Duyuru

Collapse
No announcement yet.

OPEL İNSİGNİA YAĞ MARKASI VE NUMARASI HAKINDA BİLGİ

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Orjinal yazı sahibi: seloselo View Post
    şuanda 2011 2.0 cdti da 0-40 esp mobil kullanıyorum , bundan önceki arabalarımda da hep aynısını kullandım.
    listeye mobil eklenmiştir. teşekkürler.
    1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
    Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Arkadaşlar merhaba 1.6 CDTI 136Hp Otomatik OPC insignia araç alarak aranıza yeni katıldım. Aracım 2016 model ve 82binde Aracımın bakımı özel serviste yapılmış yağ değişimi içinde kartında 5w30 yazıyor. Ancak araç çalışır durumda iken yağ kontrol çubuğunu çekince buhar geliyor. Geçtiğimiz hafta yetkili servise aracı götürdüm ücretsiz cekap için ve bu durumu dile getirdim , verilen cevap ise yağını burda değiştirmediğiniz için kontrolü sağlayabilmek için önce yağını GM marka ile burada değiştirmemiz gerekiyor denildi fiyat olarakta 550 tl gibi fahiş bir rakam söyledi.
      Benim sorum ise yağ kontrol çubuğunu çekince buhar gelmesi normalmi yağ kalitesi bu buharın çıkmasına sebep olabilirmi?

Yorum

Kendi tecrübelerimden diyebilirim ki gm marka maalesef yağ olarak diğer birçok markanın kalite olarak gerisinde. O sebeple motor yağında motul, liqui moli, mobil, castrol gibi markalara yönelin diyorum.
        Yağ çubuğunu araç çalışırken çekince benzinli araçlarda motorda ses değişimi ve titreme ile birlikte çubuğun olduğu yerden hava veya buhar gelmesi normal ancak duman şeklinde belirgin beyaz renk varsa sorun belirtisi. Dizel araçlarda aynı mı bilmiyorum.
        Bu arada yetkili servise dexos 2 standartlarında uygun yağ alıp kendiniz götürseniz dahi yağı değişmek zorundalar. Mutlaka gm olması gerekmiyor. Servis bunu biliyor ama derdi kendi yağını satmak. Faturaya müşteri yağını kendisi getirmiştir gibi bir ifade yazıyorlar.
        @Murat
        2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Ben kendi yağımı götürüyordum fakat son değişimde yağ almayı unuttuk aklıma geldi ama iş işten geçti. ilk çalıştırmada stop ediyor bu aralar, yağdan değildir her halde!
          Ergün GÜRBÜZ

Yorum

Selamlar,1.6T 170bg SIDI motor için hangi markanın kaç numaralı yağını tavsiye edersiniz?

Yorum

Dizel insignia aracı olan bir arkadaş yardım ederse sevinirim. Araç çalışır durumda yağ kontrol çubuğunu çekince dışarı buhar atıyormu ? wv grubu araçlar için normal denilmiş acaba bizim araçlar içinde normalmi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post
                Selamlar,1.6T 170bg SIDI motor için hangi markanın kaç numaralı yağını tavsiye edersiniz?
                Liqui moly special tec dx 5w30 dexos 1 gen2 opel 5lt.
                Ben bu yağa döndüm ilk kez kullandım aracımda. Gayet iyi. Tavsiye ederim.
                @Murat

Yorum

arkadaşlar merhaba,

dexos2 ile dexos1 gen2 arasındaki fark nedir?

dexos1 gen2 yağlar yeni çıktı, ne özelliği var bilen varsa aydınlatabilir mi?

saygılar.

fatih
                  Saygılar.

2010 Astra Classic III 1.6lt 115hp Esentia
                  2014 İnsignia 1.4 140hp Edition Elegance Still Paket

Yorum

Ben en ince ve soğuğa dayanıklı yağlardan biri olan mobil 1 esp 0w 40 kullandım. Çünkü o sıralar yaşadığım yer gündüz bile -20 derecenin üzerine çıkmadığı oluyordu. Eksiltme durumu olmadı. Ki zaten yağ eksilten 1.6 let motor duymadım. Son iki bakımdır motul dexos 2 onaylı 5w 40 kullanıyorum. Bundan da memnunum. Antalya'da yaşasam 5w 40 kullanırdım. 0w 40 da kullanılabilir ama o kadar sıcak iklimde 5w 40 daha iyi olur bence. 5w 30 yağın bizim bol beslemeli turbolu motorumuz için Antalya şartlarında yetersiz kalacağını düşünüyorum. Sonuç: 5w 40 iyidir.

Yorum

Arkadaşlar 400km kadar önce bakımda bu yağ kondu. Araç 1.6T 170'lik. Doğru yağmıdır. Sıkıntı çıkarmı? Birde benim araç kaç litre yağ alıyor,filtre dahil.
                      Ekli Dosyalar

Yorum

Arkadaşlar 400km kadar önce bakımda bu yağ kondu. Araç 1.6T 170'lik. Doğru yağmıdır. Sıkıntı çıkarmı? Birde benim araç kaç litre yağ alıyor,filtre dahil.
                        Yağ çok iyi, endişeniz olmasın.
                        Bizim araçlar fltreyle 5 lt yağ alıyor. Hatta bazen yarım litre daha duruma göre ilave yapılabiliyor. Siz aracı düz bir yere park edin, bikaç saat sonra yağ çubuğunu çekip ucunu temizleyip geri takın ve tekrar çekip seviyeyi kontrol edin. Duruma göre ilave yağ koydurun tekrar. Yağ çubuğundaki tüm çizgilerde yağ varsa tamamdır.
                        @Murat

Yorum

Filtre dahil 5 litre , ayrıca bir litrelik kutu (her ihtimale karşı) bagajda bulunsa iyi olur.

Yorum

Bugün Motul dexos1 gen2 5w30 ile yağı değiştireceğim. Ne dert bişeymiş bu,eskiden 20w50 yada 10w40 kullandığımız zamanlar sadece markaya bakıp alıyorduk.Şimdi,markaya bakıp markanın ürettiklerinden hangisi uyumlu,usta ne koyuyor falan bi dünya iş.

Yorum

Bugün Motul dexos1 gen2 5w30 ile yağı değiştireceğim. Ne dert bişeymiş bu,eskiden 20w50 yada 10w40 kullandığımız zamanlar sadece markaya bakıp alıyorduk.Şimdi,markaya bakıp markanın ürettiklerinden hangisi uyumlu,usta ne koyuyor falan bi dünya iş.
                              Evet maalesef öyle. Aslında bir tane yağ belirleyip sürekli ondan kullanmak en güzeli.
                              @Murat

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post

Evet maalesef öyle. Aslında bir tane yağ belirleyip sürekli ondan kullanmak en güzeli.
                                Motul iyi gibi,soğuk havada kısa sürede daha start düğmesine basar basmaz çalışıyor (3 haftadır yatan aracımda). Ayrıca vuruntu hiç yok,sessiz. Bakalım bugün kullandığım motul dexos2'den daha iyi olan motul dexos1 gen2'yi koyduracam.Daha da iyi olacağını düşünüyorum.

Yorum

İşleniyor...
                                X