Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Marş sorunu ???

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Marş sorunu ???

Arkadaşlar merhaba
    Aracın motoru soğukken çalıştırdığımda marş devam ederken araç çalışmadı ve marş işlemi durdu. Bundan 1-2 gün öncede yine motor soğukken marş normalden uzun sürmüştü ama çalışmayı başarmıştı. Bu gün ilk söylediğim hadiseyi yaşadım . Aracı tekrar çalıştırdığımda bu sefer hemen aldı kapatıp tekrar çalıştırdım hiç bir sorun olmadan çalıştı. Kapatıp tekrar çalıştırma işlemini en az 4-5 kez yaptım ama ilk seferdeki marş kesip çalıştırma başarısızlığını hiç bir denememde tekrarlamadı. Bu marş mevzusu epeydir dikkatimi çekiyordu zaten bügunde bu olay yaşadım. (Bu arada dış hava sıcaklığı +14 derece ) bu konu ile ilgili ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim. Selamlar
    2010 1,6 Turbo Cosmo DVD 800 +Navi 18"

Ynt: Marş sorunu ???

LPG var sa subapları kontrol ettirin.
    Yoksa, akü gücünü ölçtürün.
    Yakın zamanda akü değişimi olmuşşsa ve lpg yok ise işinin ehli servise başvurun. 1 değil, 2 veya 3 servis de durumu kontrol ettirin. Bazen basit bir sorun, büyükmüş gibi gösterilip olmadık masraflar istenebiliyor.
    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Aracımda LPG yok aküde yeni değişmedi ama aküyü ölçtürmek benimde aklıma gelmişti. Servis daha önce bu uzun marş alması ile ilgili görüştüğümde marş motoru bi sıkıntı yok kaçırmıyor ve gayet iyi dönüyor demişti. Birde bu sorun bobinler ilgili olabilirmi ?

Yorum

Akü olabilir...

Yorum

% 90 aküden kaynaklanıyor bu durum

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Ateşleme ile alakalı aksamlarındaki parçaların herhangibirinde bir sorun olabilir, Buna bobin ve bujiler bile dahil.
            Fakat, bir çalışıp bir çalışmıyorsa bu akü ihtimalini kuvvetlendirir.
            CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
            SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

bence de kesin akü benimki side öğle başladı aküyü değiştirdim düzeldi
              Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
              [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

Bugün servise gittim ve sizinde söylediğiniz üzere Akü ilgili olabilirmi dedim Akü çalışıyor bir sorun görünmüyor dedi. Genelde bu sorun sık yaşıyoruz, ve ekseriyetle supap ayarlarından oluyor ayarlamak gerekebilir ama araçta hiç bir sıkıntı yok gibi biraz daha kullan tekrarladığında bir daha getir dediler . Tecrubeyede çıktık ustayla usta yürüyeni turbosu motor süper ancak bukadar olur bi sıkıntı yok dedi. Bobinlere de baktırdım gayet iyi bujilerde bakımda değiştirmiştik. Yani anlayamadım bişey var ama ne var anlamadım supapları falanda açtırmak istemiyorum. Biraz üzerine düşünce bişeyler oluyor sanki biraz rahat olmayı deneyecem

Yorum

İşleniyor...
                X