Duyuru

Collapse
No announcement yet.

insignia 1.6 cosmo dyno test sonucu

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• insignia 1.6 cosmo dyno test sonucu

selam arkadaşlar

aracımız 2010 model insignia 1.6 cosmo 180 hp

daha çok babam kullanıyor. zaman zaman ben alıyorum ancak uzun süredir aracın performansı beni tatmin etmiyor.
    ilk aldığımız zamanlara göre sanki çekişte düşme var ve fazla bağırmaya başladı gibi.
    araçta turbo devreye girdiği anda arabayı ileri doğru resmen fırlatan o ivmelenme sanki kayboldu gitti.
    servise gösterdik turbo problemi olabilir diye ancak sorun yok dendi.
    bir kaç özel serviste debriyaj kaçırıyor olabilir vs. dedi ancak debriyaj değişimi filan yaptırmadım.

araç özellikle 3200-3500 devirden sonra çevirmekte zorlanıyor ve sanki biraz fazla bağırmaya başladı. ilk aldığımızda devir saatini çok rahat nerdeyse sonuna kadar çeviriyordu.

bugün bi dyno testi yaptırdım sonucu ekliyorum. bu sonuçlardan fikir edinmek mümkünmüdür ? sonuçları okuyabilen veya benzer sorunu olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

Ynt: insignia 1.6 cosmo dyno test sonucu

Görünen hiç bir sorun yok tork eğrin düz dediğin gibi 3500 devirlerde sorun olsaydı tork eğrin aşağı düşerdi çizelgede devamlı aynı aracı kullandıktan sonra performansa alışıyor insan sonrada araç güçsüzleşti zannediyor insan... Sana tavsiyem yazılım yaptır 220 bg 330 nm tork alırsın şimdiki halinden çok daha seri olur aracın

1.6 Turbo Cosmo 272bg 360 nm forget piston ve piston kollari downpipe komple 76mm egzoz sistemi ve daha büyük intercoler

Yorum

peki 45.5 hp güç kaybı normalmidir ?

Yorum

Normaldır

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Yaklaşık 220 İle Giderken (Büyük İhtimal 5. Vitesteki Veri) % 20 Lik Kayıp Gayet İyi Bir Performans Olarak Yorumlanabilir. Düşük Viteslerde Bu Oran Daha Düşük Olacaktır

Yorum

İşleniyor...
          X