Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kaput açıkken, rolantide gelen çırr çırr çırr sesi...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Kaput açıkken, rolantide gelen çırr çırr çırr sesi...

Selam abiler. Askerden yaklaşık 1 ay evvel geldim. Motorda kedi yatması durumu devam ediyor. Motorun üzerindeki ECOTEC yazan siyah plastk de hep kedi tırmalamarı sonucu çizik dolu ve her yer kedi kılı. İnanım bıktım. Araştırmalarıma göre de naftalin filan koycam motora, kediler keskin kokuları sevmezmiş...
    Neyse dönelim konuya yine bir periyodik motor kontrolüm sırasında o ses kafama takıldı. 1-2 insignianın motor kaputu kapalıyken dinledim ama o ses alamadım. Arabayı çalıştırdğımda motor kaputunu açtım. İyice kafamı içeri doğru eğerek dinledim. Sanırım Ecotec yazısının arka tarafında, Motorun üzerinde metal yuvarlak gibi bir parça var. Kaput açtığımızda ortalarda sol kısımdaki parça yanlarında sarılı kablolar küçük hortumlar var, onların yanında... Kayışlrın oraları iyice dinledim ama oradan gelmiyor... Neden çır çır çır çır diye bi ses geliyor anlamadım acaba normalmi?

Ynt: Kaput açıkken, rolantide gelen çırr çırr çırr sesi...

Bütün Opeller de bu ses mevcut

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Fatih abi bilgilendirmen için teşekkürler. Allah razı olsun... Bende bir sorunmu var acaba diye kafama takmıştım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ersin_58
        Selam abiler. Askerden yaklaşık 1 ay evvel geldim. Motorda kedi yatması durumu devam ediyor. Motorun üzerindeki ECOTEC yazan siyah plastk de hep kedi tırmalamarı sonucu çizik dolu ve her yer kedi kılı. İnanım bıktım. Araştırmalarıma göre de naftalin filan koycam motora, kediler keskin kokuları sevmezmiş...
        Neyse dönelim konuya yine bir periyodik motor kontrolüm sırasında o ses kafama takıldı. 1-2 insignianın motor kaputu kapalıyken dinledim ama o ses alamadım. Arabayı çalıştırdğımda motor kaputunu açtım. İyice kafamı içeri doğru eğerek dinledim. Sanırım Ecotec yazısının arka tarafında, Motorun üzerinde metal yuvarlak gibi bir parça var. Kaput açtığımızda ortalarda sol kısımdaki parça yanlarında sarılı kablolar küçük hortumlar var, onların yanında... Kayışlrın oraları iyice dinledim ama oradan gelmiyor... Neden çır çır çır çır diye bi ses geliyor anlamadım acaba normalmi?
        itecek sesi ilk çalıştırmada gelen ses... yağlama tamamlanınca ses kesilir eğer erken hareket eden (yağlama tamamlanmadan yani) iteceklerdeki ses çoğalır.. yağlansada o sesaz bir miktar kalabilir
        2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
        [center]

Yorum

Aracınızda karter koruma var mı. Bende de aynı sorun vardı karter korumadan sonra giremediler.

Yorum

Varsın içinde kedi yatsın boşver park ettiğin yerdeki arabana sürtüp sürtüp gitmesinler yeterki
            Aynı ses bende dahil herkezin arabasında var takma kafana
            2009 1.6T Cosmo-Nar Kırmızı-Flexride-DVD800 navi-Park Assist-Tam Deri Spor Koltuklar-Llumar film

Yorum

Hocam altına koruma yaptırın ama plastik olsun normal krater korumalar kaza anınızda sıkıntı yaratıyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ati başkan
                Hocam altına koruma yaptırın ama plastik olsun normal krater korumalar kaza anınızda sıkıntı yaratıyor
                Ne tür bir sıkıntı yapıyor ?

Sıcaklıkla ilgilimi Yoksa kaza anı ile mi ilgili ?

Allah Göstermesin çok büyük kazalarda zaten motor ön koltuğa geliyorsa ister plastik olsun ister metal fark etmiyor.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

hoca bana söylenen araç kaza anında motoru bırakıyormuş kulakçıklar kırılıyor dediler ama sac koruma varsa aşağı düşmüyor yaşam kabinine giriyor dediler plastik olursa motoru taşımayıp oda bırakıyormuş ısı olayını bilmiyorum ama aşağıdan pek hava geldiğini düşünmüyorum hem soğutma sıvısı dönüyor hem fan var ısı olarak zararı olmaz bence

Yorum

Bence o iş biraz hurafe. Bir sürü çarpışma testi izledim hiç motoru düşen görmedim. Hadi düştü diyelim araç yerden havalansın ki o motor kabine girmesin. Bir senaryo kuralım... Basitçe direğe çarpan bir aracın motoru düşse ne olur düşmese ne olur zaten aracın önü komple ezilir.

Aksine bence karter koruma metal olucak ki bir anlamı olsun. Alttan bir demir darbesinde plastik mi metal mi dayanıklıdır?
                    2011 Opel İnsignia 1.6T Cosmo+FlexRide

Yorum

İşleniyor...
                    X