Duyuru

Collapse
No announcement yet.

park sensörleri...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• park sensörleri...

arkadaşlar park sensörleri sonradan araıza yapıpda servisde yaptıran arkadaşların yardımına ihtiyacam var aynı sorun bende var ve burda servis yok... şimdiden teşekkürler..

Ynt: park sensörleri...

Ufak bir tavsyiye olabilir.
    DH forumda bu konuda biri sorun yaşamıştı.
    Onunla iletişime geçip Hangi Serviste yaptırdıysa hangi teknik servis elemanı bu işi bitirdiyse onunla telefonla irtibata geçmeni tavisye ederim.
    Sonra bu bilgiyi de buraya paylaşmanı unutmaz isen çok müteşekkir olurum.
    Vallahi şimdiden geçmiş olsun.
    Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

yaptıran arkadaşla görüştüm soket çıkmış dedi onu takmışlar sorun hallolmuş...yanlız soketi takarken ustanın yanında değilmiş bende aracımı kontrol ettim ama çıkmış soket bulamadım..aynı sorunu yaşayıp servise giden arkadaşlardan haber bekliyorum soketin yeri hakkında...

Yorum

Benim de park sensönlerim çalışmamaya başlamıştı. Sorun ön plakalıktan kaynaklanıyormuş.
        Sensörler devamlı plakalığı gördüğü için kendini korumaya almış ve kapatmış.
        Akü kutup başını söktüler.Tekrar taktıklarında sensörler çalışmaya başladılar.

Plakalığı söktük.Plakayı direkt silikon ile kaportaya yapıştırdık.Şimdilik sorun yok..

Yorum

Sorununu serviste çözen arkadaş seni usta ile görüştürebilirse çok güzel olur.
          Usta seni nereye bakıp neyi kontrol etmen gerektiği konusunda kolayca yönlendirebilir.

Yorum

peki kutup başlarını söktükten sonra arabanın ayarlarında fabrike ayrlarına dönme oluyomu teyip kodu filan girilmesi gerekiyomu...bir diğer husus benim plakalık tampona yapıaşanlarda yani çıkıntısı yok ondan da kaynaklanırmı...

Yorum

Merhaba Beyler
              Opel Ataköy servisinden
              Seyfi Başkan - Servis Danışmnı, irtibat bilgileri 0212 5991111 dahili 143
              Bir de
              İbrahim Duygu bey Atölye şefidir irtabat bilgileri 0212 5991111
              Bu arkadaşlardan birine ulaşıp gerekli bilgileri alabilir siniz.
              Sonra bizimle paylaşırsanız sevinirim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: zeytin
                Usta seni nereye bakıp neyi kontrol etmen gerektiği konusunda kolayca yönlendirebilir.
                Gördüğüm kadarı ile hiç birşeye bakmadılar. Bir tek araç ayarları içinde park asistanı ayarını aradılar.
                Onun da yerini bilmiyorlardı.Ben gösterdim.Açık gözüküyordu.
                Arkasından bilgisayar hatası gibi bir kutup başı sökerek arabayı resmen reset ettiler.

Ama MKG24 ,senin zaten plakalığın yokmuş.Bendeki durum senin sorun gibi değil.
                Kutup başı sökünce teyp kodu filan istemedi.Normal çalışmaya devam etti.Akşam ayarlarda değişiklik olup olmadığına da bakacağım...

Yorum

bende akşam mesaiden sonra kutup başlarını söküp deneyeyim bakalım sorun ortadan kalkacakmı...

Orjinal yazı sahibi: Murat Turgut
                  Orjinal yazı sahibi: zeytin
                  Gördüğüm kadarı ile hiç birşeye bakmadılar. Bir tek araç ayarları içinde park asistanı ayarını aradılar.
                  Onun da yerini bilmiyorlardı.Ben gösterdim.Açık gözüküyordu.
                  Arkasından bilgisayar hatası gibi bir kutup başı sökerek arabayı resmen reset ettiler.

Ama MKG24 ,senin zaten plakalığın yokmuş.Bendeki durum senin sorun gibi değil.
                  Kutup başı sökünce teyp kodu filan istemedi.Normal çalışmaya devam etti.Akşam ayarlarda değişiklik olup olmadığına da bakacağım...

Yorum

Bizim araçlara kameralı park sensörü takılabilir mi ? Çok meraak ettim. Görüntüyü navigasyon ekranından alınırsa çok süper olurdu. Konu ile ilgili araştırma yapan oldu mu?
                    OPEL İNSİGNİA 1.6 TURBO EDİTİON TEKNİK GRİ   PREMIUM PACE

34 GK 1225

Yorum

bence yapılabilir. öncelikle yazılımcıların aracı tanıması lazım. kullanıcı isteklerine göre tahmini 2-3 yıl içerisinde yazılımda oynama yapabileceklerdir.
                      InsigniaTEAM

Yorum

Park sensörlerindeki ilk sorunu yaşamış kişi olarak sistemde bir sorun olduğu açık.Kolay hallediliyor ve devam eden bir sorun olup olmadığını göreceğiz.Ancak sadece forum üyelerinde bile gördüğüm benimle beraber 3 kişide sorun olmuş.Göreceğiz bakalım,umarım başka sorun çıkmaz.
                        Geri vites kamerası tahminim 2010 modellerde olacaktır.Zaten 2010 modele eklenebilecek fazlada birşey yok gibi.Eklensin bizde eklemeye çalışırız.Aslında bu boyuttaki bir araca gerekli bence.

Yorum

Arkadaşlar Bildiğim kadarıyla bağzı araçların park sinyal ünitesini kontrol eden yazılım versiyonu eski olan araçlarda bu tür sorunlar çıkıyor eğer aracınızda bununla ilgili bir sorun varsa en yakın servise gidin ve yazılım güncelleştirmesi yapın.

Yazılımla sorun çözülüyor.

İyi Sürüşler.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

İşleniyor...
                          X