Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yakıt Pompası Sorunu!!

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Yakıt Pompası Sorunu!!

Arkadaşlar Merhaba ;
    Uzun zamandır devam eden marş sorununun nereden kaynaklandığını sonunda çözdük.Benden önce araca bozuk yakıtın neden olduğu ( servisin söylediği) tahmin edilen ve maalesef benden önceki aracın sahipleri Güzel İnsanlar !! orjinal olmayan uydurulmuş bir yakıt pompası takmışlar Şimdi öyle birşey başıma geldiki bu güne kadar insignialara bu parça hiiiç getirtilmemiş. Ne acayip demii Beni buldu anasını satıyım.GM marka pompa serviste 900-1000 TL. arası fiyat verdiler.GM Markası bunu aslında Bosch a yaptırıyormuş aynı ürün Bosch da kendi markasıyla satıyormuş, bunun da fiyatı 500 civarıymış. Servis aracın şase numarası ile boschtan parçayı istedi Uzun bir bekleyişten sonra parça bu gün gelmiş, Servisin sahibi olan arkadaş ; Yalnız faturasında 2,0 CDTİ dye yazıyor buna bir bakmamız lazım dizeldeki pompa ile benzinlide kullanılan pompa eğer aynı ise bu doğru parça yok değilse yine beklemeye devam... Siz ne derseniz arkadaşlar bu işe, başına böyle bir durum geleniniz varmı ? Pompa her iki motor tipinde de aynı olurmu ? Kıymetli görüşlerinizi bekliyorum...
    2010 1,6 Turbo Cosmo DVD 800 +Navi 18"

Ynt: Yakıt Pompası Sorunu!!

Şase no ile istendiyse, kesinlikle doğru parçadır. Yani öyle olması gerekir diyeceğim ama burası Türkiye.
    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Ne güzel ülkeyiz arkadaş, hiç rutinimiz yok; her şey orijinal, keskin, ani, umulmadık, tahmin edilemez.
      MEN AMENE BİL KADER EMİN-E MİNEL KEDER.

Yâ Rab! Garibem, bîkesem, zaîfem, nâtüvanem, alîlem, âcizem, ihtiyarem, 
Bî-ihtiyarem, el'aman gûyem, afv cûyem, meded hâhem zidergâhet İlahî!

Yorum

Benzinli araç pompasıyla dizel araç pompasının aynı olacağını hiç sanmıyorum.
        http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
        2.0 CDTI
        Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Şu zamana kadar cevremizden kimsenin benzin pompasında bir değişim duymamıştım,aynı olma olasılığıda kulağa hoş gelmiyor sanki,ama bosch servisleri işini sağlam yapar merak etmeyin
          Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

Evet arkadaşlar bahsettiğim gibi, şuana kadar bu parçadan Türkiye ye giriş hiç olmamış. Olursa Allah ın izniyle ilk siftahı ben yapacam.. Nasıl bir bozuk yakıttır ki benzin pompasını bozabiliyor anlamak mümkün değil. bu marş sorununu çözmek için servis te benimle beraber kafayı yedi, Bakımda yeniledikleri bujileri tekrar sıfırıyla kendilerinden değiştirdiler.Olmadı Akü demişti formdaki arkadaşların çoğu aküyü ölçtürdüm. Hakikaten akü olması gereken değerden altta çıktı onuda varta marka orjinal akü ile değiştirdim. Büyük bir istek ve hevesle satın aldığım , hemde almadan önce araca tam 3,5 saat serviste iğneden ipliğe incelemeden geçirmelerine ve ; bu arabada hiç sıkıntı yok abi ancak bu kadar temiz olabilir alabilirsin sözünü yetkili ağızdan duyup O şekilde bu aracı almama rağmen.Incığın aşına kurt düşermiş düsturuyla şu an bu sorunu yaşamaktayım.Ve Her park edişte arkama tekrar tekrar dönüp bakmama neden olan bu Muhteşem araçtan soğumaya yüz tutmaktayım..Çünkü yaklaşık 1,5 aydır bu marş sorunu belasıyla uğraşıp duruyorum. Bir şeyi çok isteyince mutlaka bir pürüz çıkarmış ya, herhalde bu söz doğru bir söz arkadaşlar.Ne diyeyim Allah beterinden Korusun ,, Hepimizi..

