Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Araçlarınıza Buqüne Kadar Hanqi Güncellemeleri Yaptırdınız?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Araçlarınıza Buqüne Kadar Hanqi Güncellemeleri Yaptırdınız?

Arkadaşlar 10 gun oldu alalı 1,6 180 beygır elegance.Ancak bu yığılma olayı benı cok yıprattı.Anlaşılır gıbı değıl.Maıllerden okudugum kadarıyla bu konu bıraz muallakta...yazılım attıranlar fazla memnun deıl attırmayanlar bıraz yol yapın duzelıyor dıyor kafam baya karıstı dogrusu..Muhendıs olarak dusununce motorun anlık gaz yuklemesını turbonun mekanık verımı karsılayamıyor gıbı geldı bana bu sankı tasarım ve uygulama sorunu gıbı gorunuyor yazılımla elbette cozulur ancak performansı etkılemesı dusundurucu ...kokten cozum nedır veya yazılım attırmasak yanı bu sekılde gıtsek zararları ne olur bu konu hakkında saglam bılgısı olan arkadaslar lutfen maıl yazın...yoksa tuketıcı haklarına gıdecek bu konu ...Alıyoruz aracu resmen defolu ya yakıştımı opele ınsıgnıayı tenzıh edıyorum tabi...

Yorum

hoşqeldiniz, öncelikle tanışma bölümünde kendinizi tanıtır mısınız?

http://www.insigniateam.com/forum/index.php?board=1.0

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

sizin aracınıda bir sorun olabilir servise gidin kontrol etsinler bende bu sorunların hiçbiri yok ve ara hızlan veya diğer hızlanmalar müthiş ivmeli..
        2010 1.6T Cosmo,Teknik Gri, 19 jant,Cyclone navigasyon, JBL ses sistemi, ayna altı led,

Yorum

son zamanda herhangi bir güncelleme yaptıran oldumu?..
          bizimle durumu paylaşırsanız seviniriz

Yorum

Arabayı 8. ayda teslim aldım o tarihten itibaren hiçbir güncelleme yaptırmadım. Şuanda hiçbir sorunum da yok (maşallah nazar değmeyelim ) şuan 12500km'de ilk bakıma gidince güncelleme manyağı yaparlar artık tmr
            İnsignia 1.6T 180BG Cosmo+DVD800 AKSARAY

Yorum

dün servisten aradılar ve kampanya olduğunu, ücretsiz güncellemelerin olduğunu söylediler, son zamanda böyle arandığınız oldu mu acaba?
              bahsedilen KAMPANYAdan haberi olan var mı .. yeni güncelleme var mı acaba motorla ilgili?

Yorum

Merhaba Beyler,aracımı 02 mart 2010 da teslim almıştım.Aldığım günden beri ayda 1 kez Milas İzmir arasında yol yapıyorum.Araba şuan 14800 km de.Genellikle 2000-2500 devir arasında yolda giderken milisaniye mertebesinde sanki birisi arabanın arkasından biri tutup bırakıyormuş gibi oluyordu.Bende bunu esp sisteminin müdahale ettiğini sanıyordum ve bu yüzden çokta fazla aldırış etmiyordum.Birgün arabayı aldığım yerden güncelleme için gelmemi istediler.Kendilerine sorduğumda motor güncellemesi olduğunu belirttiler.Güncelleme yaptıktan sonra yakıt sarfiyatında düzelme olduğunu hissettim.Birde anlık tutulma olayıda şimdiye kadar 1 kez oldu.Güncellemeden önce daha fazla oluyordu.Sanırım bu anlık tutulma turbo kesilmesiydi.Burada ki yazılanlardan o sonuç çıkıyor.
                INSIGNIA 1.6 Turbo Cosmo
                20" jant
                infinity
                DVD 800
                Sunroof
                Deri koltuk

Yorum

14.03.2011 tarihinde USB problemi nedeni ile Opel Odak a gittim.Baktılar güncelleme var dediler.İyi yapın dedim.Dönüş ışıkları(AFL) hariç aracın tüm sarı lambalarını beyaz ışıkla değiştirdiler.(plaka lambası sis farları araç içi tavan lambaları ve ön kapı altı lambaları bagaj içi lambaları)Dönüş lambaları ellerinde yokmuş gelecekmiş..
                  Neyse güncellemeye dönelim:

Aracımda turbo kesilmesi diye bişi kalmadı.
                  Fakat.....
                  Alt devirlerde sanki biraz yumuşadı.Bu aslında biraz hoşuma gitti.Klasik bizim araçlarda 1 den 2 ye atarken bir silkeleme oluyodu ve garip sesler geliyodu.Bu olay kalmadı gibi.Vites geçişleri yumuşaklaştı.Performansta bi düşüklük var gibi.2100 den sonraki ilk devirlerdeki çoşku yok.Çoşku yok derken sanki gücü devirlere eşit dağıtmışsın gibi.2100 den sonraki ilk devirlerde ki çevirme hızı mesela 4000 den sonraki çevirme hızıyla aynı değildi.2100 den sonra çok hızlı çeviriyodu.3000 4000 5000 yavaş yavaş stabil oluyodu..Şimdi bütün devirlerde aynı gibi.Ne biliyim saçmaladım belkide kullanmak lazım.Anlatmakla olmuyor..Çok ta rahatsız olmadım Hatta 5-6 km bi 3.20 ile oynadık çok iyidi bizimki.Ama alt devirlerde kullanımı çok yumuşak oldu konfor bakımından...

