Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Seyir Halinde Anlık Direksiyon Kilitlenmesi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Seyir Halinde Anlık Direksiyon Kilitlenmesi

Uzun zamandır aracım belli hızlarda sağa sola çekme yapıyor diye şikeyetlenip duruyordum kendi kendime.Geçen gün yolda seyir halinde bir şey farkettim.Bu bir özellikmi yoksa bir sorunmu bilemiyorum.Sizlere danışmak isterim;

Örneğin,100km/h hızla düz bir yolda seyrederken direksiyon kendini sanki kilitliyor.Hissedilir derecede kendini sabitliyor ve manevra yapmak istediğimde normal çevirme gücünden biraz daha fazla güç uygulamam gerekiyor ve birden kendini bırakıyor,kontrol bana geçiyor.Eğer bu bir özellik ise (-ki bildiğim kadarıyla böyle bir sistem yok) cahilliğime verin lüften.
    Insignia 1.4 Turbo Elegance

Ynt: Seyir Halinde Anlık Direksiyon Kilitlenmesi

HızA DUYARLI ELEKTRO HİDROLİK DİREKSİYON BU

İLK AŞKIM 2009 Opel Insignia EDITION ELEGANCE 1.6
    17'' Michelin Primacy HP Safir Siyah(Satıldı) / SEAT LEON 1.4 125 HP TSİ STYLE+COPA  KIRMIZI
    35GB5825  A Rh+

Yorum

Elegance paketlerde hıza duyarlı elektro hidrolik direksiyon yok bildiğim kadarıyla bariz bir zorlanma ya da direksiyon tepkilerinde gecikme varsa kısa zamanda servise gitmenizi tavsiye ederim direksiyon şakaya gelmez.
      İnsignia 1.6 Turbo edition elegance paket 17" jant teknik gri

Yorum

Aynı durumu bende yaşıyorum. yüksek hızlarda sıkıntı oluyor. aracı rotada tutmak için o sertliği yenmek gerekiyor. kullanım kalitesini düşürüyor. ben servise sormuştum normal dediler ama pek tatmin olmadım. bu durumu başka yaşayanlar varmı acaba.
           2012 1,3 ASTRA J BEYAZ

Yorum

Bu sorun benim kullandığım araçta da var. Otobanda bir müddet direksiyonu hareket ettirmeden gittikten sonra direksiyonu döndürmek istediğinizde bir dirençle karşılaşıyorsun ve sanki direksiyonu bir çentikten kurtarıyormuşsun gibi bir his oluyor. Direksiyonu düşük hızda manevra yaparken birkaç kez çevirdiğinizde bazen benzeri durum oluyor. Ayrıca arabada çok hafif sağa çekme var. Servise gittiğimde bişey yok abi deyip göndereceklerini bildiğim için fazla kurcalamıyorum.
          Direksiyondaki titreme sorununu sağolsun Serdar Bey'in nokta atışı ile çözmüştüm. Bu konu da sanki direksiyon kutusundan kaynaklı gibi geliyor bana...

Yorum

aynı şey bende de var...yaklaşık 5-6 saniye direksiyon hiç kıpırdamaz ise sertleşiyor. normalden fazla zorlamak gerekiyor hareket için....

Yorum

İşleniyor...
            X