Duyuru

Collapse
No announcement yet.

15000 km & 1. Yıl bakımında yapılacak olanlar?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 15000 km & 1. Yıl bakımında yapılacak olanlar?

Mrb.lar;
    Aracım 1 yılını doldurmak üzere, ramazan ayı sonrası servise bakıma götüreceğim fakat sizlere sormak istediğim birkaç şey var..
    Karaman'da ikamet ettiğimden dolayı en yakın servis olarak Konya Özkaymak Opel servisine gidebilirim, fakat daha önce araç almak için sonrasında başka yerden aldığım araçta "sunroof'tan araç içine su gelmesi" şikayetimden dolayı gittiğimde edindiğim tecrübe ve internetten araştırdığım kadarıyla pek sağlam yer değil..
    Aldığım yer olan Adana Onatça Opel'e gidecek gibiyim.. Burdan o kadar yolu çekmeden de biraz araştırma yapmaya çalıştım, ne istediğimi bilerek gitmek istiyorum..
    Öncelikle 1. yıl bakımında neler yaptırılmalı veya neler yapılıyor? Sadece filtreler vs. mi değişiyor yada isteğe göre mi pek kestirebilmiş değilim.. Forumun ilgili sayfalarında okuduğum servis ücretleri ve fatura detaylarına göz attım bi karara varamadım..
    O kadar yolu gitmişken yaptırmamı tavsiye edeceğiniz herhangi birşey var mı? Mesela karter muhafaza, boya koruma, nitrojen dolumu (anlamış değilim), motor temizliği, bagaj havuzu vs.?
    Yağ konusuna gelince, baya ilgilenen arkadaş olmuş forumda, servis sonuçta orjinali neyse onu koymuyor mu? Yada söyleyeceğiniz bi yağ varsa yanımda mı götürmeliyim?
    Son olarak da servis süresi hakkında bi bilgi bulamadım tahmini ne kadar sürer? sonuçta bilmediğim bi ilde saatlerce beklemem gerekecek.. sabah verip aksam alır mıyız kabaca?
    Okuyup ilgilenirseniz çok mem. olurum.. Forum sayesinde daha çok seviyorum aracımı..

Araç: 1.4 edition elegance..

2012 - İnsignia 1.4 T 140 HP Edition Elegance + Sunroof Paket + Yeni Still paket + Navi. paket + Beyaz

Ynt: 15000 km & 1. Yıl bakımında yapılacak olanlar?

İlk bakımda yağ ve filtreler harici genelde bişey değişmez.yanınızda bişey götürmenizede gerek yok.önceden randevu alırsanız işiniz çok uzun sürmez mak.1-2 saate aracınızı alırsınız.ortalama 350-500 tl arası fiyat söylüyolar.bazı servisler buji falanda değiştiriyo hatta bana fren hidrolikleri bile değişecek diye söyleyen serviste olmuştu ne alakaysa.ben bunları değiştirmedim ve bence ilk bakım için gereksiz.karter muhafazanız yoksa bence taktırın ama illa servise taktıracaksınız diye bişey yok daha uygun fiyata temin edip her hangi bir yerde taktırabilirsiniz.
    2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
    2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

fikrinizi degiştirmek istemem onatcanın servisi hakkında ama arpelde yaptıyorum ben bakımları bi sıkıntım olmadı herseyi kendiler hallediyor bide yıllık bakımlar için sizi bilgilendiriyolar şunlarda bunlarda var yaptırmak istermisiniz die (enjektör temizligi vs.)okdr yol gelicekmişsiniz kendi kararınız ama fren ve süspansiyon testide yaptırın bence ayrıca arpelde dışarı çıkmanıza gerekde yok bekleme salonunda hem bişiler atıştırıp hemde aracı camın öbür tarafından izleyebilirsiniz tv vs wifi bag. yaklaşık bi 2 3 saat kadar sürüyor
      siyah 2013 amarok 4motion highline kapalı kabin
      siyah 2013 captiva LTZ 7 kişilik
      uçan teneke fiorino

Yorum

Orasıda olabilir ben aracı onatça'dan aldım diye aklıma daha yakın başka biryer gelmedi.. Fren ve süspansiyon testi daha 6000 de ki araç için gerekir mi?
        2012 - İnsignia 1.4 T 140 HP Edition Elegance + Sunroof Paket + Yeni Still paket + Navi. paket + Beyaz

Yorum

hani onlar yıllık bakım içinde size sunuyorlar istege kalmış bişi 6 binde ise aracınız gerek yoktur.yetkili servis konusunda karar sizin onatcanın işçiligine bişi diyemem gitmedim hiç ama arpelinki yukarda belirttim gibi kararınızı verin sartlara göre
          siyah 2013 amarok 4motion highline kapalı kabin
          siyah 2013 captiva LTZ 7 kişilik
          uçan teneke fiorino

Yorum

Adana Arpel'den telefonda teklif aldım,
            Yıllık bakım için 470 TL fiyat verdiklerini bana 390 olacağını söylediler.. Neler yapacaksınız peki dediğimde
            Motor yağı değişimi,
            Hava, yağ, polen filtreleri değişimi dedi.. :S Belki kısaca söyledi belki sadece bunlar için 390 istiyor..

Ankara'da servis tanıdığı veya yönlendirebilecek arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi? Bari Ankara'da yaptıralım..

Birde alakasız olacak ama soru sorayım; cam filmlerini servise mi yaptırmamız sağlıklı olur? Bunun özel bi filmi vs. var mı?

Yorum

150 liralık malzeme kullanıp 390 lira istemeleri nasıl bir şey anlamıyorum (bu arada biz almaya kalkarsak 150 lira, onlar toptan aldıkları için belki 100 liradan bile aşağıya mal oluyordur)

Yorum

Bu marka muafiyeti ne oldu bu arada? Hani özel servislerde de bakımlarını yaptırsak garanti bozulmayacaktı? O yasa geçmedi mi hala?

Yorum

Öyle bi durumdan hiç haberim yoktu.. ?
                  Ben sadece yetkili serviste yaptırmazsam garanti dışı kalacağını biliyorum o kadar.. Tek amacım hakikaten verdiği fiyatıla yaptığı iş birbirini tutan, güvenilir ve her zaman gidebileceğim bir servise gitmek.. Gitmişken de bir iki ekstra yaptırmak.. Cam filmi karter koruma vs. gibi..

Yorum

İşleniyor...
                  X