Yorum

abi düşük devirlerde yumuşadı derken, yani düşük devirlerde önceden biraz ağır kalıyodu da, bu güncellemeden sonra daha da mı rahatladı araç??

beni geçen gün aradılar güncelleme var diye, yarına randevu aldım bende, sabah götürecem bakalım ne güncellemesiymiş bu .. sonucu paylaşırım tekrar..

bu arada abi ışıkları sen mi beyaza çevirdin onlar mı? huh

Yorum

Rahatladı denebilir ama kullanmak lazım anlarsın zatenn...garip yaniii

ışıkları ben istedim murat...aklımda vardı yaptırayım dedim..güsel oldu bayaaa..

Yorum

bu güncelleştirmeleri gidip bizmi soruyoruz servıse yoksa onlarmı çağırıyor ? bende bu sarı lambaları değiştirtmek istiyorum birde ayarlattırayım artık su farları bırgun durdurup dovecekler gece yol gıdemıyorum yahu boyna sellektor yapıyor adamlar
                        2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

Orjinal yazı sahibi: efemuratt
                          abi düşük devirlerde yumuşadı derken, yani düşük devirlerde önceden biraz ağır kalıyodu da, bu güncellemeden sonra daha da mı rahatladı araç??

beni geçen gün aradılar güncelleme var diye, yarına randevu aldım bende, sabah götürecem bakalım ne güncellemesiymiş bu .. sonucu paylaşırım tekrar..

bu arada abi ışıkları sen mi beyaza çevirdin onlar mı? huh

Detaylı yazamadım murat araç zaten ağırdı düsük devirlerde 1.6 olduğu için..Bunda hemfikiriz.Ama turbo oldugu içinde arada bir silkeliyedu araba en azından benimki ben mesela yumuşak kalkmaya çalışıyodum.Araç silkeliyodu bi kalkmak istiyo bi bırakıyo böle garip bişi vardı şimdi o yok..silkelemiyo sanki dahada yavaşlamış gibi diyebiliriz...

Işık olayı sadece sisleri değiştircektim..Servisteki usta hepsini değiştirelim dedi.Bende bej koltuga sarı ışık daha iyi olmazmı dedim..Abi loş mavi beyaz ışık yaparız dedi.Çok parlak değil zaten hoş oldu benim hoşuma gitti.Orjinal gibi duruyo yanii..İçeriye hoş bi hava kattı.Plaka ve eşik lambaları zaten güzel durdu...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iatros
                            bu güncelleştirmeleri gidip bizmi soruyoruz servıse yoksa onlarmı çağırıyor ? bende bu sarı lambaları değiştirtmek istiyorum birde ayarlattırayım artık su farları bırgun durdurup dovecekler gece yol gıdemıyorum yahu boyna sellektor yapıyor adamlar
                            Ömür servisten çağırdıklarıda olmuş...Sen gidersende yapıyolar ama.Boş bir vaktinde git derim..

Sarı ışıklar çok hoş duruyo şimdi Porshe Panerama da görmüştüm aracın içi hafif beyaz ışıkta çok tatlıydı aynısı oldu şimdi...Orjinal gibi duruyo bosmadı arabayı yaniii. Zaten yetkili opel servisi taktı faurası var.bişi olursa yapışırım yakalarına))

Farlarına ayarlatırsın gitmişken...ayarlat artık ama yeter yaniii

Yorum

vallahı ayarlatıcaz da işte mahrumıyet bölgesı fena bir servis için 140 km git 140 km gel yapıcaz
                              2011/1.6T 180 hp/Karbon Siyah/Cosmo/Dvd 800/ 19" /Multimedia Box/Led Aydınlatma/SprintBooster

Yorum

MC01T132200 ECM YAZILIM GÜNCELLEMESİ Şeklinde yazıyor faturada...Telefon açarsın gitmeden aracın şase nosunu isterler ona göre gerekiyomu gerekmiyomu söylerler..Ben 2010 haziranda almıştım aracı.

Lambalarıda sorarsın...O kadar yol git bişi yapamadan geri gel...ooo

Yorum

İşleniyor...
                                X