Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bunlar sorun mudur? Sİzde de var mı?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Bunlar sorun mudur? Sİzde de var mı?

Aracımda birkaç problem olabileceğinden şüphelendiğim için sizden fikir almak istiyorum. Forumda daha yeni olduğum için eğer sorunlarıma dair konu başlıkları varsa af buyurun, doğru yere yönlendirirseniz de sevinirim. Gelelim sorunlara:

1- Aracım birinci vitesten ikinci vitese geçerken debriyaja bastığımda KÜT diye bir ses çıkıyor ve sarsıntılı bir vites geçişine neden oluyor. Bir silkeleme de söz konusu. Bu sorun sizde de var mı? Kullanımımla alakalı olduğunu düşünüyordum ama arkadaşım da kendi Insignia'sında aynı şeyi yaşadığını söyledi.

2- Aracımda Landi Renzo LPG mevcut. Aldığımda takılıydı ve sıfır km. de iken bayi tarafından takılmış. Şu an 63000 km.de. Motor yeni ısındığında LPG ye geçtikten sonra benzinde olmayan bir sıkıntı çıkıyor, araba ilk 3-5 dk. kadar ayağım gazda olduğunda dahi, sanki gaz kesiyormuş gibi oluyor. Landi Renzo sevisinde kite baktırdım fakat usta bir sorun göremedi. Her şeyi yerli yerinde, enjektörler iyi, subaplarla ilgili bir sıkıntı yok (forumda okuduklarımdan dolayı sürekli temkinli davranmaya çalıştığım için sordum), kalibrasyonu mükemmel vb. şeyler söyledi.

Bu sıkıntıları yaşayanlar,çözüm arayanlar veya bulanlardan yardımlarını istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Ynt: Bunlar sorun mudur? Sİzde de var mı?

Öncelikle merhaba.
    1. problem bende yok. Yorum yapmayacağım.
    2. problem normal değil. Ben bu ayın başında kit taktırdım. Landirenzo. Böyle bir problem yok. Ancak benzinde yok dediğinize göre LPG ile alakalı bir problem olsa gerek. Sizden önceki kullanıcısında böyle bir durum vardı ve önemsemiyor muydu acaba? Gazı hangi marka alıyorsunuz?
    Kötü gaz sebep olabilir ama aklıma en çok yol testi ve yol ayarı yapılmamış olması geldi.
    Insignia 1.6T Cosmo + Navi Paket - Metro Mavi 2011
    Astra J 1.4 T Enjoy Active - Olimpik Beyaz 2013

Yorum

Merhabalar..

Bende aşagida adı geçen problemleri yaşamadım.Yaklaşık 5 aydir kullaniyorum.
      2010 Model 1.6 Insignia Sport Tourer

Yorum

1.problem, benzer durum var. Fakat elden geçen 3 insignia da da bu var. Şöyle; rölantide durup, vites kolunu yukarı kaldırınca veya, 1. vitese geçirir ken küt demekte. Bu volan kaynaklı bir durum.
        Bakı, volana çarpıyor. eğer bu ise normal kabul edebilirsin.
        CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
        SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Cevaplarınız için teşekkürler. Ancak siteye girebilecek vakit buldum o yüzden geç yazıyorum.

BRK arkadaşım sizce ne yapmam gerekir? Landi Renzo'da kendi programıyla bilgisayarda bakıldı. İlk defa LPG li araç kullandığımdan tecrübesizim. Nereye götürmemi ve nelerine baktırmamı önerirsiniz? Bilgisayardan baktığı veriler gaz ayarı mıdır değil midir onu bile bilmiyorum. Bana bir yol göstermenizi rica ediyorum, şu ana kadar sorduğum ustalardan pek de bir yarar sağlayamadım. Teşekkürler.

Yorum

ingilizler ne demiş.sorunları çözemiyorsan ertele.....bekle biraz....yolda kaldıktan sonra sibopları gercek celik yaptırıp lpfi taktıracaksın .bekle bekle.nelerin olacağı nelerin olmayacagı belli oldukta sonra belli olacak. bu son cumlemi şaman türksoyun yorumlamasını rica ediyorum..

Yorum

İşleniyor...
            X