Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6 Insignia Turbo Yakıt Tüketimi

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• ortalama yakıt dediğin böyle olur .. Varsa geçerim diyen yiğit böyle gelsin

aaaa.jpg

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: seloselo View Post
      ortalama yakıt dediğin böyle olur .. Varsa geçerim diyen yiğit böyle gelsin

aaaa.jpg

Hareket halinde gaza basılırken mi resim çekildi diye düşündüm ama,
      Araç parkta, gösterge sıfır, motor daha ısınmamış, kapı da açık.

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: alidesideroooo View Post

benim lpg de yaktığım değerleri siz benzinde yakıyorsunuz Helal olsun ben sanayiye gideyim
        Merhabalar

LPG den memnun musunuz? Ben Servisler de Sanayi de işin içinden çıkamam diye, birde titiz bir insanım aracıma lpg uyumlu değil diye bilerek aldım açıkçası.

AFR diye bir ayardan bahsettiler. İstanbulda Birkaç firmayı vs. çok övdüler ancak yine de LPG olarak bagaja lastik koymak, birde lpg nin yüksek basınçlarda yanması beni tedirgin etti.

Sizin yorumlarınız değerli elbette. LPG montaj ustaları sonuçta satış yapmak ister, ama bana kaç ustaya danıştıysam arabanıza yazık edersiniz 40,000 km sonra motor açılır vs deyince vazgeçtim.

Benzin üzmüyor beni ama, çevremde aile baskısı tahmin edersiniz LPGsiz araç mı olur diyorlar

Şimdiden Teşekkürler.

Yorum

aaaa.jpg
          Bu ortalamayla tövbe elinize su dökemeyiz haha
          2011 MODEL ,1.6T 180hp, DVD800

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Kumtanesi View Post

Merhabalar

LPG den memnun musunuz? Ben Servisler de Sanayi de işin içinden çıkamam diye, birde titiz bir insanım aracıma lpg uyumlu değil diye bilerek aldım açıkçası.

AFR diye bir ayardan bahsettiler. İstanbulda Birkaç firmayı vs. çok övdüler ancak yine de LPG olarak bagaja lastik koymak, birde lpg nin yüksek basınçlarda yanması beni tedirgin etti.

Sizin yorumlarınız değerli elbette. LPG montaj ustaları sonuçta satış yapmak ister, ama bana kaç ustaya danıştıysam arabanıza yazık edersiniz 40,000 km sonra motor açılır vs deyince vazgeçtim.

Benzin üzmüyor beni ama, çevremde aile baskısı tahmin edersiniz LPGsiz araç mı olur diyorlar

Şimdiden Teşekkürler.
            LPG bölümünde Ahmet Nalbantoğlu diye üyemiz var onunla temasa geçin LPG niz ve aracınız için iyi olur

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

aaaa.jpg
              Bu ortalama için çok uğraşmaya gerek yok SAbah değerleri sıfırlayın ve Kısa bir mesafe dik yokuş çıkın ve ortalamayı görün .
              Esas soru şu Kaç km de bu ortalamayı elde ettiniz

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: FacomX View Post

Bu ortalama için çok uğraşmaya gerek yok SAbah değerleri sıfırlayın ve Kısa bir mesafe dik yokuş çıkın ve ortalamayı görün .
                Esas soru şu Kaç km de bu ortalamayı elde ettiniz
                benim araba pek hareket etmez , 3 aydır yatıyordu neredeyse. Akü can çekişip git gel yapınca değerler sıfırlandı , akabinde sarj etsin diye gazladık.
                Eğlence olsun maksatlı attım fotoğrafı zaten , normal değerim karmada 8-7,8 arası.

Yorum

benim araba pek hareket etmez , 3 aydır yatıyordu neredeyse. Akü can çekişip git gel yapınca değerler sıfırlandı , akabinde sarj etsin diye gazladık.
                  Eğlence olsun maksatlı attım fotoğrafı zaten , normal değerim karmada 8-7,8 arası.
                  Aman Hocam dikkat. İnsignianın adı çıkmış çok yakıyor diye.Bilmeyen biri forumda görüp iyice şehir efsanesi olacak.Galericilere oto kiralama şirketlerine sorsan zaten sizin değerleri söyleyecekler neredeyse.Allah cc kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.Gerçek değeriniz çok iyi bence.
                  Opel İnsignia Sport Tourer Cosmo 1.6T  2010 Metro Mavi+Panoramik Cam Tavan

Yorum

Konu ile ilgili nacizane fikirlerimi paylaşmak istiyorum. Umarım faydalı olacaktır.

