Duyuru

Collapse
No announcement yet.

acill!!!direksiyon sertliği

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• acill!!!direksiyon sertliği

arkadaşlar aracı daha dün aldım direksiyon normal geldi otoparka bıraktım park eden adam burda 3 tane daha insignia var direksiyonları böle sert değil çok rahat dönüo dedi
    ben diğerlerine baktım cidden çok farklı sanki bnm arabada hidrolik yok :S acayip moralim bozuldu baktığım insignialar 10000 km devirmiş bnm ki daha 60 km başlarda sizlerin
    direksiyonlar nasıl bi kaç yorum yazarmısınız daha 1 günlük araba servisemi gidicek kafayı yicem yardım edin..

Ynt: acill!!!direksiyon sertliği

oarabalarda flexi olabilir... bide sende fark edeceklsin... bazendireksiyonun yumuşayacak bazen sertleşecek opelde bu oluyor
    F30 Sport+

Yorum

hocam bizim arabayı almadan önce izmirde bir bayinin test aracına binmiştik ve onun da direksiyonu inanılmaz sertti ve bayi aracın direksiyonunun cok sert oldugunu kabul etti ve servise girmesi gerektiğini söyledi. Ancak içimiz yine de rahat etmeyince baska bir bayinin aracıyla da test sürüşü yaptık ve onun direksiyonu gayet iyiydi. Yani problem o aracla ilgiliymiş diye düşündük. Sanıyorum senin de bir servise gitmende fayda var, dediğin kadar sert olması normal değil.

Yorum

Opelde iki türlü direksiyon var

1.Elktro Hidrolik
        2.Hidrolik

Aracınızda Flexi var ise Ektro Hidrolik direksiyon var ve daha yumuşak daha rahat bir sürüş sağlıyor araçta Flexi yok ise normal oluyor ikisi arasında bariz fark var sebebp bu olabilir buna rağmen çok sert olduğunu düşünüyorsanız servise bir gösterin

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

şimdi servisten geldim arkadaşlar bilgisayarada bağladılar hiç bir problem yok dediler..o baktığım araçta flexi varmı bilmiodum ama flexi ile arasında bariz fark var diosanız
          normal o zmn...onlarda paketlerden bahsetti baktığın araçtaki paket farklıdır paketler direksiyon yumuşaklığını değiştirio dedi ( sanırım filexiden bahsediodu :S )

Yorum

Ben de FlexiRide var, ama direksiyonda bu kadar bariz fark olduğunu bilmiyordum. Demek bu yumuşaklığı flexiride sağlıyormuş. Bugün de birşey öğrendim, ne güzel..

2009 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + 19''Dunlop + FlexRide + Cd500 Navi + Sunroof + Isıtmalı Deri Döşeme / Teknik Gri

Yorum

diresyonun biraz ağır olması herszman iyidir zamanlar daha açılır tabi
              [center][center]      

2010 Mercedes C 180K AMG blackline

Yorum

benim aracı 44000'de aldım. bende direksiyon sertliğinden şikayetçiyim. flexi benim araçta da yok. Bundan önceki aracım 2007 1.6 fsi comfortline passattı direksiyonu tüy gibiydi. ancak insignianınki sert yoruyor adamı yumuşatmanın bir yolu varmıdır ?
                2009 1.6T COSMO DVD 800+SUNROFF

Yorum

Benim aracım 13.000 km olmak üzere. Direksiyonum sert bence ( Geçenlerde kullandığım fluenceye göre neredeyse mekanik gibi )
                  Diğer şikayetim 225-55-17den 245-45-18 e geçiş yaptım. Direksiyon dolaylı olarak az daha sertleşti + yakıt tüketimim 1 lt civarında arttı gibi 10.5 lt civarı olan ortalamam ilk defa 11.2 - 11.4 civarına geldi.

225-55-17 den 245-45-18 e geçince kalkışlarda eskisi gibi seri olmadığını anladım.
                  Belki çok bariz değil ama 0-100 km si 0.5 sn. veya 1.0 sn arttı gibi. Eskiden 17 lerde 2. vitesde dahi daha farklı bi seriydi. Şimdi o savrularak yolda ilerleme hızı kalktı. Daha yola hakim ama biraz daha seriliğini yitirmiş gibi.
                  Bana chip yolu yavaş yavaş gözüküyor.

