Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Araç içine çok lastik sesi geliyor ????

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Araç içine çok lastik sesi geliyor ????

Arkadaşlar bir başka sorum daha olacak ..
    Aracı aldığımda lastik olarak önlerde kış lastikleri arkalarda ise normal lastikler takılı ilk uzun yol seyatimde içeri çok fazla lastik sesi ve hışırtı alıyor gibi geldi.. bu acaba lastiklerden midir. yoksa insignialarda böyle bir durum normalmidir ?
    Eğer normal se çok kafa ağrıtıyor hiç iyi değil
    Bu konuda yorumlarınızı alabilirmiyim
    2010 1,6 Turbo Cosmo DVD 800 +Navi 18"

Ynt: Araç içine çok lastik sesi geliyor ????

Kış lastikleri yapısı gereği yazlıklara göre daha fazla ses yapar. Bunun haricinde lastiğin karakteri de sesi etkiler. Yine de rahatsız oluyorsanız davlumbaz içlerine izolasyon işlemi yapılıyor.
    34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Bu izolasyon işlemini servis mi yapıyor ? Maliyeti hakkında bir bilginiz varmı
      Tşk

Yorum

Kış lastigine gore de degisir,hankook kullaniyorum, mevsimliklerden daha sessiz.
        Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Ömer42
          Bu izolasyon işlemini servis mi yapıyor ? Maliyeti hakkında bir bilginiz varmı
          Tşk
          ben yaptırmadım. Yaptırmış olan üyelerimiz daha sağlıklı bilgi verecektir.
          34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Lastik ebatları ve markası çok önemli ses açısından

Yorum

ses tamamen göreceli.akıllı telefonlarda desibel ölçümü yapan programlar var onlardan indirip en çok hışırtı olan yolda iki farklı aracı kıyaslayın.size kesin sonucu o söyler.hatta kış lastikleriniz ile ölçüm yapın daha sonra yaz lastikleri ile aynı yolda ölçüm yapın aradaki farka bakın.
              2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
              2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

bu arada kıyaslama yapmak isterseniz benim aracım mıcırlı yolda ortalama 55 db ses yapıyor.barum polaris kış lastikleri ile.aynı yolda arkadaşın c5 54 db civarı ses çıkartıyor.lastikler michelin primacy hp.lastik ebad olarak onunkiler 225 55 17 ,benimki 205 50 17.
                ancak aynı yolda benim eski insignia 2010 model, c5 ile aynı lastikleri kullanıyordum 56 db ses alıyordu.aradaki farklara bakınca çok abartı bir fark olmadığı aşikar.
                ancak şöyle bir durum var uzun yolda kml er ilerledikçe oluşan yorgunluk ile birlikte tahamül sınırları git gide azaldığı için araç içerisinde oluşan sesler insanı daha hassas bir duruma getiriyor.buna bağlı olarak araç içeri çok ses alıyormuş havası oluşuyor.aslında o ses hep var ama kısa mesafede bunu bu derece algılamıyor ve önemsemiyoruz.
                2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
                2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

bu davlumbaz içine izolasyonu nerede yaptırabiliriz

Yorum

Hasan bey Lastik ebatı ve markası sormuşsunuz:
                    Ebatlar 245 45 R18
                    Ön : Toyo Marka Kış Lastiği
                    Arka : Bridgestone mevsimlik
                    Marka ve Ebatlar Bu şekilde Ahmet Bey Kardeşim Lastik sesi çok uzun bir seyahatte fark ettiğim bir durum değil çok kısa ama yolu beton asfalt olmayan standart çevre yolu asfaltı olan bir mesafede fark ettiğim bir durum Bundan önceki aracım 2006 vectra C idi on da bu kadar ses gelmiyordu sanki. Selamlar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ilbilge_11
                      zibart veya sonax ta yapıyorlar..servislerin bazılarıda yapıyor fiyat araştırın. derim
                      2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
                      [center]

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ilbilge_11
                        3m den malzemeyi alın götürün bir kaportacıya işi bitirsin

http://www.insigniateam.com/forum/in...8572#msg258572

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

4 lastiği değiştirin, uygun isterseniz kumho, kaliteli bişi isterseniz michelin alın, sesin azaldığını hissediceksiniz...

Yorum

Evet bende değiştirmeyi düşünüyorum.Zaten arkaların ömrü bitmiş gibi. Vectra C aracımda continental almıştım michelin den daha memnun kaldım.. Continental Lastik İnsignialarda nasıldır.. Tavsiye edermisiniz.?

Yorum

Continental şuan başka bi aracımda kullanıyorum, ebat ölçüsü bulamadığım için michelin yerine zoraki olarak seçtim, ama şuanlık memnunun, yumuşak ve sesiz bi lastik, yol tutuş gayet başarılı, ancak fiyat olarak michelin ile arasında çok fark yok, o yüzden ben yerinizde olsam michelini seçerdim...

Yorum

İşleniyor...
                              X