Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bu Nedir Abi !

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Bu Nedir Abi !

Öncelikle herkese selamlar,
    Aracımı alalı 3 aya yakın oldu.Ancak daha birkez dipgaz yapmamama rağmen,altında yumurta varmış misali gaza dokunmama rağmen ortalama tüketim 13.4/100 gösteriyor.7-8 lt değerleri gören arkadaşlar benden farklı ne yapıyor?Aracı bakımlarını yaptırıyorum.Özenli kullanırım ama yakıt beni İllallah ettirdi.Bu arada araç 1.6t cosmo.Önerilerinizi bekliyorum.

Saygılar..

Ynt: Bu Nedir Abi !

Selam aracınızı km si? kaç ve trafik durumu nedir? varış noktanıza kaç km uzaklıktasınız?
    2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
    [center]

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sufy
      Selam aracınızı km si? kaç ve trafik durumu nedir? varış noktanıza kaç km uzaklıktasınız?
      Hocam araç 42 bin kmde 2011 model. gidişatta çok yoğun trafik yok.Işıklar var ancak yakıtı bu kadar etkiler mi?

Yorum

Aracı yüksek devirde kullanmak kadar, düşük devirde kullanmak da yakıt tüketimini artırır. Mümkün olduğunca o anki güç ihtiyacınıza göre 1700-2500 devir aralarında kullanmanızı öneririm.
        34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Şöyle söylemek lazım.
          Eşimin aracı Astra 1.4T Otomatik.
          Araç yakıt tüketimi evimiz iş yerine uzakken 8 lt. civarıydı.
          Şimdi daha yakın mesafede ve ortalam 9lt. altına düşmüyor.
          Uzun süre düşündüm. ve şuna kanaat getirdim. Araç iş yerine varana kadar zaten yarı yolda anca ısınıyor.
          Motor soğukken tüketim fazla olacağından yakıt tüketimi düşmüyor.
          İş yeriniz ile evinizin arasında mı kullanıyorsunuz?
          Mesafe kaç km.?
          Insignia 1.6T Cosmo + Navi Paket - Metro Mavi 2011
          Astra J 1.4 T Enjoy Active - Olimpik Beyaz 2013

Yorum

Örneğin ben genellikle 2000-3000 devir arası kullanırım. Ortalama tüketimim bu halde 10.5-11 lt arası. (içinde bol bol dipgazlar da var)
            34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Ortalama tüketim henüz yeni bir zamanda sıfırlanmışsa, ölçme bandı daha kısa olacağından anlık basmanız halinde Ortalamada, anlık tüketimin ortalamasını görürsünüz. TEst edebilirsiniz.

Sıfırlayın ortalamayı ve bir kaç gün içinde basın!
              CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
              SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Tüketiminiz bi hayli fazla,aracınızda yada sizin sürüş tarzınızda bir sıkıntı var.

Yorum

Egzos manifoldunu kontrol ettirin. Contada kaçak veya çatlak olabilir. Bu sebeplerden sadece 1'i
                  CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
                  SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Orjinal yazı sahibi: xxxjokerxxx
                    ortalama tüketim 13.4/100 gösteriyor.7-8 lt değerleri gören arkadaşlar benden farklı ne yapıyor?
                    Saygılar..
                    1.6 T ile 7/8 litre ortalama değere ulaşabilmek için 20 km ş.içi /80 km ş.dışı karma kullanımına ihtiyaç vardır.
                    Tersi olursa tüketim değeri sizinki kadar olur, ben 10,9 Lt/ 100 km sarfiyatın altına hiç düşemedim.
                    Herşeye rağmen aracı bir kontrol ettirmekte yarar var. Kullanım tarzının da yakıt tüketimini etkilediği bir gerçek.
                    1,6 Astra 115 hp araç ile ben 7,5 lt/100 km harcıyordum.Aynı araba ile kayın babam 11 lt/100 km sarf ediyordu
                    Çünkü, kulakları ağır işittiği için vites geçişlerini zamanında yapamıyor, gereksiz yüksek devirli kullanıma sebep oluyordu.
                    Kullanım tarzınızı mümkün olan en yüksek viteste, mümkün olan en düşük devir olarak belirlerseniz 2/2,5 litre daha
                    tasarruf yapabileceğinizi düşünüyorum.

Yorum

Araçtaki Hava Filtresi Orjinalmi ?

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Aracinizda buyuk bir ihtimal problem var bende 20inc jant opc egzoslu cipli oldugu halde 11 hic gecmedim.
                        2015 leon fr

Yorum

varış mesafesi= ev iş arası gibi? kaç km eğer motor soğuk kalırsa yani yakınsa sarfiyat artar
                          2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
                          [center]

Yorum

Söylediğiniz yakıt sarfiyatı çok fazla gerçekten, özenli kullanmamamıza rağmen biz 2.0 turbo otomatik vites ile şehir içinde 11.5 - 12 yakıyorduk..

[shadow=red,left][glow=grey,2,500]SPORT[/glow][/shadow]

Yorum

Cevaplarınız için çok çok teşekkür ederim arkadaşlar.Şuan lpg araştırmasındayım.

Yorum

İşleniyor...
                              X