Duyuru

Collapse
No announcement yet.

yakit deposun gelen ses

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• yakit deposun gelen ses

arkadaslar 6 aydir aracimi kullanmiyordum 10 gundur kullanmaya basladim onceden gelmeyen ses simdi geliyor tahminim yakit deposundan geliyor dur kalklarda yakit calkalaniyor yakit degilse baska bir sey calkalaniyor onceden boyle birsey yoktu acaba vardida benmi fark etmedim sesi
    BMW 530 D gran turismo

Ynt: yakit deposun gelen ses

aracın herhangibir yerinde içi su yada sıvı dolu bi pet şişe kalmış olmasın?

Yorum

Bende ondan şüphelendim arabayı dik dik aradım ama bulamadım
      BMW 530 D gran turismo

Yorum

koltuk altında, kapı gözlerinde yada torpidodada olabilir, kabin dışında yada motor bölümünden su sesi gelmesi çok zor...

Yorum

sag alttaraftan geliyor pet sise olmayacagna kanahat getirdim yuksek ses cikiyor acaba kapi iclerine su doldumu diye kapilari bile konturol ettin ama bulamadim yagunluktan tamda detayli ilgilenemedin gerci ama
          BMW 530 D gran turismo

Yorum

ses arkadan mı önden mi geliyor anlamadım. ama su akış sesi klima kaynakı olabilir diye aklıma geldi...
            MEN AMENE BİL KADER EMİN-E MİNEL KEDER.

Yâ Rab! Garibem, bîkesem, zaîfem, nâtüvanem, alîlem, âcizem, ihtiyarem, 
Bî-ihtiyarem, el'aman gûyem, afv cûyem, meded hâhem zidergâhet İlahî!

Yorum

sağ arka kapının altındaki tıpayı açın ve "akvaryumu" boşaltın, belki içinden balık bile çıkar
              InsigniaTEAM

Yorum

onden geliyor resmen calkalanma sesi cagri kapilari konturol ettim ama tipayi cikarmadim birde oyle deneyeyim bakalim ne olacak
                BMW 530 D gran turismo

Yorum

cagri sag on kapida arka kapida da su doluymus cok tsklr dedigin kadar varmis hele on kapi anlatamam bundandan sonra konu acmayayim sana pm den atayim bari sayfa kirliligi yapmayayim tekrar cook tesekkurler
                  BMW 530 D gran turismo

Yorum

Merhaba, Insignia nispeten yeni olduğu için henüz başımıza gelmedi ama Astra H aracımızda birkaç kere (tahminimce) aynı sorunu yaşadık. Hızlanırken ve fren esnasında gidip gelen su sesi gibi bir şey.

Astra H'da aracın alt yan kısımlarında (tarif etmek gerekirse krikonun aracı kaldırdığı noktalara yakın diyebilirim) ön ve arkada olmak üzere plastik kapak var, esasen delikli ama zamanla kir, çamur ya da başka sebeplerden tıkanıyor ve aracın marpiye kısmı boyunca bir hat içerisinde su birikiyor ve sese sebep oluyor. Bu kapağı çıkarıp, temizleyince sorun çözülüyor.
                    Ha bir de hazır kapağı/tıpayı çıkarmışken aracı eğimli bir yere park edip suyunu iyice boşaltmak lazım

Umarım faydası olur kolay gelsin.

Yorum

evet aynen dediginiz gibi fren yaparken hizlanirken oluyordu cook tesekkurler cagri da soyledi yaptim dediginiz gibi su doluymus )
                      BMW 530 D gran turismo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ceycey
                        cagri sag on kapida arka kapida da su doluymus cok tsklr dedigin kadar varmis hele on kapi anlatamam bundandan sonra konu acmayayim sana pm den atayim bari sayfa kirliligi yapmayayim tekrar cook tesekkurler
                        ne demek abi rica ederim, sadece bir tecrübe üzerinden tahminde bulundum ihihi
                        InsigniaTEAM

Yorum

İşleniyor...
                        X