Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Direksiyonu Çevirince Gelen Ses ? :(:(

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Direksiyonu Çevirince Gelen Ses ? :(:(

Bugün arabayı park ederken bişey fark ettim. Direksiyonu tamamen sona dayayınca değişik bir ses geliyo tekerlerin ordan tır tır tır diye sürtme sesi mi motor sesi mi anlamadım.Teker sürtüyo desem sürtmüyo.Direksiyondada çok hafif ama hissedilir bir titreme oluyor.Sizdede var mı böyle birşey direksiyonu çevirip en son noktaya gelince geliyo.Her iki yöndede oluyo ve baya belirgin bişey.Sürüşte yada başka bişeyde bir problem yok ama bu ses aklımı karıştırdı bir problem falan çıkmasın ilerde.
    Beyaz Renk 1.6T Cosmo+Dvd 800

Ynt: Direksiyonu Çevirince Gelen Ses ?

Bende de var.
    http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
    2.0 CDTI
    Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

normal...
      F30 Sport+

Yorum

Dikkay etmedim ama ya ben sizin dediğiniz gibi tam tur attırmıyorum yada böyle bir ses olmuyor bende

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

ön lastikler az yüksekte olunca bende de oluyor
          2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
          [center]

Yorum

Normalse tamam çok teşekkür ederim cevap veren arkadaşlar için. Peki neden gelir nerden gelir biliyomusunuz?

Yorum

hidroliklerin tamamında gelir ve hidrolik araç direksiyon sağa ya da sala tam çevrik bırakılmaz.
              F30 Sport+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                Dikkay etmedim ama ya ben sizin dediğiniz gibi tam tur attırmıyorum yada böyle bir ses olmuyor bende
                Flexride yok bizim araçta.Flexride lı araçlarla olmayan araçlar arasında direksiyon farkı var belki ondandır

Yorum

2001 model astramda bile vardı o bişey power ı diyorlar ona farkederseniz tam kırdığınızda arabanın devride düşüyor hatta iç aydınlatmaları yakın tam kırın ışıklarda sanki voltaj düşmesi oluyor sürekli tam sola veya tam sağa kırıp tutarsanız direksiyon powerimı ne onu yakabilirmişiniz uzun tutmalarda,ama normal opelde bu var...

Yorum

bende flexi var
                    2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
                    [center]

Yorum

Orjinal yazı sahibi: DiaDavidoff
                      2001 model astramda bile vardı o bişey power ı diyorlar ona farkederseniz tam kırdığınızda arabanın devride düşüyor hatta iç aydınlatmaları yakın tam kırın ışıklarda sanki voltaj düşmesi oluyor sürekli tam sola veya tam sağa kırıp tutarsanız direksiyon powerimı ne onu yakabilirmişiniz uzun tutmalarda,ama normal opelde bu var...
                      bende Vectra'da farketmiştim, gece parkederken paralel parkta direksiyonu çevirirken öndeki araca yansıyan farlarda dediğin gibi sanki voltaj düşmüş gibi kısılıp açılıyordu.

zaten direksiyonlarda hidrolikle birlikte elektronik sistem de var. direksiyon çevirirken dışarıda sanki elektrik motoru çalışıyormuş gibi ses oluyor. adıda zaten "elektro hidrolik servo direksiyon"
                      InsigniaTEAM

Yorum

Eğer araçlarda Flexi yok ise Elktro hidrolik direksiyon sistemi yok Hidrolik direksiyon var hatırlatma

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
                          Orjinal yazı sahibi: DiaDavidoff
                          bende Vectra'da farketmiştim, gece parkederken paralel parkta direksiyonu çevirirken öndeki araca yansıyan farlarda dediğin gibi sanki voltaj düşmüş gibi kısılıp açılıyordu.

zaten direksiyonlarda hidrolikle birlikte elektronik sistem de var. direksiyon çevirirken dışarıda sanki elektrik motoru çalışıyormuş gibi ses oluyor. adıda zaten "elektro hidrolik servo direksiyon"
                          işte direksiyonuda tam kırıp 30 saniyeden fazla tutarsan zorlanmadan power yanıyormuş,başka araçlarda hiç bununla karşılaşmadım opele özgü heralde

Yorum

benim de bundan önceki astrada ve ondan önceki vectrada vardı bi şey olmadı

Yorum

bizim Vectra dada oluyodu ama çoğu zaman hiç fark etmiyodum bile bencede bi problem değildir bu

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

İşleniyor...
                              X