Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İlk Çalışmadaki SES ?????

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İlk Çalışmadaki SES ?????

Arkadaşlar selam;
    Aracı soğukken ilk çalıştırdığımda marşı bazen geç alması, ve çalıştıktan sonra Robot gibi bir ses çıkartması normal mi ??? Aracı servise götürmem gerekirmi ? yardımınız için teşekkür ederim.. SELAMLAR
    2010 1,6 Turbo Cosmo DVD 800 +Navi 18"

Ynt: İlk Çalışmadaki SES ?????

Marşı geç alması akü zayıflığından olabilir. Ölçtürünüz.

Robot gibi ses çıkartması, eğer ilk çalışmadaki turbo yağlaması için gereken yüksek devir sesi ise çok normal. Tanımladığınız o ses, yaklaşık 30 sn için de kesiliyor, ve gün içinde tekrarlamıyorsa, normaldir.
    CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
    SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Marşı geç alması bende hiç olmadı,

Bahsetmiş olduğunuz sesin kalın gelmesi, soğuk havalarda ilk çalıştırmada (genelde sabahları motor soğukken)
      motorun devirli çalışmasından kaynaklanıyor. Devir saatinize bakarsanız eğer ilk çalışmada devir saati 10 un üzerinde 12-13 devirde olacaktır, 30-40 sn sonra göstergenizin 10 un altına 7-8 lere düştüğünü göreceksiniz ve sesin azaldığını hissedeceksiniz. Hareket içinde turbo sağlığı açısından ses azaldıktan sonra hareket etmek daha iyidir
      1.4 motorda izlenimlerim bu şekilde belirtmek isterim
      İnsignia 1.4T-140hp (Ecufast +30hp), Necvox Navi-Infinity surround system,Sprint booster, Çift egzoz uygulaması

Yorum

akünüzü ve marş motorunu kontrol edin

Insignialarda anahtarı bir kere basıp bıraktığınızda araç çalış klasık araçlar gibi marş basana kadar anahtarı basılı tutmanıza gerek yok

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Konuyla ucundan alakalı bir şey sorsam; araç çalışırken marşa basmaya izin veriyor mu ?
          2011 1.6 T Cosmo Sports Tourer

Yorum

Aton 81 arkadaşım aynen dediğin gibi oluyor yalnız başka bir şey daha var son çalıştırmamda titreme yapıb daha sonra titreme hemen kesildi.stop edip tekrar denedim bu sefer titreyecek çalışma olmadı. Normal çalışma gerçekleşti.
            Bu Arada Fatih bey anahtarı birmez çevirip bırakma konusunu biliyordum o konuda sıkıntı yok belirteyim ama hatırlatma için tşk bu titreme biraz kafamı bulandırdı ama sizce ne yapmam gerek?
            2010 1,6 Turbo Cosmo DVD 800 +Navi 18"

Yorum

Orjinal yazı sahibi: denz
              Konuyla ucundan alakalı bir şey sorsam; araç çalışırken marşa basmaya izin veriyor mu ?
              Marşa basmaya izin veriyor ama bildiğimiz tarzda olmuyor araç çalışıyor ise marş motoruna yüklenmiyor eskiden ilk çıkanlarda 2009 larda marş basıldıktan sonra 20 sn marş basılı tutulduğunda aracın bütün elektrikle beslenen ünitelerinin devresi kapanıyordu yani teyibiniz çalışmıyor alarmınız çalışmıyor vs... o zamanlar bunu aracı yıkamaya verdiğimde yapıyordum yıkamacılar aracı karıştıramıyorlardı opel bunu araçların bir yerden bir yere taşınması esanasında minimum akü tüketimi olsun diye yapmış sonradan bazı kullanıcılarda sorun yaşanmış ve yazılımla bu özellik kapatıldı

sonuç olarak basılabiliyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Ömer42
                Aton 81 arkadaşım aynen dediğin gibi oluyor yalnız başka bir şey daha var son çalıştırmamda titreme yapıb daha sonra titreme hemen kesildi.stop edip tekrar denedim bu sefer titreyecek çalışma olmadı. Normal çalışma gerçekleşti.
                Bu Arada Fatih bey anahtarı birmez çevirip bırakma konusunu biliyordum o konuda sıkıntı yok belirteyim ama hatırlatma için tşk bu titreme biraz kafamı bulandırdı ama sizce ne yapmam gerek?

İlk çalışmada hareketli volanın titremesini hissediyorsunuz. Sonrasında ki stop ve çalıştırmada harketi çok daha hızlı yaptığı için daha seri çalışıyor gibi hissetmeniz doğal.

Bu bi problem değil. Bir çok insignia da olan bir durum. Hatta normali bu....
                CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
                SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

bende ilk aldığımda bu ses ve titremeye şaşmıştım ama daha sonra çlıştırıp bir 30sn bekleyince devrin düşüp sesin normale döndüğünü farkettim yani normal sanırım

Yorum

İşleniyor...
                  X