Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Selam arkadaşlar 1.6 Turbo insigniam var Lütfen LPG konusunda yardımcı olun

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Selam arkadaşlar 1.6 Turbo insigniam var Lütfen LPG konusunda yardımcı olun

Selamlar şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler 2009 1.6 turbo edition insigni aracım var lpg taktırmak istiyorum fakat hangi marka lpg kitini tercih edeceğimi bilmiyorum Landirenzo diyolar ama fiyat aldım yağlamalı sistemi 3.000tl dediler zavolli 2.200tl en düşük fiyat atikerde 1.700tl fiyat verdi ama atikerede güvenmiyorum. ortalama fiyatlarını bilen varmı ve en iyi yağlamalı kit hangisidir bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler...
    http://www.facebook.com/ozansurgec

Ynt: Selam arkadaşlar 1.6 Turbo insigniam var Lütfen LPG konusunda yardımcı olun

BRC Plug Drive yaptırabilirsin,2700 TL. Vsr sistemi var onda,4000 devire kadar %100 lpg ile 4000 devirden sonra da %20 benzin,%80 lpg ile çalışıyor bu da subapları koruyor. BRC hem servis hem de kalite olarak iyidir.
    2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Ynt: Selam arkadaşlar 1.6 Turbo insigniam var Lütfen LPG konusunda yardımcı olun

wshinsignialarsa lpg oyle yada boyle eninde sonunda motorda sorun cikartiyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

landirenzo kullanan arkadaşlar var tanıdıgım ama 1 kaç kişi genelde benzinde biniyorlar garantilide olsa bazen 30 binde bazen 60 binde takıldıkdan 1 hafta sonrada sorun yasayabilirsiniz
        siyah 2013 amarok 4motion highline kapalı kabin
        siyah 2013 captiva LTZ 7 kişilik
        uçan teneke fiorino

Yorum

öncelikle merhaba. benim aracım da 1.6T. yaklaşık 20 gündür önce aldım. aracımı almadan önce yakıt konusunu araştırdım lpg konusunda da bir çok yerle görüştüm. landirenzo önerdi çoğu yer. istanbulda bi arkadaşım cruze'a lpg taktırmıştı, bi de o ustayla konuşuyim diyip onu aradım. lovatoyu tavsiye etti (başka bir arkadaşım da sıfır 1.4t merivaya lovato taktırmıştı,abi arkadaş memnun diye araştırmıştım biraz bilgi sahibiydim.) lovatonun kitini ve yağlama sistemini taktır garanti de yaptırma boşuna dedi. Çünkü lovato kendi garanti vermiyor bi sigorta şirketiyle anlaşmış 170 lira sigorta şirketine verip o şekilde garanti altına alıyo, lpg sisteminin zaten garantisi var boşuna 170 lira verme dedi. lovato kiti ve yağlama sistemini de pazarlık yapıp fiyatını konuştuk (isterseniz fiyatı msj atabilirim) landirenzodan uygun verdi fiyatı. daha önce insignia montajı yaptınız mı dedim adam gayet rahat "oooo çook" dedi ben de bi süre aracı deneyip duruma göre taktırmayı düşünebilirim. landirenzoyla lovato aynı fabrikadan dediler birbirlerine çok yakın oldugunu söylediler. ben taktırırsam lovato taktırmayı düşünüyorum. isterseniz siz de araştırıp lovato düşünün. dediğim usta istanbulda, siz istanbuldaysanız yüzyüze görüşün isterseniz şüphelerinizi söyleyin yardımcı olacaklardır.
          1.6T COSMO karbon siyah
          17 FT 925'idi

Yorum

Bu lpg konusunda bende çok kararsızım. BRC 2500 TL 3 yıl veya 100 bin km garantili diye duydum. Açıkcası çok kararsızım sorun yaşarmıyım bilemiyorum.
            Astra 1.4 T Cosmo Füme + Navigasyon

