Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Arıza Uyarısı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Arıza Uyarısı

MErhabalar...
    Daha önce yaşayan bir çok arkadaş olduğunu biliyorum ve neredeyse tüm geçmiş mesajları okudum ben de bir fikir almak istedim.
    En son geçen ay uzun yolda birkaç kasis sonrası motor ESP servis ve motor gücü azaltıldı uyarısı vermişti. Sonrasında düzeldi, ertesi gün baktırdığımda herhangibir arıza kodu tespit edilemedi. Akü biraz zayıftı, malum epeyce bir elektrikli extra var araçta. Aküyü değiştirdim 2 hafta önce. Dün akşam aracı ilk çalıştırdığımda rölantide dalgalanma olduğunu gördüm ve ardından yine aynı arızayı verdi Bu kez ESP yanmadı. kontağı açıp kapatınca düzeldi ancak biraz ilerde bu kez ESP ile birlikte aynı uyarıyı verdi. Dikkat ettiğim şey soğuk motorda olan bir sıkıntı. O uyarıyı verince araç gürültülü çalışmaya başlıyor ve gaz yemiyor sonrasında neredeyse stop etme noktasına geliyor. Kontağı kapatınca durum düzeliyor. Hatta motor ısınınca tamamen kayboluyor oldukça devirli kullanabiliyorum.
    Burada OPEL yetkili servis olmadığı için aracı da pat deyince bırakamıyorum. Neden olabilir nerelerini kontrol ettireyim acaba? Hortum problemi olmadı sanırım kesin?. Yazılımla ilgili bişey olabilir mi acaba? bujiler veya ateşleme bobini olabilir mi(?). Ya da aklınıza gelen başka bişey ?
    Teşekkürler....
    Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Ynt: Arıza Uyarısı

Hindi sesi yoksa turbo hortumu değildir büyük ihtimalle

Yorum

Cem hocam eğer sık sık (Neredeyse Her kontokta) esp uyarısı almıyorsan ciddi birşey değildir ya bir yerlerde elektrik tesisatında bir kaçak yada kısa devre buna sebep verebilir ilk önce sensörlerin kontrolü yapılmasında fayda çıkartılıp temizlenip tekrar takılması gibi bunun dışında araçlarımız çok fazla elektronik olduğu için hatalara göre motor ve sistem değişkenlik arz edebiliyor basit çözüm akünün kutup başı kesin çözüm tam teşekküllü ve yetkili servis ve personeli olan bir bakım merkezine uğramak çok basit birşeyde olabilir ama insanın canı sıkılıyor böyle sorunlarda en azında bende öyle oluyor

Geçmiş olsun

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Ateşleme bobini arızası olabilir, motor yıkama vb dolayısıyla oksitlenme olabilir.
        34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
          Cem hocam eğer sık sık (Neredeyse Her kontokta) esp uyarısı almıyorsan ciddi birşey değildir ya bir yerlerde elektrik tesisatında bir kaçak yada kısa devre buna sebep verebilir ilk önce sensörlerin kontrolü yapılmasında fayda çıkartılıp temizlenip tekrar takılması gibi bunun dışında araçlarımız çok fazla elektronik olduğu için hatalara göre motor ve sistem değişkenlik arz edebiliyor basit çözüm akünün kutup başı kesin çözüm tam teşekküllü ve yetkili servis ve personeli olan bir bakım merkezine uğramak çok basit birşeyde olabilir ama insanın canı sıkılıyor böyle sorunlarda en azında bende öyle oluyor

