Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Arka fren kaliperlerinden gelen ses

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Arka fren kaliperlerinden gelen ses

Arkadaşlar

Motor talk.de sitesindeki 20 sayfa bilgi içeriğine baktığım sonuç şöyle:

Arka disk kaliper civatalarından ses geliyor. Kısa vadede bu boltların özel resin grease ile
    yağlanarak geri takılması ses problemini çözüyor. Ama kesin çözüm için kaliperlerin değişimi
    daha doğru bir hareket olacaktır. Sorunu Opel biliyor ama geri çağırarak kaliper değişimini
    şimdilik yapmıyor.

Arka disklerin çzilmesininde bundan kaynaklı olduğu düşünülüyor. Ne kadar fren balatası ve disk değişirse
    değişsin kaliperlerdeki sorun düzelmeden problem bitmiyecek.

Fatih kaliper değişimi isteyelim veya en azından kalipr boltlarının yağlanmasını sağlayalım.
    2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Ynt: Arka fren kaliperlerinden gelen ses

Abi o hani özellikle frene sert bastığımız zaman arka disklerden qelen seste bu yüzden mi? huh
    Peki kaliperleri qarantiden değiştirebilir miyiz? Ya da yağlanması basit bi işlem mi?

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Opel'in de bunu bildiği halde qeri çağırmaması veya nebileyim, bu konuya fazla ilqi qöstermemesinin sebebi de ayrı bi tartısma konusu hani...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: efemuratt
        Abi o hani özellikle frene sert bastığımız zaman arka disklerden qelen seste bu yüzden mi? huh
        Peki kaliperleri qarantiden değiştirebilir miyiz? Ya da yağlanması basit bi işlem mi?
        Bence garantiden değişim istemek lazım. Almanyada herkez bunu yapmış. Ama Opel Türkiyenin
        bunun kolay kabul edeceğini sanmıyorum ama ben servisde istekte bulunucam. Fren kaliperlerini
        tutan boltların (civataların) yağlanması kolay bir işlem. Lastik söküldükten sonra aynı balata değişimi
        gibi balataları alacak ve kaliperleri bağlayan boltu söküp tekrar takıcak. Montaj önceside dişlerine
        yağ sürecek. Burdaki yağın tam olarak ismini bilmiyorum. Ancak uçak frenlerinde kesmeyi (seizure) önleyici
        özel grease benzeri yağlar var. Dişlerin tam olarak nasıl olduğunu bilmiyorum ancak bu boltların gevşemesini
        önleyici yönde bazı tedbirler almış olsalardı iyi olurdu. Örneğin geriye doğru gevşemesini önleyici ters diş olabilirdi yada.
        emniyet teli ile bağlantının gevşemesi önlenebilirdi. Hafta içi Servisde söktürüp baktırıcam. Burdan bilgi veririm.

Yorum

Merakla qüzel haberlerini bekliyoruz abi
          Umarım servisler bu konuya qereken ilqiyi qösterir ve bu ses sorunu da artık tamamen hallolur...
          Şansın açık olsun

Yorum

Sayin turkuaz72 size sonuna kadar katiliyorum. 2. kez garantiden diskleri degismeme ragmen icimden bir ses yine cizilecegini soyluyor. bu isi bende burada takip ediyorum..

Yorum

bana serviste balatalar çok sert çizilmeler ve sesler bu şekilde oluyor demişlerdi ve tornacıya gönderdik malzemeleri yapıp gönderdiler şuan memnunum

[shadow=red,left][glow=grey,2,500]SPORT[/glow][/shadow]

Yorum

arkadaşlar ayın eylülün 17 sınde bir yıl bitiyo. araç bakıma girecek. sizden ricam olacak 15.000 bakımını yapan arkadaşlardan. bana servsin. yapmış olduğu disk değiştirme, fren kaliperleri yada tornaya göndermeyle ilgili faturalandırma bilgilerini mail adresime yada 0362 445 01 94 nolu fax a çekerlerse çok sevinirim. eğer reis oto. değiştirmem falan derse elimde kanıt olur . saygılar

Yorum

elimde malesef yaptırdığım işleme dair herhangi bir belge yada fatura yok

[shadow=red,left][glow=grey,2,500]SPORT[/glow][/shadow]

Yorum

Orjinal yazı sahibi: opelmania
                    bana serviste balatalar çok sert çizilmeler ve sesler bu şekilde oluyor demişlerdi ve tornacıya gönderdik malzemeleri yapıp gönderdiler şuan memnunum
                    Balatalar ile disk arasında uyumsuz çalışma olabilir. Bu durumda balatalar diski aşındırır ama bu durum arka disklerin tüm yüzeyinde
                    olur. Oysaki bizim disklerde sanki belli noktalar tornalanmış gibi kanallar oluşuyor. Bu durm normal değil. Çok önce DH forumda da belirtmiştim. Bunun sebebi tamamen kaliperler. Yoksa Balatalar ile ilgili problem olsa disk ve balatalar değiştikten sonra sorun çözülürdü.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: turquaz72
                      Balatalar ile disk arasında uyumsuz çalışma olabilir. Bu durumda balatalar diski aşındırır ama bu durum arka disklerin tüm yüzeyinde
                      olur. Oysaki bizim disklerde sanki belli noktalar tornalanmış gibi kanallar oluşuyor. Bu durm normal değil. Çok önce DH forumda da belirtmiştim. Bunun sebebi tamamen kaliperler. Yoksa Balatalar ile ilgili problem olsa disk ve balatalar değiştikten sonra sorun çözülürdü.
                      bende sana katılıyorum sorun balata veya diskde değil asıl sorun ülkemizde servislerin sorunu umursamamaları...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MKG24
                        Orjinal yazı sahibi: turquaz72

bende sana katılıyorum sorun balata veya diskde değil asıl sorun ülkemizde servislerin sorunu umursamamaları...
                        Doğru söylüyorsun ama bence servislerden önce Opel Türkiyeden işe başlamak gerek.

Yorum

ben yunanistandayim ve inanin 2 kere tum takim degismesine ragmen hafiften cizzikler olusmaya tekrar basladi ve isin kotu tarafi 30.000 km sonra garantisi bitiyormus. bu servisler dunyanin her tarafinda aynimidir nedir.

ilk degisimi 11000 km de
                          ikinci degisimi ise 29000 km yaptim.

ve son olarak benim km 30.800

Yorum

Her takılan parçanın kendi garantisi vardır takıldığı andan itibaren başlar önemli olan takılan parcanın zaman mı km cinsinden mi olduğunu bilmek 30.000 km sınırı bence sizi etkilememsi lazım.

Farz edinki garanti dışında ücret karşılığı bu hizmeti aldınız ve olay tekrarladı size aracınız 30.000 km geçmiş kusura bakmayınmı diyecekler tabiki hayır

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

İşleniyor...
                            X