Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.4 alt devir cansızlık

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 1.4 alt devir cansızlık

arkadaşlar 1.4 t insgniam var. aracımdan performans olarak memnunum fakat alt devirlerde cansız kalıyor. yüksek devirde kullanmadıkça turbolu araç kullanıp kullanmadığımı sanki anlamıyorum. neticede 1.5 tonluk araç tabiki. ama bu alt devirlerdeki sorun için ne yapabilirim ? açıkcası 1.6 t almadığıma pişman oldum diyebilirim...

Ynt: 1.4 alt devir cansızlık

Konu hakkında Yigit kardeşime sözü bırakırken
    1.6 T kullanıcısı olarak bizden %10 yavaş giden
    ama %20 az yakan bir aracınız var.
    Bence siz araca iyice alıştınız ve daha fazlasını istiyorsunuz
    o konuda da Volkan Hocama sözü bırakıyorum

Yorum

1.850 devirde max torkunu veriyo alt devir derken kac devirden bahsediyosunuz ben genelde 1600-2.100 devir arasi kullanirim 2.500 u gormem bile. bi cansizlik yok ama 1.500 devir ciivari cansiz oda normal zaten
      2012 İnsignia 1.4 Turbo

Yorum

1.6 T 2200 D/dk ya kadar cansız 1.4T den daha fazla yakıyor sızın sıkıntınız sprıntbooster ıle rahatlıkla çözulebılır
        Bayrağı Bayrak yapan, üstündeki kandır.Toprak; eğer uğrunda ölen varsa Vatandır.SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR !!!

Yorum

yani ara hızlanma yapmak istediğimde hantal kalıyor gibi geliyor. güzel homurdanıyor ama ivmelenmesi yavaş gibi geliyor. ya da psikolojik de olabilir. 1-2 2-3 vites geçişlerindeki cansızlıktan bahsediyorum. sanki duraksama yapıyor. bu rahatsız ediyor beni. 3-4 bin devirden sonra zaten açılıyor motor o kısmından sonrasında sorun yok.

Yorum

chiptuning mi sprıntbooster mı yaptırsam kararsız kaldım. çok fazla şey yazılı her ikisi hakkında da.

Yorum

Mesela soyle soyliyim 61-62 gibi 5e atarim kac devire geliyo tam bilmiyorum simdide ne kadar devirsiz kullandigimi anlayin diye dedim ona ragmen bi cansizlik yok. tabiki hizlanmak isterseniz bir degil 2 vites dusurmeniz gerekiyo
              2012 İnsignia 1.4 Turbo

Yorum

İkisi arasindan Kesinlikle chiptuning abi sonucta chip arabanin gucunu artircak,sprintbooster gaz pedalinin tepkime hizini artircak biri sanal biri gercek yani
                2012 İnsignia 1.4 Turbo

Yorum

yok yiğit kardeş ben o dediğin şekilde kullansam arabaya zulmediyorum gibi gelir 80 den aşağıya 5. vitese atmam. doğru yanlış orası tartışılır. ama bişeyler yapmam gerek. 0-100 hantal geliyor...

Yorum

chiptuning i bende daha çok istiyorum ama zararı olur diye korkuyorum. daha garantisi bitmeden aracın turboyu elime almak istemiyorum. kaç bg ve tork artacağını da bilemiyorum. 5-6 bg için hayatta yaptırmam 12-18 arası bir etkisi olması gerek (motora zarar vermeden tabi)

Yorum

Ara hızlanma yapmak istediğinizde hantal kalması, o devirdeki motor torkunun mevcut viteste hızlanmak için yetersiz kalmasından kaynaklanır. bizim araçlarda alt devirleri besleyen ayrı bir sistem yok.. 4-5-6. viteslerde 1400-1500 devirlerde gaza çöktüğünüz zaman ilk tepkisinin cansız olması gayet normal....ara hızlanmanızı 1850 devirden itibaren denediğinizde daha farklı olacaktır..
                      2011 1.6 T Cosmo, siyah, sunroof+flyaudio + arka koltuk monitörler

Yorum

165 beygir 250 tork yapiyolar abi guvenli sinirlar icinde bundan sonrasi icin hava filtresi,komple ekzoz vesaire de isin icine giriyo ama 165 beygir 250a torka kadar yazilimda bi sikinti yok
                        2012 İnsignia 1.4 Turbo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: vedat candan
                          chiptuning i bende daha çok istiyorum ama zararı olur diye korkuyorum. daha garantisi bitmeden aracın turboyu elime almak istemiyorum. kaç bg ve tork artacağını da bilemiyorum. 5-6 bg için hayatta yaptırmam 12-18 arası bir etkisi olması gerek (motora zarar vermeden tabi)
                          Forumdan chip yaptıran epey üye var..takip edebildiğiğim kadarıyla, 5-6 beygirden daha fazlasını rahatlıkla alacağınızı söyleyebilirim..turbolu araçlarda hiç motoru sarsmadan %20 arttırılabiliyor motor gücü.
                          2011 1.6 T Cosmo, siyah, sunroof+flyaudio + arka koltuk monitörler

Yorum

istanbulda güvenle yaptırabileceğimiz ve dyno da şaşırtmaca olmayacak bir yer varsa tavsiyelerinize açığım. 160 bg oldukça iyi. motora zarar vermesinde tabi.....

Yorum

dikkat ederseniz motora zarar vermeden yazıyorum sürekli. geçmişteki 2 aracımda motor blokları ve pistonlarla ilgili sıkıntılar yaşadım. ister istemez yoğurdu üfleyerek yiyorum

Yorum

İşleniyor...
                              X