Geçmiş olsun

Fatih Hocam her kontakta yapmıyor. 1 defa uzun yolda olmuştu sonra bir daha olmadı. Zaten akü değişince epey bir kendine gelmişti. İlk kez dün akşam otoparkta yaptı. Malum buralar biraz soğuk. Mesela sabahları hiç yapmadı bunu da kapalı garajda olmasına bağlıyorum. Hastanenin otoparkı açık otopark o yüzden orada yapıyor sanırım. Dediğiniz gibi en iyisi her tarafına iyiden bir baktırmak olacak. Yazılımdan da şüpheleniyorum. Belki orijinal yazılıma döndürmek çözüm olabilir gibi geliyor. Gerçi araç bildiğim kadarıyla epeydir yazılımlı ve bugüne kadar bir sıkıntı yaşatmadı. Şafak Bey de bu tarz bişeyden bahsetmedi, eğer olsa muhakkak söylerdi.
          Yine de en kuvvetle muhtemel sebep NAZAR sanırım. ÇAnkırı küçük yer olunca arabadan utanır oldum valla. Herkes bakıyor. Biyere koyuyorsun herkes başında. Ne diyeyim.
          Bu arada siz de benim gibisiniz, bizim arabalar çocuğumuz gibi olmuş en ufak bir olumsuzluk insanın canını sıkıyor.
          Teşekkürler...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ratip
            Ateşleme bobini arızası olabilir, motor yıkama vb dolayısıyla oksitlenme olabilir.
            Ona bir baktırayım ben de olabilir diye düşünüyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: adamsapple
              Hindi sesi yoksa turbo hortumu değildir büyük ihtimalle
              Turbo hortumu bence de değil.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: drdilmen

Yine de en kuvvetle muhtemel sebep NAZAR sanırım.
                Hocam sorunu çözmüşsünüz zaten.
                34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ratip

Yine de en kuvvetle muhtemel sebep NAZAR sanırım.
                  Hocam sorunu çözmüşsünüz zaten.

Yorum

MErhabalar...
                    Daha önce yaşayan bir çok arkadaş olduğunu biliyorum ve neredeyse tüm geçmiş mesajları okudum ben de bir fikir almak istedim.
                    En son geçen ay uzun yolda birkaç kasis sonrası motor ESP servis ve motor gücü azaltıldı uyarısı vermişti. Sonrasında düzeldi, ertesi gün baktırdığımda herhangibir arıza kodu tespit edilemedi. Akü biraz zayıftı, malum epeyce bir elektrikli extra var araçta. Aküyü değiştirdim 2 hafta önce. Dün akşam aracı ilk çalıştırdığımda rölantide dalgalanma olduğunu gördüm ve ardından yine aynı arızayı verdi Bu kez ESP yanmadı. kontağı açıp kapatınca düzeldi ancak biraz ilerde bu kez ESP ile birlikte aynı uyarıyı verdi. Dikkat ettiğim şey soğuk motorda olan bir sıkıntı. O uyarıyı verince araç gürültülü çalışmaya başlıyor ve gaz yemiyor sonrasında neredeyse stop etme noktasına geliyor. Kontağı kapatınca durum düzeliyor. Hatta motor ısınınca tamamen kayboluyor oldukça devirli kullanabiliyorum.
                    Burada OPEL yetkili servis olmadığı için aracı da pat deyince bırakamıyorum. Neden olabilir nerelerini kontrol ettireyim acaba? Hortum problemi olmadı sanırım kesin?. Yazılımla ilgili bişey olabilir mi acaba? bujiler veya ateşleme bobini olabilir mi(?). Ya da aklınıza gelen başka bişey ?
                    Teşekkürler....
                    serviste arıza kaydını sildirt sanırım sorunun gidecek
                    2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
                    [center]

Yorum

Profil fotonu nerde çektirdin Cem vallahi tanımadım 10 yaş yaşlandırmış seni çabuk değiştir fotoyu haha

1.6 Turbo Cosmo 272bg 360 nm forget piston ve piston kollari downpipe komple 76mm egzoz sistemi ve daha büyük intercoler

Yorum

Bugün aracı burada gösterttim. Mevcut açık hava filtresinin soğuk havada anlık kesintiye sebep olduğu söylendi. Bakalım normal filtre takıp deneyeceğiz. Sonucu haberdar ederim...
                        Teşekkürler...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: volkan
                          Profil fotonu nerde çektirdin Cem vallahi tanımadım 10 yaş yaşlandırmış seni çabuk değiştir fotoyu haha
                          Walla Volkancım hastanenin fotografçısı çekiyor bunu. Adam da rötuşu fazla mı kaçırmış nedir biraz dediğin gibi olmuş. Kırpıp koydum ama bilmiyorum...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: volkan
                            heeeee bende onu diyordum haha haha
                            Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
                            [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

İşleniyor...
                            X