Birde bişi daha merak ettim xxstormxx murat abiden jant + lastiği 2. el olarak aldım.
                  Arka lastiğin bi tanesini geçen hafta sıfır aldım. Şimdi sorunum şu, arabada sola doğru çekme ve belli hızda dengesiz hareketleri mevcut. İşin entresan noktası, jantları arabaya takan adam balans filan yapmadı, Neymiş efendim bu jant lastiklerde balansa hiç gerek yokmuş. Birde bu lastikci amcamızın balans makinasıada yoktu tabi. Acaba balanstanmıdır. Yoksa başka bişimidir.
                  Aklıma gelen diğer bi sorunda lastiğin biri yeni ya acaba problemmi olur diyeceğim de, Diğerleri de çok eski değil hani. Diş kalınlıkları vs. gayet birbirlerine uyumlu, bence balans yaptırmam gerekli, Sizinde görüşlerinizi bekliyorum.

Yorum

lastık ebatı buyudukce cekıs duser yakıt artar arac kendını toparladıktan sonrada maxımum hızınızda artar
                    lastıklerı her degıstırmenızde 500 km sonra mutlaka balans yaptırmanız gerekır
                    2011 insignia 2,0 CDTI cosmo OPC

Yorum

Aracın lastikleri bile değişince balans ihtiyacı doğar kaldıki sen jant değiştirmişsin her halükarda belli bir km sürüşten sonra balansa girmen gerekiyor.zaten direksiyonu bıraktığında sağa yada sola çekme yada direksiyon titremesi olarak bu yansımalar olur.ve bu şekilde kullanım eğer uzun süre devam edersen lastiklerin orantısız aşınacaktır.Senin jantları takan amca dediğin gibi makinesi olmadığı için geçiştirmiş bence en kısa zamanda balansa sok aracını kesinlikle aracın kendine gelecektir.
                      2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
                      2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Ben akşam hemen balans yaptırıyım. Birde lastiklere 35 hava vurdmuştu lastikçi amca, Sanki Çok gibi. 32'ye düşürtürüyüm.

Yorum

aslında hava basıncı kapı kenarında yazılanlara bakarsanız 43.5 havaya tekabül ediyor ekonomik sürüş için.fakat ben denedim açıkcası ne yol tutuş kaldı nede konfor at arabası gibi kaldı araç ve az bişey kar yağdı araç yolda durmaz oldu.hemen havaları 34 yaptım araç kendine geldi 34 ideal bece 32 yakıt sarfiyatını biraz daha arttırır konfor için iyidir ama ben kendi adıma 34 havadan menunum 225/55/17 için konuşuyorum tabi michelin pramicy lastiklerim farklı markalar farklı özellikler gösterebilir ona bişey diyemem.
                          2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
                          2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

ben bilmiş olsaydım 5000-10000 tl kaçpara ise verir flexsili alırdım aracımı böyle opsiyon olduğunu bilmiyordum kahrolsun satıcı bayi bilmiyor bilmeyincede yönlendirmedi aldığımda kazık gibi sertti halada öyle ne sürüş keyfi bırakıyor nede zevk ,,15000 tl ye alınan ikinci el seat ibizanın direksiyon tepkilerini göreceksiniz sanki et gibi direksiyonu alakası yok opel le ..60000 tl ye arac satılıyor ne mantıktır elektro hidro direksiyon konmuyor.konmadığı gibi satıcılık verdiği bayilerede aracın özellikleri belirtilmiyor .. satıcıda kara gürültü satıyor aracı ...
                            2013 BMW 320İ ED 1,6 170 hp beyaz  modernline+comfort+tekno+sounroof
                            2010 COSMO 1,6T beyaz SATILDI..
                            2011 MAZDA 2 PLAY 1,5 OTM...
                            2008 doblo 1,3 m.jet PREMİO

Yorum

Lastik hava basincina mutlaka bakin
                              Yeni otomobillerde supriz Olabiliyor
                              Onler 2.2 arkalar 2.0 bar derim
                              33 psi ve 31 tekabul ediyor

Yorum

İşleniyor...
                              X