Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia yağ yakar mı?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Insignia yağ yakar mı?

Insignia araç kataloğunda yağ tüketimi 0,6 l/1000km gibi bir ifade var. Ben aracımda 4000 km yaptım ve bir yağ yakma ve azalma görmedim. bu ifade neyi gösteriyor. l/1000 km de ifade edilen litre midir? Insignia ların bu kadar yağ tüketimi yapmayacağı aşikar. Ama başka anlamı yoksa eğer sanki 5000 km de araç 3 lt yağ mı azaltacak veya yakacak? Bunun ne anlama geldiği konusunda bilgisi olan aydınlatabilir mi?

Ynt: Insignia yağ yakar mı?

Her araç yağ yakar,katalokta yazan değer de servis limit değeri olabilir.
    http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
    2.0 CDTI
    Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

insignia da yağ yakma nerdeyse sıfır çok az, ama eski opel modellerinde yağ yakma çok fazlaydı, özellikler vectra c kasalarda, opel kendini garantiye almak için bu ibareyi kitapçığa eklemiş olabilir...

Yorum

Yağ yakma olayı çok aşırı yüksek devir de kullanırsanız motorlar yenide olsa az miktarda yağ yakar ve eksilme olabilir bu 2-3 lt değildir en fazla 0.5 litre kadar yada büyük viteste düşük devirde kullanırsanız buda yağ eksiltmesine sebep verebilir bunun dışında şu anki motorlar da bir yağ eksiltme sorunu yok bildiğim kadarı ile

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

yağ yakmayan araç olmaz.Firmalar zırt pırt benim aracım yağ yakıyor diye kullanıcıların servise gelmesini engellemek için kullanma kılavuzlarına max. o araca nekadar yağ yaktırılabilirse o değeri yazarlar.
          mesela toyota 1.4 dizel her 1000 km de 1 lt yağ yağmaya normal 1 litrenin üstü durumlarda servise başvurun diyor
          yani eğer kitapçığa bakarsak toyota kullanıcıların eli sürekli yağ çubuğunda olmak zorunda.
          insignia gerçekten çok az yağ yakıyor en azından benim aracım öyleydi.
          2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
          2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Aynen bende o yuzden cok sasirdim. Aracta kesinlikle yag yakmaya rastlamadim ve 1000 km de 0,5 lt abartili bir durum ama katalogta yazinca acaba deniliyor

Yorum

İşleniyor...
            X