Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Korna tutukluk yapması, yardım gerek...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Korna tutukluk yapması, yardım gerek...

Selamlar arkadaşlar, aracıma bindiğimde çalışan korna bir süre sonra çalışmaz hale geliyor, tutukluk yapıyor, bazen hiç çalışmadığı oluyor, kontağı kapatıp açtığımda farkeden bişey yok, beni çok tehlikeli durumlara düşürdü bu durum, sebebini bilen varsa ve nasıl düzeltileceğinden bahsederse sevinirim, teşekkürler...
    http://www.facebook.com/ozansurgec

Ynt: Korna tutukluk yapması, yardım gerek...

Bu tür bir sorun forumda daha önce paylaşılmadı

Ama bunun 2 sebebi olabilir
    1-Direksiyondaki basma mekanizmasındaki papuçlar oksitlenmiştir yada çokük kalmıştır siz basınç uygulasanız bile devre tamamlanmıyordur
    2-Korna yanmıştır bozulmuştur
    3-Elektronik olabilir bunun çözümü (Akünün kutup başını söküp takmak)

Servise gidin bir kontrol ettirin.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Teşekkürler yanıtınız için. Bu direksiyonu kendim söküp ayarlayabilirmiyim temas etmeyen yerleri
      http://www.facebook.com/ozansurgec

Yorum

Merhabalar, belki yardımcı olur diye yazıyorum.

Halen sahip olduğumuz 2007 model Astra H araçta direksiyon mekanizmasında, (yerini tam bilmiyorum, sinyal kollarının vs bağlı olduğu kısımda olabilir) CIM Modülü denen bir parçada sıkıntı olması sebebiyle, korna çalmaması, direksiyon üzerindeki tuşların çalışmaması gibi bir takım sıkıntılar yaşamıştık. Modül hatalı üretimdi yanlış hatırlamıyorsam, Astra H'larda vardı. Değiştirildi ve sorun giderildi.

Otobanda sol şeritte yüksek hızda ilerlerken önüme atlayan araca korna çalamayıp tehlike atlatmışlığım oldu. Maalesef çalışıp çalışmayacağı belli olmayan korna çok ürkütüyor insanı. İnsignia'da böyle bir sorun duymadım ve bizim halen sahip olduğumuz 2011 Cosmo'da hiçbir sıkıntı olmadı korna namına.

Sadece ekstra bir olsun diye söylüyorum. Yukarıda bahsedildiği gibi korna ya da diğer basit basma mekanizmasından sonuç alınamazsa belki de yine CIM'e benzer bir parça varsa kontrol edilebilir. Kolaylıklar.

Yorum

İşleniyor...
        X