Yorum

Geçmiş olsun.. İnsallahkısa zamnada çözüme kavuşur sorununuz..

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

valla büyük geçmiş olsun
                Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
                [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

Benim aracın da aküsü zırt pırt bitiyor kullanılmamaktan. 1 hafta çalıştırmasam bakıyorum akü bitmiş. o yüzden black/decker akü takviye aleti aldım, araçtan araca takviye yapmamak için.
                  ahlaksızla birlikte yaşayacağına YİĞİTLE ÖLÜME GİT

Yorum

aku koruma sıstemı var araclarda
                    2011 insignia 2,0 CDTI cosmo OPC

Yorum

Öyle hemen araçtan soğumayın. Her araçda bu tip sorunlar olabilir. Sizin hemen hemen türkiyede ilk yaşamış olmanız acı bir şans fakat çözümü olmayan bir durum değil?

Bence aracınızdan soğumayın. Bakın ben acayip pimpirikli bir tipim. Fakat, sorunların her araçta olabileceği mantığını artık kabullenmek durumundayım
                      CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
                      SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Arkadaşlar Merhaba
                        Nihayet yakıt pompası ile ilgili sorunu çözdüm.Dizelin pompası benzinli araca olmuyormuş.Daha önce bahsettiğim Bosch Marka pompa dizeller için tek olarak kendi markasıyla satılırken benzinli araçlarda GM olarak yani orjinal olarak satılıyor.Ne kadar çaba sarf ettiysek Bosh tan getirtemedik.Biz de çareyi Opel Merkez den orjinal GM çıkışlı olanı getirtmekte bulduk.Yaklaşık 4 gün oluyor parça takılalı, Artık araca her marşa basacağımda ya çalışmassa korkusunu yaşamıyorum çok şükür.Tüm sorun çözüldü.
                        İnşaalah benim yaşadığım bu durum sizlerin başına gelmez. Ama eğer gelecek olursa da sizlere tavsiyem Yetkili Opel servisten bu parçayı değiştirirseniz aynı işlem için yaklaşık 600 TL civarında fazladan para ödemiş olursunuz Bİlginize.( Yetkili Servisler Çok Vicdansız Çook ) Selamlar

Yorum

PArça indirimi yapmadılarmı ?

İstanbuldan biz size gönderirdik bundan sonra böyle talepleri olanlar fiyat alsınlar bizde buradan soralım hangisi uygunsa oradan temin edersiniz

Not:200 tl ve üzeri olan ürünler için sorarsanız sevinirim.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Fatih Bey Zaten Yetkili Serviste işlemi yaptırmadım.. Bu aracımdan öncede Halen Kullanmakta olduğumuz Vectra C aracımında bakımını sürekli yaptırdığım özel serviste işlemi yaptırdım. işçilik Dahil 700 Tl hallettik.Servise kalsaydı Bizim İş 1300 TL falandı

Yorum

Bazı araçlarda LPG takılınca benzin pompası arızalabiliyor . benim önceki aracım citroen c4 VTS 2,0 benzinliydi . LPG takalım çok yakıyor dedim ama ne hikmetse LPG işleminden sonra benzin pompası arızalandı.. bosh takalım aynı dediler taktılar bi tane ama 2.0 motora benzin yetiştiremedi .. velhasıl Lpg den vazgeçtim ama bu arada benzin pompasını da yenilemiş oldum
                              [center]
                              İnsignia 1.4 T Edition Elegance [b][color=red]Stil Paket

Yorum

İşleniyor...
                              X