direksiyonu çevirsek farların dönüp dönmediğini anlayabilir miyiz?Yoksa illa hareket halinde olmamız mı gerekir?

Yorum

Belli bir kilometre hıza çıkmanız gerekiyor, sanırım 5-10 KM civarı. Durduğu yerde çevirirseniz sadece köşe aydıtlatmaları yanar. Başlangıçta aşağı-yukarı yapıyor ama uzun farlar daha da yukarıda Yani demek istediğim aslında aşağı-orta yapıyor, sizin orta-yukarıyı kontrol etmeniz lazım. İkisi farklı.
            2009 - Cosmo - 2.0 CDTI 160 HP - Flexride - Sunroof - Piyano Lake - Infinity Ses - Spor Deri Koltuklar - BlackVue Cams - DVD 800 - Lite Body Kit - OPC Pedallar ve Sinyal Çerçeveleri - Ayna Altı Işıklandırması - 245-40-19 Lastikler Yazlık: Michelin PSS ve PS3 + Kışlık: Kumho KW27 ve Pirelli Sottozero

Yorum

köşe aydınlatmaları yanıyor.onda da sıkıntı yok.diğerlerini de hareket halinde deneyeceğiz artık.teşekkürler

Yorum

Daha önce vermediği uyarıyı bugün verdi.AFL far servis gerekli dedi.sadece sağ uzun yanıyor.arızayı verdikten sonra manuel olarak uzunlara geçmesine izin vermiyor.farların diğer tüm işlevleri (sağa sola yukarı aşağı) çalışıyor.kutup başlarını söküp taktık yine aynı.

Yorum

bizim araçlardaki orjinan xenon beynin balastın markası nedir? .sorunun beyinde mi yoksa ampulde mi diye anlayabilmek için önce ampulleri sağı solaisolu sağa takıp test etsek olur mu? Diyelim denedik düzelmedi.xenon beyinlerini sağ sol değiştirip denemekte bir sıkıntı olur mu?

Yorum

Balast ın markası Hella.

http://www.opelgm.com/Opel-insignia-...A,PR-6971.html

Ampul değiştirecekseniz çift olarak değiştirmeniz en iyisi. Almışken şunu alırdım ben.

http://www.ozenticaret.com.tr/asp/pr...S-Xenon-Ampulu

Yorum

Farınızı manuel modda da denediniz mi hiç?

Yorum

ilk çalışmada hata vermeden önce manuel olarak sadece sağ uzun yanıyor.sol yanmıyor.biraz geçince arıza veriyor ve uzunları manuel olarak da yakmaya izin vermiyor.

Ben önce arızayı tespit etmeye çalışıyorum.sağ ampulü sola takıcam.solda yanarsa sorun ampuldendir.yine yaznmazsa büyük ihtimal xenon beyninden sorun diye düşünüyorum

Yorum

yani perdeyi kaldırmayan beyindir diye düşünüyorum

Yorum

Ampulde sorun olacağını sanmam. Ampul tek. Kısa uzun farkını mercekteki perde sistemi ayarlıyor. Aslında balastta da sorun olsa ampul yine yanmaz. Bi-xenon olmayan farlarda da balast var. Balastın perdeye doğrudan müdahalesi yok. Bizdeki perde sistemi birçok sensöre bağlı. Ancak sistemin ne yapacağı da yine de belli olmaz. Yanlış akım, voltaj çıkışları yüzünden saçmalayabilir.

Yorum

teşekkür ederim görüşleriniz için.Forumda afl uzun far sorunu yaşanyanların bazıları xenon beynini değiştirince düzelmiş.ancak bendeki fark,benim sadece sol uzun yanmıyor.diğer sorun yaşayanlarda iki uzun da yanmıyor

Yorum

AFL farın içinde perde varmı ki? merceğin hareketini düşünerek perde yoktur diye düşünüyorum. Arıza da vermişken servise göstermek lazım.
                                InsigniaTEAM

Yorum

İşleniyor...
                                X