Duyuru

Collapse
No announcement yet.

triger farklılığı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• triger farklılığı

Selamlar.
    Triger zamanım geldi. Laf olsun sebebi ile yetkili servisten fiyat aldım. Asıl kafamı kurcalayan yedek parça departmanının bana söyledikleri.

Sizdeki triger fiyatı dışarıdan neredeyse iki katı hatta daha da pahalı iken sizin farkınız ne dedim? Cevap; dışarıdakiler sorunlu parçalar. Barkod larına dikkat edin. Geneli kazınmış ve okunamaz ve taşlanmış durumda. Kutu orjinal fakat içerideki parçalar opel onayından geçmemiş parçalardır. O sebeple fiyatları bizimkilerin yarı fiyatıdır dedi.
    Bende bu açıklama sebebi ile kalan diğer parçaların pahalılıklarını sorgulamaktan vazgeçtim. Aynı türde cevap almak aptal yerine konmak gibi birşey gelecekti. Lakin kafam da karışmadı değil. Hakikatten böyle bir durum var mı?

Az sonra parçaçıya gidip triger setini kontrol edeceğim.
    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Ynt: triger farklılığı

Ben geçen hafta yıllardır tanıdığım tamirci bir aile dostumuzda ağır bakım yaptırdım.

Triger seti
    V kayışı
    triger rulmanı
    hava ve polen filtresi değişti

parçalar 400 tuttu + 150 TL işçilik verdim.

Parçaları opel yedek parçacıdan aldı ve bana hata yapacak ya da zarar verecek bir parça takacak birisi değil.
    Size verilen rakam nedir acaba?
    Dost ise düşünme, ver ömrünü gitsin.
    Dost değilse, hiç bekletme yol ver gitsin....

Yorum

aban verilen fiyat şöyle:

Buji 160
      polen 90 ( karbon )
      hava 64
      yağ 150
      yağ filt 35
      V kayışı 99
      triger 435

toplam da 948 + 170 işçilik. parça maaliyetlerinden %20 iskonto ile 820 TL tutuyor.
      Dışarıda almaya kalkarsam tümünü, 700 tl gibi bir rakam + 200 işçilik.
      CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -

Yorum

Opel orijinal parçalarının servislerdeki fiyatı hemen hemen fiks.
        Servisin tek farkı işçilik ki bu da en az yedek parça kadar önemli.
        Ayrıca, yetkili serviste takılan orijinal yedek parça iki yıl garantili.
        Tercih belirlerken bunları da dikkate almakta fayda var değerli aton 1981

Yorum

Kendim de A firmasının yetkili servisiyim.Sattığım yedek parçanın aynısını müşteri yarı fiyatına dışarda bulup getiriyor.Daha sonra orjinal ile bunu yan yana koyunca etiket,hologram ve parça üzerindeki çapaklardan fark hemen belli oluyor.Şimdilerde hologramı da taklit etmeye başladılar bizim firmada 2. güvenlik şeridi koymaya başladı.Yani orjinal diye çakma ürün satma bir sektör olmuş durumda.Onun yerine markalı yan sanayi ürünler daha mantıklı.
          http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
          2.0 CDTI
          Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Servis yolu görünüyor anlaşılan. Kaldı ki riske atacak bir durum değil. Yetkili servis adına düşündüğüm kötü niyeti utanarak geri alıyor ve aradaki cüzzi farkı düşünmemekle birlikte raht rahat yetkiliye randevu alıyorum.

Yorum

aslında yetkili servistede fiyat uygun gibi artı 2 yıl garantide işçilik ve parça triger gibi hayati parça için önemli

Yorum

60bin bakımı mı?
                İnsignia >> 2010 >> 1.6 T Cosmo >> Teknik Gri
                Vw  CC  >> 2013 >> 1.4 TSİ BMT >>  Beyaz

Yorum

50 bin km' ye geldi araç. Hem yıllık hemde 4. yılın dolumu ile triger dahil parça değişimi.

Yarın için randevumu aldım. Yetkili de uygulanan yağ, 5-30 petrol ofisi marka. Ben mobil1 0-40 tam sentetik yağ alıp ekleticeğim. Beni uyaran arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Yorum

Ben yakın zamanda yaptırdığım bakım esnasında servise bu triger değişimini sordum 10 yıl veya 150 bin km dediler ki daha önce paylaşmıştım aracın kitapçığında da bu şekilde yazıyordu 4 yıl vs sanki erken gibi

Yorum

Elbette durum sizin dediğiniz gibidir. Bende sordum, 4. yıl veya yaygın olarak bilinen 60 bin km.

Tabikide bu kayışın kopması durumunda insignia gibi bir araçta açacağı masrafın boyutu bizleri ne söyleseler inanacağız konumuna sokmaktadır. Pek tabi, garantili araçlar 2 sene içinde 60 bin geldiğinde bu bakımı da yapırmak zorundalar işin bu kısmı da ayrı bir boyut.

Garantisi bitmiş, fakat doğru/yanlış değişim zamanı 4.yıl yada 10. yıl olsun olmasın bir gerçek var ki koparsa masraf ciddi. Kopsa ve yapılsa dahi motor eski randımanını vermemesi muhtemel.
                      İşte burada '' madem öyle riske girmeyelim '' demekten başka seçenek kalmıyor.

Parça fiyatları dışarıda, 700 TL iken, yetkilide 820 TL ( iskontolu ) bir fiyat verdiler. Triger hariç diğer işçilikler yapılsa 100 Tl en aşşa. Saydığım bu parçaların tamamı 180 TL gibi bir işçilikle, ( özel servisde daha pahalıymışş )

Hepsi birden iskontolu hali ile 370 Tl olan trigeri değiştirmek de pek maddi külfet olmaktan çıkmakta.

Yorum

Size katılıyorum bende garsntici biriyim ve fiyat gerçekten uygun

Yorum

Diğer parçaların işçilikleri eklenerek
                          fren hidrolik degişimide eklenerek mobil1 0w40 dahil olarak
                          tam tamına 1140 tl tuttu,

Yorum

Canınız sağ olsun, ykb word karta vade farksız 8 taksit yaptırabilirsiniz.
                            İyi günlerde, kazasız belasız sürüşler dilerim

Yorum

Yapılanlara göre fena değil

Yorum

İşleniyor...
                              X