Opel İnsignia Sports Tourer 1.6 180 HP aracımla her gün işyerime okula eğitimlere gidip geliyorum. Keyifli bir araç, güvenilir. Özelliklerini daha yeni keşfediyorum. Benzinli kullanıyorum. LPG ustalarına danıştım, yılda 20.000 km yapmıyorsan uzak dur dediler ve taktırmaktan vazgeçtim. Elbette taktırıp memnun olanlar vardır. Ancak şöyle bir düşüncem var, mühendislerin uyarıları ve aracın ağırlığı motorun yüksek değerleri nedeniyle LPG olayının geçte olsa araca zarar vereceği kanısındayım. Tabii bunlar şahsi düşüncelerim. Sizler benden daha bilgilisinizdir saygı duyuyorum öncelikle.

Aracım da BF Goodrich All season 2 dört mevsim lastikler var. Genelde tek başıma dolaşıyorum. Şehir içi 8,6 Litre, Şehirler Arası 5,9 Litre değerlerde geziyor aracım. Bazen arkamdan beni yoldan çıkaran arkadaşlar olduğundan Anlık hızlanmalar ve seri kullanımlarda 9,2 litreye yükseliyor

Sonuç olarak bu ağırlıkta, bu konforda bir araç ve bu motor bence çok iyi değerlerde.

Aracımı devamlı Shell den dolduruyorum. Full doldurduğum da 920 Km götürüyor diye hesaplıyor. 70 Litre minik bir depomuz var

Selamlar ve Saygılar.
                    Şehirler arası 5,9 çok çok iyi bir değer.Bende 3 yıl sport tourer kullandım.Yakıt tasarrufunu ön planda tutarak 30-40 km gidebildiğimde bile 7 litre civarı çıkıyordu.Ama aracın sürüş keyfide kaçıyor. Şehiriçinde 10-11 lt altını göremedim.Muhtemelen şehir farkı ve yol durumundan kaynaklı.
                    Ama araçlar içerisinde insignia farklı bir araç. İnsignia içindede sport tourer çok farklı bence. Biraz subjektif bir yorum belki ama a6 allroad araçlarla kasa olarak benzerliği olan bir araç.Yeni kasaları ise maalesef büyük hayal kırıklığı. Lpg konusunda onlarca yazı var.Satarkende değer kaybı oluşturacak bir husus bence.Sadece yakıt tasarrufu ile yaptırma maliyetini baz almayın derim.
                    Opel İnsignia Sport Tourer Cosmo 1.6T  2010 Metro Mavi+Panoramik Cam Tavan

Yorum

• 75 bin km civarı önceki 1.6 Turbo aracımı kullandım. Şehiriçi 100km ortalamam genellikle 10 lt civarı idi ama 12 yi geçmedim. Forumdan beni tanıyanlar bilirler, çok da mıymıntı kullanmam. Bir kaç husus yakıt tüketiminde etkili. Isınmadan yüklenmeme, 1. vitesten çabuk kurtulma ve vitesin istediği devirde gitme.
                      34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: oguz:) View Post

Şehirler arası 5,9 çok çok iyi bir değer.Bende 3 yıl sport tourer kullandım.Yakıt tasarrufunu ön planda tutarak 30-40 km gidebildiğimde bile 7 litre civarı çıkıyordu.Ama aracın sürüş keyfide kaçıyor. Şehiriçinde 10-11 lt altını göremedim.Muhtemelen şehir farkı ve yol durumundan kaynaklı.
                        Ama araçlar içerisinde insignia farklı bir araç. İnsignia içindede sport tourer çok farklı bence. Biraz subjektif bir yorum belki ama a6 allroad araçlarla kasa olarak benzerliği olan bir araç.Yeni kasaları ise maalesef büyük hayal kırıklığı. Lpg konusunda onlarca yazı var.Satarkende değer kaybı oluşturacak bir husus bence.Sadece yakıt tasarrufu ile yaptırma maliyetini baz almayın derim.
                        Oğuz Bey Merhaba,