Yorum

sorun yaşanacaktır, subaplarda illa bi sıkıntı çıkacaktır ben bunu kabullendim zaten ama başka bir sıkıntı çıkıp çıkmayacağına kara veremiyorum.
              subaplar konusunda da şöyle söyleniyor; araba tekleme yapmaya başlarsa gaz yemezse subaplara baktır, belirli km'lerde subapları kontrol ettir.
              lp taktırıp km yapan arkadaşların tavsiyelerini dinlemek gerek diye düşünüyorum.
              1.6T COSMO karbon siyah
              17 FT 925'idi

Yorum

Aracımla sürekli işe gidip geliyorum. Aylık ortalama 1000 km yol yapıyorum. Bu durumda benim cebime ayda 300-400 TL para kalacak yıla vurduğumuz zaman 4-5 bin TL buda zaten motorun subap ücreti. Bu benim normal kullanımımla alakalı birde işin izin durumu var. İzne ayrılınca 5 bin km yol yapıyorum. Ben bu arabaya LPG siz nasıl bineceğim

Yorum

hasip bey aracınızda LPG var anladığım kadarıyla. ne marka, nerede yaptırdınız, ne kadar ödediniz,şu an yakıt değerleriniz nedir vs... Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevnirim Teşekkür ederim.
                  1.6T COSMO karbon siyah
                  17 FT 925'idi

Yorum

Slm arkadaşlar şuan 2 farklı usta ve markadan fiyat aldım birisi Zavoli yağlamalı sistem motor kaskosu ve proje dahil 2.500.00-tl dediler, diğer bi markada Tartarini fiyat 1.800.00-tl bu sistemde yağlama kiti yok fakat takan usta yağlamalı sisteme gerek kalmadan yazılım sayesinde lpg de çalışırken subaplara BENZİN püskürtecek ve normal olan zaten araçta mevcut subap soğutmasını gerçekleştirecek, fakat 100 km de belli bi miktar benzin yakacak. Sizce mantıklı olan hangisi lütfen bilgisi olan yardımcı olsun. Teşekkürler...
                    http://www.facebook.com/ozansurgec

Yorum

Ben LPG den en çok kış döneminde şehir içinde fazla miktarda benzin tüketiminin olması, bakım arızalarda hem LPG hem de benzin maliyetinin ortaya çıkması ve yol bilgisayarı/tüketim verilerinin kullanılamaması gibi sebeplerden dolayı vazgeçtim.
                      İnsignia CDTİ 160ps COSMO Siyah Flexiride+Sunroof

Yorum

benim aracımda şu an LPG yok. Nasipse yarın bırakıyorum arabamı servise. 1-2 gün içersinde montaj yapılıp aracımı teslim edecekler. BRC my11 turbo kit taktırıyorum.

Yorum

deneyımlerınızı beklıyoruz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hasip
                            benim aracımda şu an LPG yok. Nasipse yarın bırakıyorum arabamı servise. 1-2 gün içersinde montaj yapılıp aracımı teslim edecekler. BRC my11 turbo kit taktırıyorum.
                            Neden Prins taktırmadınız? Insignia'lar için genellikle Prins'in VSI2 + Valve Care sistemini tavsiye ediyorlar... Yaklaşık 100 bin km'yi sorunsuz deviren insignia'lar varmış Valve Care ile... Sürekli performanslı kullanılmadığı sürece sorun teşkil etmiyormuş...
                            1.6T Cosmo (2011) / Teknik Gri / Necvox Infotainment + kamera / Prins VSI–2 Keihn Enjektör – Turbo Map – Valve Care...

Yorum

3000 TL LPG ücreti + 5000 tl sübap ücreti ve arada bir ayar gayar ücreti yılda 10000 km yapıyorum anca. kafama göre binerim daha iii. satarkende kafam ağrımaz.
                              A.ÖMEROĞLU
                              1,4 t 140 hp edition elegans. 2012

Yorum

İşleniyor...
                              X