Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Motordan gelen koku

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Motordan gelen koku

Merhabalar.Aracı aldığımdan beri böyle bir sorun var.Araba zorlanınca örneğin dik yokuşta geri geri park esnasında vs.Mtordan yani uzgaranın oralardan kötü bir koku geliyor.Yanık ot benzeri bir koku diyebilirim yada çürümüş.Bir hayli kötü bir koku.Başlarda araç yeni herhalde onla ilgili dedim ama 1200km oldu hala aynı.Sizce sorun ne olabilir?

Ynt: Motordan gelen koku

Bir sorun yok gibi. Debriyaj balatanızın yanık kokusudur.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Aliço
      Normal seviyede bir koku değil yanlız.Zamanla mı geçer?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Revo
        Orjinal yazı sahibi: Aliço
        Normal seviyede bir koku değil yanlız.Zamanla mı geçer?
        Zamanla azalması muhtemel. Birde epey kötü kokar dediğin gibi. Volan yüzeyi ve balata birbirine alıştıkça azalabilir. Ama çok koku çıkmasına neden olacak şekilde kullanmamaya çalış, birşey olacağından değil çok çok debriyaj balatan çabuk eskir. Bende aracın ağırlığından dolayı, garajdan çıkarken biraz zorlanıyorum, buda balataya etki ediyor haliyle.

Yorum

KESİNLİKLE DEBRİYAJ BALATA KOKUSUDUR. AYNI SIKINTI BENİM ARACIMDADA YAŞAMIŞTIM . NE YAZIKKİ OPEL BU KADAR KASA OLARAK AĞIR BİR ARACA ÇOK ZAYIF DEBRİYAJ SETİ TAKMIŞLAR.

Yorum

YADA EGZOZ borunuza bişey yapışmış olabilir altını kontrol ettirin derim
            Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
            [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

Debriyaj balatası muhtemelen haklısınız.Araba dik yokuşlarda geri geri çıkmakta bayağa zorlanıyor 1.4T.Hill holder kitleyince kalkışta bayağa zor kalkıyor zaten.

Yorum

1.4 insignia ile geri geri pek çıkmayın bence. Düz çıkıp parkedin, geri vitesle yokuş yukarı debriyajı aşırı zorluyor. Anında balata kokusu sarıyor heryeri. Bununla ilgili birkaç konu daha vardı forumda. Bence o kokuyu tecrübe ettim dik bir yokuşta
                2012 - 1.4 Turbo Edition Elegance + Yeni Stil Paketi

Yorum

araç yeni ise her 3 4 yılda bir araç yenileyenler bilir motor bölümü ve egzozlardan yanma kokusu gelir ve araç normalden fazla sıcak olur.fakat o koku okdr kötü ise bi terslik var o işde
                  siyah 2013 amarok 4motion highline kapalı kabin
                  siyah 2013 captiva LTZ 7 kişilik
                  uçan teneke fiorino

Yorum

İşleniyor...
                  X