Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Arka park sensörlerim çalışmıyor.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Arka park sensörlerim çalışmıyor.

iyi akşamlar arkadaşlar ve değerli abilerim 1 hafta önce 2011 model 1.6t edition elegance insignia aldım. ( Ordu opel servisinden expertiz yaptırdım ). Elektronik aksamında hiçbir sorun olmadığını söylediler. aracı aldıktan sonraki gün farkettim ki ön park sensörleri çalışmasına rağmen arka sensörler bana mısın demiyor. Ne kadar tanınmış elektronikci varsa götürdüm bi sonuc alamadım. kimisi park sensörü beyninden kimisi sensörlerden olabilir dedi. bilgisayara bağlandığı zaman arıza kodu vermiyor. bi kaç gün daha ilgilenicem olmassa orduya servise gidicem. tabi 1 hafta önce aldığım aracın park sensörlerine serviste dünyanın parasını vermek son tercihim olur. aranızda böyle bi durumla karşılaşan veya durumla ilgili bi fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim

iyi forumlar

Ynt: Arka park sensörlerim çalışmıyor.

Benim eski araçta da zaman zaman çalışmadığı arıza verdiği oluyordu. Bence akü kutup başını çıkarıp biraz bekleyin tekrar takın. Bende 2 kezde de düzelmişti. Denemekte fayda var. Eğer yine çalışmazsa mecburen serviste sensör beynini falan kontrol ettirmeniz gerekecektir.
    Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

Orjinal yazı sahibi: drdilmen
      Benim eski araçta da zaman zaman çalışmadığı arıza verdiği oluyordu. Bence akü kutup başını çıkarıp biraz bekleyin tekrar takın. Bende 2 kezde de düzelmişti. Denemekte fayda var. Eğer yine çalışmazsa mecburen serviste sensör beynini falan kontrol ettirmeniz gerekecektir.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Cem abi ve Fatih abi cevaplarınız için teşekkür ediyorum. hemen kutup başlarını söküyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: AhmetDeniz
          Cem abi ve Fatih abi cevaplarınız için teşekkür ediyorum. hemen kutup başlarını söküyorum
          Sökme ve takma işleminden sonra size camların kalibrasyonunu yaptıracak korkmayın

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
            Sökme ve takma işleminden sonra size camların kalibrasyonunu yaptıracak korkmayın
            Merakla bekliyorum

Yorum

Dediğiniz gibi akü kutup başlarını söktüm yaklaşık bir saat bekleyip tekrar taktım. Sorunumun çözülceğini umarak bi hevesle cam kalibrasyonunu yaptım. ama sorunumda bi düzelme yok servis yolu gözüktü gibi. ön sıkıntısız calısırken arkanın çalışmamasını bi türlü anlayamadım

Yorum

Config ayarlardan carpisma algilama gibi bi secenek vardi sensoru acip kapatmak icin bide onu kontrol edin derim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bulent_tnt
                  Config ayarlardan carpisma algilama gibi bi secenek vardi sensoru acip kapatmak icin bide onu kontrol edin derim.
                  öneri için teşekkür ederim ama denemiştim

Yorum

Dediğiniz gibi akü kutup başlarını söktüm yaklaşık bir saat bekleyip tekrar taktım. Sorunumun çözülceğini umarak bi hevesle cam kalibrasyonunu yaptım. ama sorunumda bi düzelme yok servis yolu gözüktü gibi. ön sıkıntısız calısırken arkanın çalışmamasını bi türlü anlayamadım
                    Ahmet Kardeşim genellikle işe yarardı ama demek ki sorun farklı. Ama yine de ciddi bişey olduğunu sanmıyorum. Bazan küçük bir soketin yerine oturmaması bile buna sebep olabiliyor. Bir ara termometrem çalışmıyor yanlış ölçüyordu iki farklı serviste epey bir zaman harcadım. Hatta birinde tüm tesisatı söktüler aracın önü bomboş kaldı. Sonra bir özel servise gittim aracı kaldırıp baktı dediki hocam termometrenin kablosu kopmuş. Hemen lehimledi para da almadı olay çözüldü. Bazan bu kadar küçük hatalar olabiliyor.
                    Bence canınızı sıkmayın. İyi bir servise götürün, sensor beyni falan kontrol edilince problem ortaya çıkacaktır.
                    Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

Bende cok ciddi bi durum oldugunu sanmiyorum Cem abi. Sensorler on ile degistirilerek kontrol edildi ve sorun yok. Beyinde gorunen , fiziki bi sikinti yok ama elektrik almiyor.yazilimsal bi hata olabilir diye dusunuyorum. En yakin zamanda servise ugrayacagim. Ilginiz icin tesekkur ederim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: drdilmen
                        Ahmet Kardeşim genellikle işe yarardı ama demek ki sorun farklı. Ama yine de ciddi bişey olduğunu sanmıyorum. Bazan küçük bir soketin yerine oturmaması bile buna sebep olabiliyor. Bir ara termometrem çalışmıyor yanlış ölçüyordu iki farklı serviste epey bir zaman harcadım. Hatta birinde tüm tesisatı söktüler aracın önü bomboş kaldı. Sonra bir özel servise gittim aracı kaldırıp baktı dediki hocam termometrenin kablosu kopmuş. Hemen lehimledi para da almadı olay çözüldü. Bazan bu kadar küçük hatalar olabiliyor.
                        Bence canınızı sıkmayın. İyi bir servise götürün, sensor beyni falan kontrol edilince problem ortaya çıkacaktır.
                        Kablosu nasıl kopmuş? Tampon değiştirilirken falan mı?
                        '11 Insignia 1.6 Turbo Cosmo RoadRover Nav
                        '15 BMW 118i LCI

Yorum

İşleniyor...
                        X