Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Frenlerde Hissedilir Kayıp

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Frenlerde Hissedilir Kayıp

Arkadaşlar bu 1 haftadır ciddi anlamda frenlerimde kayıp yaşıyorum. Aracım resmen durmuyor ve fren boşluğu oluştu sanki dip fren yapmadığım sürece durma isteği yok. Araç 150 km/h civarında fren yapınca uğultu yapıyor tahminim diskin oralardan geliyor ses. Özellikle 50 km/h altında fren yapınca hemen Abs devreye giriyor ve mesafe uzuyor, araca fren uyguluyorum gitme isteğine bürünüyor. Araç kullanırken tedirginleşme başladı. Bugün bir tane C4 'e az daha vuruyordum motor freni yaptım, fren uyguladım baktım duramıyorum makas atarak kazadan kurtuldum. Lastiklerimin dişleri 5 mm ve sıkıntı oluşturacak durumda değil. Yetkili servis arka fren balatalarımın bitmesine az kaldı demişti, bunun sonucunda olabilir mi bu yaşadıklarım? Zararı nedir? Ne tür tavsiyede bulunursunuz, sizce sorun nedir? Garantim bitmeden göstermekte fayda var diye düşünüyorum.
    Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
    2015 Audi A4 2.0 Tdi 190 Hp Sport Quattro

Ynt: Frenlerde Hissedilir Kayıp

Hidrolikte azalma olabilir,bence servise gidin en kısa zamanda.Arka frenler arabayı az tutar zaten,asıl ön frenler tutar aracı. O kadar fark varsa bir arıza vardır,aman dikkat...
    2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tornado
      Hidrolikte azalma olabilir,bence servise gidin en kısa zamanda.Arka frenler arabayı az tutar zaten,asıl ön frenler tutar aracı. O kadar fark varsa bir arıza vardır,aman dikkat...
      Aracı fren balataları için servise bırakacaktım o zaman daha erken bırakayım da kapsamlı bir check up yapsınlar
      2015 Audi A4 2.0 Tdi 190 Hp Sport Quattro

Yorum

Aynen abim,şakaya gelmez.Seninki balatadan değil de sistemden kaynaklı gibi... Hava yapmış da olabilir frenlerin...
        2009 1.6 T 180 hp Edition Elegance,Sprintbooster,BMC kutuiçi spor filtre,KitMTM Keihin Enjektör,1.8 MB Genius Max regülatör...

Yorum

Uğultu diskler ısındığı zaman olur uğultu çıkması durmaması manasında düşünmemek lazım metalik ses cızırtı yoksa frenler normaldir ama dediğin gibi lastik ve zemin çok önemli o yüzden dikkatli olun

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: smg05
            Arkadaşlar bu 1 haftadır ciddi anlamda frenlerimde kayıp yaşıyorum. Aracım resmen durmuyor ve fren boşluğu oluştu sanki dip fren yapmadığım sürece durma isteği yok. Araç 150 km/h civarında fren yapınca uğultu yapıyor tahminim diskin oralardan geliyor ses. Özellikle 50 km/h altında fren yapınca hemen Abs devreye giriyor ve mesafe uzuyor, araca fren uyguluyorum gitme isteğine bürünüyor. Araç kullanırken tedirginleşme başladı. Bugün bir tane C4 'e az daha vuruyordum motor freni yaptım, fren uyguladım baktım duramıyorum makas atarak kazadan kurtuldum. Lastiklerimin dişleri 5 mm ve sıkıntı oluşturacak durumda değil. Yetkili servis arka fren balatalarımın bitmesine az kaldı demişti, bunun sonucunda olabilir mi bu yaşadıklarım? Zararı nedir? Ne tür tavsiyede bulunursunuz, sizce sorun nedir? Garantim bitmeden göstermekte fayda var diye düşünüyorum.
            Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
            hemen hemen aynı sorun bende de var. frenlerden ses gelmeye başladı. araç daha 13500 km. bu km lerde fren balatası biter mi bir aracın anlamadım. inşâallâh öyle değildir. üstelik başka bir konuda yazdım. ben aracı çok sakin kullanırım. diğer aracımda 60000 km den sonra sadece ön balataları değiştirmiştik. bilmiyorum konuyla ilgili mi ama(yani frenlerle); geçenlerde şöyle bi agresif olayım trafikte dedim. araç arkayı savurdu. önceden sanki yoktu böyle birşey.
            MEN AMENE BİL KADER EMİN-E MİNEL KEDER.

Yâ Rab! Garibem, bîkesem, zaîfem, nâtüvanem, alîlem, âcizem, ihtiyarem, 
Bî-ihtiyarem, el'aman gûyem, afv cûyem, meded hâhem zidergâhet İlahî!

Yorum

ayrıca hidrolik bitse zaten aracın freni hiç tutmaz diye biliyorum.
              MEN AMENE BİL KADER EMİN-E MİNEL KEDER.

Yâ Rab! Garibem, bîkesem, zaîfem, nâtüvanem, alîlem, âcizem, ihtiyarem, 
Bî-ihtiyarem, el'aman gûyem, afv cûyem, meded hâhem zidergâhet İlahî!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bilgecem
                ayrıca hidrolik bitse zaten aracın freni hiç tutmaz diye biliyorum.
                Hidrolik tamamen bitse fren tutmaz doğru,ben azaldığı yönünde bir tahminde bulundum sadece. Bastığın halde tutmuyorsa fren hidrolik yeteri kadar basınç sağlamıyordur,ya da tamsa sistemde vardır bir arıza,siz aksatmayın fren şakaya gelmez.Zayıflama hissediyorsanız servise gidin.

Yorum

Ya da 1.4 T araçlarda kronik sorun olabilir belki,ikinizin aracı da 1.4 T sanırım.

Yorum

1.4lerin fren diskleri ciddi anlamda küçük diskler ısındıktan sonra o sesin duyulması normal lastıklerinde durumu önemli mesela emre2929un aracının lastikleri bitik olduğu için abs devreye sokuyo sürekli geçen yılmaz abinin arabasında ani fren yaptım oda kızaklama yaptı yada 1.6nın efsanevi frenleirnden sonra öylede gelmiş olabilir...
                    Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

Bana serviste 1.6larla 1.4lerin frenleri ayni dendi
                      2012 İnsignia 1.4 Turbo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ygtylmz
                        onu sana söyliyen servisin adını söylesene biraz makara yapalım burda gitme o servise bi daha bişey bilmiyolar o zaman
                        Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kdristnbl
                          Orjinal yazı sahibi: ygtylmz
                          onu sana söyliyen servisin adını söylesene biraz makara yapalım burda gitme o servise bi daha bişey bilmiyolar o zaman
                          Bence de 1.6 T ile 1.4 T aynı fren sistemine sahip değildir. Güçlü ve hızlı olanın freni daha iyi olmalı.O servis üfürmüş sanırım.

Yorum

1.6T ile 1.4T'nin fren diski çapları farklıdır, yani fren sistemleri farklıdır.

Konuyla ilgili olarak, havalar ısındı, lastiklerim iyi durumda demişsiniz ancak, hava basınçlarına bir bakın, hepsinin doğru seviyede olduğundan emin olun, yol tutuşunu inanılmaz etkiler.
                            '11 Insignia 1.6 Turbo Cosmo RoadRover Nav
                            '15 BMW 118i LCI

Yorum

İşleniyor...
                            X