Aslında daha önce sport arabalar kullandım. Sonra işte kız arkadaşlar vs. gezmelere gittiğimizde kalabalık insanlar, eşyalar derken rahat yolculuk yapamadık. Sonra araçları incelerken, yorumlara baktım. 2013 ocak çıkışlı opel insignia sports tourer buldum. Fazla detaya girmeden km düşük, bir evin 3. aracıymış. sadece istanbula gidiş geliş için kullanılmış ve kapalı garajda duran bir araç olduğundan içim ısındı aldım. Normalde çok detaycıyımdır, huyumuzdan dolayı sanırım

Servise ve birkaç ustaya gösterdim kaçırma sakın aracı deyince aldım. Şöyle söyleyim, aldığımda çok büyük gelmişti ama kullanım, konfor, güvenlik derken yolda akıcılık vs. kendini ispatlamış bir araç. Birde benim aldığım modeli sanırım herkes seviyor. Üniv. olsun işyerimdeki tüm herkes aracı satmayı düşünüyor musun diye soruyorlar.

Servise götürdüm aldıktan sonra, boya koruma ve güzel bir bakım yaptırdım.

Sonrada LPG olayına baktım, ama içim ısınmadı. Aracı nasıl kullanıyorsun diye sorarsanız sabah motor ısınmadan hareket etmiyorum. 2500 - 3000 devir arası kullanıyorum. 130u genelde geçmem. Konyaya giderken bir bmw araç beni TIR'ın altına sıkıştırıyordu. O sinirle aracı test ettim. 220 KM hızla adama yetişip ilk ışıklarda konuşup, hatasını kabul ettirdim.

Farklı birşey yapmıyorum. Aracı uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum. Yeni kasaları sevemedim.

Başınızı ağrıttıysam affola.

Selamlar.

Yorum

Merhabalar

Şimdiden Teşekkürler.
                          Yakıtı sizi üzmüyor ise Lpg ' ye hiç bulaşmayın. Benzindeki kadar rahat ilerlemiyor araba ve evet uzun süre sonra illaki bir yerlerinden hata arıza veriyor. Şu an lpg' de kullanıyorum ara sıra tekliyor falan ama çekişi performansı yerinde (benzin kadar olmasa da)... Hergün işe gidip gelmesem bende taktırmazdım açıkcası.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: alidesideroooo View Post

Yakıtı sizi üzmüyor ise Lpg ' ye hiç bulaşmayın. Benzindeki kadar rahat ilerlemiyor araba ve evet uzun süre sonra illaki bir yerlerinden hata arıza veriyor. Şu an lpg' de kullanıyorum ara sıra tekliyor falan ama çekişi performansı yerinde (benzin kadar olmasa da)... Hergün işe gidip gelmesem bende taktırmazdım açıkcası.
                            Merhaba,

Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Benzin şu an üzmüyor. Aracınızı güle güle kullanın. Sorun yaşamadan kazasız belasız İnşallah.

Hayırlı Akşamlar Dilerim.

Yorum

• Bilgilendirme olarak yazıyorum. Lpg takmak yerine her aracıma yazılım yapmayı tercih ederim. Almadan önce yaptığım araştırmalara göre 1.6T 180 hp'lik Bizim İnsignia'ların 10 litre ve üzerine yakma sebebi gördüğüm kadarıyla 230 NM'lik Tork'u. 1500 Kilo'luk araca az. Aracımı yazılımlattım. Şuan 210 Hp-300 Tork. İstanbul Şehiriçi Yakıt Tüketimim 8-8.5 Litre arası değişiyor. Hergün de Şişli-Esenler yaparım işe gidiş dönüş şeklinde.

Şehirdışında da en uzak yolum şimdiye kadar 160km'lik Şişli-Lüleburgaz oldu. Genelde mesafe kısa olduğu için 90-100 km hız aralığında giderim. 5-5.5 litre arası değişiyor.

Yorum

• 9 LİTRENİN atlına hiç inmedi sw kasa yazılım bende düşündüm ecomaster 600 tl ye yapıyomuş eskişehirde acaba yaptırılmalı mı

Yorum

İşleniyor...
                                X