Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Lastik öneri ?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Lastik öneri ?

Markası bilinen lastiklerin fiyatları malum. Ucuz yollu ancak güvenilir lastik arayışlarımda fazla markaya rastlamasamda Petlas, starmaxx, kumho.. sizce araçlarımıza uygun olur mu
    ? 245 * 45 * 18
    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Ynt: Lastik öneri ?

Uygunlukta sorun olmaz

Bence bir anket açıp daha güzel olur

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Kumho iyidir...

Yorum

kumho, önerde yeni takılmış. En fazla 3 - 5 bin km dir mevcut. sürekli sağa kayıyor. Lastiğin ayar tutmadığını belirtti lastikci. Tabi ne kadar doğru tartışılır.

Tavsiyeler üzerine falken markasını da gözüme ilişiverdi.
        CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -

Yorum

Şu an benim Araçta Kumho var

Sessiz
          Konforlu

Şimdiye kadar aman aman bir sıkıntı çıkarmadı

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Tek kelimeyle fiyat ve performans derseniz kumho ku 39 aldım denedim süpeer tek kelimeyle ...

1.6 Turbo Cosmo 272bg 360 nm forget piston ve piston kollari downpipe komple 76mm egzoz sistemi ve daha büyük intercoler

Yorum

Ben birşeyi merak ediyorum. Şimdi benim lastikler 245 / 45 / 18 ben illa yeni lastik alırken bu ölçülerdemi almak zorundayım Yaşadığım yerde yollar pek iyi durumda değil bu nedenle en küçük tümsek içerde hissediyorum bu nedenle biraz yanak olarak kalın tercih edebilirmiyim ? Bu konuda önerdiğiniz ölçüler nedir acaba ?
              Astra 1.4 T Cosmo Füme + Navigasyon

Yorum

Falken ZE914 ile ilgili kullanıcı ve test yorumları da gayet iyi şahsen ben almayı düşünüyorum.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Falken/ZE914.htm
                Dost ise düşünme, ver ömrünü gitsin.
                Dost değilse, hiç bekletme yol ver gitsin....

Yorum

Kumho ku39larin omru 25bin km diyolar dogrumu?
                  2012 İnsignia 1.4 Turbo

Yorum

18 jant için bu ölçüler ideal olanıdır, bu ideallik bir çok opel mühendisinin testleri sonucu ortaya çıkmıştır, o yüzden en uyum sağlayan ebatlar 18 için bunlardır, farklı bi ebatta kullananilirsiniz, mesela 235/50/18 gibi, yanak yükselir ancak bu şekildede araçta gezinmeler ve yol tutuşta problem yaşarsınız, konforu arttırmanın en iyi yolu öncelikle lastik basınçlarını 32 yapmaktır, eğer yumuşama yeterli gelmiyor ise jant ebadını 17" , lastiğide 225/55/17 yapmalısınız, ben kışlıklarda 17" jant ve bu ölçülerde lastik kullanıyordum, araçtaki spor sert yaya rağmen araç o kadar yumuşak ve konforlu oluyorduki anlatamam, hiç bir çukur, kasis rahatsız etmiyordu, 17" ebatın tek kötü tarafı görsellik ve yol tutuştaki kayıplar, savrulma hissi, yüksek hızlarda güvensizlik vs vs...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: volkan
                      Tek kelimeyle fiyat ve performans derseniz kumho ku 39 aldım denedim süpeer tek kelimeyle ...
                      Yarın birkaç bayii den fiyat alıp uyguna veya kampanya ile denk getirebilirsem fiyat bakımından süper olacak. Tek kelime : )))

Falken izmirde bulup bulamayacağımı bilemedim. Sormuşken onuda araştıracağım.

Cümleten teşekkürler.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ygtylmz
                        Bu doğru olabilir mi?

Yorum

Şuan benim araçta petlas var çok yüksek hıza çıkmadıkca ses fazla yok ancak belirli hızlara geçtiğin zaman ufak ufak ses geliyor ama yol tutuşun iyi olduğunu düşünüyorum
                          2010 1.6T Cosmo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ygtylmz
                            Kumho fiyat/kalite kıyaslarsak piyasadaki en verimli lastik, yalnız dediğin gibi ömrü oldukça kısa, ben 12 bin kmde kumhonun tellerinin kırıldığını bizzat kendim yaşadım, kumho lastiği bir michelin, brigstone, continantel lastiklerinin nerdeyse yarı fiyatı, ancak ömür olarakta bu lastiklerin ömrünün yarısını anca yapıyor, eğer kullanımınız çok sakin ve kullandığınız genelde yollar temiz, otoyol tarxında ise kumho ideal bir lastik, ancak atraksiyonlu ve sert kullanıyorsanız kesinlikle kaliteli lastikten vazgeçmeyin derim,

Geçen yıl yaşadığım ve kıl payı kurtulduğum bi kazadan sonra bir daha ucuz lastik almamaya karar verdim, çin malı lastikler yüzünden çok büyük bir kaza yapabilirdim, benim tavsiyem eğer sert araç kullanıyorsanız kesinlikle kaliteli bir lastik seçin, araç ile asfalt arasındaki en önemli şey kullandığınız lastiktir, lastik deyip geçmeyin, inanın çok farkediyor...

Yorum

Benim kışlıklar Falkendi. O zaman lastikçi "artık kumolar eskisi gibi iyi değil tavsiye etmiyorum" gibi bir şey deyip beni Falken'e yönlendirmişti. Ama tabi pazarlama tekniği olabilir kullanan arkadaşlar daha iyi bilirler. Neyse zaten ne Kumo ne de Petlas bulamadığımdan bende Falken aldım. Hatta sonra youtube da falso bir videosunu izlemiştim ama pek bir sıkıntı olmadı. Zaten kışta fazla olmadı.
                              2011 1.6 T Cosmo Sports Tourer

Yorum

İşleniyor...
                              X