Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ciddi Kaza yaptım...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ciddi Kaza yaptım...

Sevgili Dostlar.
    Herkese iyi bayramlar. Arife günü ciddi bir kaza yaptım. Allah beni ve ailemi korudu. 2010 model 1.6 180 hp cosmo insignia!m. Malesef ciddi hasar gördü. Varsın zarar sadece maddi olsun, hiç önemli değil. Önce can ve sağlık.
    Kazadan 3 gün geçmişken bundan sonraki süreç için sizlerden fikir almak istedim. Aracım kazadan sonra çekiciyle opel yetkili servisine çekildi. Kaskolu aracım için değerlendirme süreci pazartesi başlayacak.
    Araçta kaza sonrası ufak bir şok yaşadığım sıralarda araç çekilene kadar net olarak;
    1. Sağ ön kapı ve arka kapının birleşme yerinin hemen altı marşelin ortasından kayaya vurdum. Şaseyi en az 10 cm içerde gördüm.
    2. Sağ ön ve arka lastikler parçalandı, sağ jantların üzerinde 3 spin attım. Jantlar sıyrılmıştı.
    3. Sağ ön ve arka kapı üzerindeki (perde) hava yastıkları açıldı.Sanırım koltukların yanında da hava yastıkları varmış onlar açılmadı.
    4. Yol kenarı düşük bankette hızlı bir şekilde sürüklendim. Şaseyi alttan ciddi bir şekilde vurdum.
    5. Aracı durdurabildiğim yerde radyatör suyu tamamen boşaldı. Onun dışında aracın altında kartel koruma olmasına rağmen motorun zarar gördüğünü düşünüyorum. Suyun olduğu yerde yağ olduğunu da farkettim. Daha fazlasını o zaman görme şansım olmadı.
    6. Şase üzeri kaportada önemli bir çizik bile yok.

İlk kez böyle bir kaza başıma geldi. O nedenle sizlerden şu konularda fikir istiyorum;
    1. Aracın sizce pert olma durumu nedir?
    2. Perte çıkmasını istiyorum. sigorta şirketi ve experleriyle nasıl görüşmeliyim?
    3. Perte çıkarsa hurdasını da almak istiyorum, ne yapmalıyım?
    4.Kasko prosedürleri nisan ayında değişmiş aracımın 2.el değeri artık kaskoda belirtilmiyor. Sizce sigorta şirketi araca ne kadar değer biçer. Verdiğinin daha fazlasını isteyebilir miyim?
    (Kaskom 10 yıldır aynı haziran ayında yeniledim)
    5. Aynı plakayı almak için noterden bir takım işlemler yapılıyormuş bilen var mı?

Herkese tekrar iyi bayramlar diliyorum. Kazasız belasız yollar ve sağlıklı günler diliyorum.
    Sevgi ve saygılarımla....
    Uzm.Dr. Umut Emre YURTCAN

Ynt: Ciddi Kaza yaptım...

Geçmiş olsun..Allah telafisiz dert vermesin...
    2010 Cosmo 1.6T / Flexride / DVD800 / Infinity ses sistemi/Teknik Gri / Avanue Morrocano Bej döşeme

Yorum

Oceanexplorer Amin, teşekkür ederim.

Yorum

Çok büyük geçmiş olsun inan çok üzüldüm inşallah herşey şuandan itibaren istediğin gibi olur

Yorum

yusuf_25 Çok teşekkür ederim,Allah seni korusun.

Yorum

Allahim beterinden korusun buyuk gecmis olsun

Aracin cekildigi servisle gorusun onlar size tecribelerinden faydalanarak son durum bilgisini soyleyebilirler servisin raporu cok onemli

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

çok çok geçmiş olsun abi allah daha büyüklerinden esirgesin...
              Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

1- aracın pert olma durumu yüksek fatih abinin söylediği gibi servis raporu çok önemli
                2-expertizden daha önemlisi servis raporu
                3- pertini geri almak için sigorta şirketiyle görüşürsünüz fakat söylediklerinize göre astarı yüzünü geçer tavsiye etmem
                4-muhtemelen emsallerinin fiyatına göre bakarak aracınıza fiyat biçerler
                5-aynı plaka için eğer sizin isminize kayıtlı ise alaiblirsiniz fakat başkasının üzerindeyse plakanın bulundugu semte ikametgahinızı tasımanız ve bi bağış ücreti ödemeniz gerekir.
                Tekrardan geçmişler olsun ve bayramınız mübarek olsun...
                Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

Geçmiş olsun, cana gelmemesi en büyük teselli.
                  Experler genellikle şahsi anlaşmasının olduğu serviste hasarı yaptırmaya çalışıyorlar. Bastırırsanız ve servis de masrafı biraz şişkin gösterebilirse aracı rahatlıkla perte çıkarabilirsiniz. Bedel belirlenirken de işinize gelirse kaskoya esas değerler var yayınlanan, onun üzerinden talep edebilirsiniz.
                  34 ST 579 '09 C180 Kompresor

BİR ZAMANLAR 34 KRR 79 1.6T Edition Elegance Teknik Gri

Yorum

Büyük geçmiş olsun
                    MEN AMENE BİL KADER EMİN-E MİNEL KEDER.

Yâ Rab! Garibem, bîkesem, zaîfem, nâtüvanem, alîlem, âcizem, ihtiyarem, 
Bî-ihtiyarem, el'aman gûyem, afv cûyem, meded hâhem zidergâhet İlahî!

Yorum

Çok geçmiş olsun, en azından size ve ailenize zarar gelmemesi açısından sevindim.
                      Sorularınıza bildiğim kadarıyla cevap vermek istedim, gördüğüm duyduğum edindiğim bilgiler kadarıyla.

Aracınızın pert durumu hakkında şöyle bir şey söyleyeyim. Yakın arkadaşımda polo vardı, arkadan servis vurmuş aracı görmedim. Arkadaşımın dediğine göre bagaj kapağı tampon zarar görmüş, arka taraf gitmiş açıkcası. kasko değeri 32 bin yazıyordu poliçede, vw servisi 17 Bin fiyat çıkarmış onarım için. Araç perte çıktı.

Aracın değeri nasıl hesaplanıyor diye sormuşsunuz. Aracımı haziranda aldım. Sigortacımla konuşmuştuk değer nasıl hesaplanıyor diye. Emsallerine bakılıp ortalama değer alınıyor şeklinde cevap verdi bana.

Hurdasını da alabilirsiniz.Yine aynı arkadaşım üzerinden örnek vereyim, aracı perte ayırdıkları zaman sigorta şirketi aracın kredisi varsa kapatıp geri kalan parayı size vererek aracı kendine alıyor ve anlaşmalı olduğu yerler tarafından veya direk kendileri aracı satıyorlar. Sigorta şirketinize sorarsanız size söylerler diye düşünüyorum.

Tekrar geçmiş olsun İnşallah hiçbirimizin başına böyle üzücü olaylar gelmez.
                      1.6T COSMO karbon siyah
                      17 FT 925'idi

Yorum

Geçmiş olsun .
                        Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

Geçmiş olsun hava yastıklarının açıldığı durumlarda genellikle pert'e çıkartıyorlar diye biliyorum

Yorum

Geçmiş olsun,gerçekten kaza çok kötü. Allah o şaşkınlığı görmeden esirgesin. :/

ınsıgnıa 1.6 turbo cosmo flexrıde şasi,Sunroof,20''jant orj(opc),navi,kaplan diş (2013)

Yorum

Allah beterinden saklasın çok büyük geçmiş olsun

Yorum

İşleniyor...
                              X