Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsignia Ağırlık Merkezi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İnsignia Ağırlık Merkezi

Öncelikle herkese merhaba,
    Bugün bir arkadaşım ile gezinirken viraja sert girmelerimde aracım önden çekiş olmasına rağmen arkadan itiş gibi arkasını salıyor bunun nedeni ağırlık merkezi mi? Lastiklerimin ömrünün dolması mı? Bu tür durum ile karşılaşanlar var mı acaba?

0.13 ile 0.30 da çok fazla net olmasada kendini belli ediyor. Videodan önce viraj çıkışında tam gaz yapınca arkadaşım araçtan iner inmez o nasıl bir kaymaydı dedi, bu videoyu da sırf benimde görmem için çekti ama gerek trafiği tehlikeye atmamak olsun, gerekse uygun şartlar olmadığından dolayı aracı çok zorlamadım

http://www.youtube.com/watch?v=DoLtAtTMnEA#
    2015 Audi A4 2.0 Tdi 190 Hp Sport Quattro

Ynt: İnsignia Ağırlık Merkezi

bence söför hatası

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Kesinlikle ağırlık merkezi çünkü banada aynısı oldu bakırköy capasity e giderken viraja hızlı girdim araba hoş bir şekilde kaydı. Tabi aynısı bazen olmuyor direksiyonu sola kırsan bile araba düz gitmeye devam ediyor. Rabbim büyük 2 kere aynı şekilde kazadan kurtuldum sola kırmama rağmen düz gitmeye devam etti bende boşluğa doğru sürdüm trafik vardı

Ki arkadan itişli bi araç olsaydı tadından yenmezdi )))

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
        bence söför hatası
        Flexride şasisiz ve 17" jantla bu kadar oluyor abi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: _emreyy_
          Kesinlikle ağırlık merkezi çünkü banada aynısı oldu bakırköy capasity e giderken viraja hızlı girdim araba hoş bir şekilde kaydı. Tabi aynısı bazen olmuyor direksiyonu sola kırsan bile araba düz gitmeye devam ediyor. Rabbim büyük 2 kere aynı şekilde kazadan kurtuldum sola kırmama rağmen düz gitmeye devam etti bende boşluğa doğru sürdüm trafik vardı

Ki arkadan itişli bi araç olsaydı tadından yenmezdi )))
          Normalde lastiklerim bu kadar salmazdı aracı ama lastik ömrümde biraz azaldı galiba neticede 25 bin km oldu ama bu araç diğer önden çekerler gibi kafadan kopmuyor, bu keyifli ama bir o kadar da tehlikeli eğer arka lastikler tutunamazsa direk yan gittiği kadar gider araç, arkadan itiş gibi gaz verip çeksen dahi toplamaz tabi esp kapalı ise

Yorum

kardeşim ben arkasını çok kaydırıyordum, önden daha çok kayıyordu desem yeridir, çok tatlı birşey, aracın arkası ağır geliyor demekki ve salıyor arkasını, hatta bi kere toplamak için esp yetersiz kalmıştı kontra yapmıştım düşün önden değil arkadan atmıştı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: 35OFT23
              kardeşim ben arkasını çok kaydırıyordum, önden daha çok kayıyordu desem yeridir, çok tatlı birşey, aracın arkası ağır geliyor demekki ve salıyor arkasını, hatta bi kere toplamak için esp yetersiz kalmıştı kontra yapmıştım düşün önden değil arkadan atmıştı
              Birisi bu araca arkadan itiş olmadığını söylemeli haha haha haha haha

Yorum

Bende bazen virajlarda
                Kavsaklarda falan kontrayla kaydiriyorum arkasini zevkli oluyo zaten esp hemen topluyo cok guzel icat bu esp
                2012 İnsignia 1.4 Turbo

Yorum

Benim gördüğüm olay aracı aldığımız günden beri başıma hep gelen bir olay.1. ve 2. viteste gaza ani yüklenince ibrede esp ışığı yanıp yanıp sönüyor ve de araba sağa sola yalpalayip topluyor kendinj eğer tam bir arabanın ucu ucuna geçebileceği dar bir yerden ani hizlanmayla geçmeniz gerekiyorsa tehlikeli oluyor.
                  İnsignia 1.6 Turbo edition elegance paket 17" jant teknik gri

Yorum

Orjinal yazı sahibi: alperen_54
                    Benim gördüğüm olay aracı aldığımız günden beri başıma hep gelen bir olay.1. ve 2. viteste gaza ani yüklenince ibrede esp ışığı yanıp yanıp sönüyor ve de araba sağa sola yalpalayip topluyor kendinj eğer tam bir arabanın ucu ucuna geçebileceği dar bir yerden ani hizlanmayla geçmeniz gerekiyorsa tehlikeli oluyor.
                    evet, bu olay 18'' 245'liklerde bile oluyor arabanın yüksek yapısı lastiklerin biran önce yolu tutmasına engel oluyor aslında, araç güçlü, ama aktarma sistemindeki sıkıntı bunu bu kadar patinaja sürüklüyor ve aracın yüksekliği, ani şekilde arkaya yüklenen güç ön tekerlekleri boşa çıkarıyor ve duman çıkarana kadar patinaj, esp kilit diferansiyel bilmem ne, hikaye oluyor, 2. vitesin ortasına kadar esp ışığı yanıp sönüyor

Yorum

bu arada yaptığım hareket, 3 vites 120 km hızda 2 şerit değiştirme çabası sonucunda aracın arkası esp'nin toparlayamayacağı kadar kaydırma

Yorum

Fatih abiye katılıyorum yan yan muharrem

Yorum

Masallah m3 gbi yan vermisin muhaerrm haha

Yorum

Orjinal yazı sahibi: _ToLGa_
                            Masallah m3 gbi yan vermisin muhaerrm haha
                            Bunu akşam konuşalım abi