Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yakıt veri ekranı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Yakıt veri ekranı

Arkadaşlar,bunun için konu açmak istemezdim ama çözemedim olayı Yakıt ortalama ekranı-1 ve 2'de sorun olduğunu düşünüyorum.2000 km dir her ikiside 9.4lt/100km 'de çakılı kaldı.Bu 2000 km boyunca çok sakin kullandığımda oldu,aşırı zorladığımda.Fakat hiçbir değişme yok.Birde, tüm verileri sıfırladığımda, örneğin anlık hız ve kalan km ekranını açtığım zaman ort. yakıt tüketimini hesaplamıyor gibi araç.Yani illaki ort. yakıt ekranına geleyim ki öyle hesaplamaya başlasın paşa!!
    Insignia 1.4 Turbo Elegance

Ynt: Yakıt veri ekranı

bu bahsettiğiniz 2000 km den evvel sıfırlamış mıydınız göstergeleri? çünkü yapmış olduğunuz km belli bir yüksekliğe ulaştıktan sonra ortalama yakıt tüketimi verisinin değişmesi zorlaşır.. yani biraz aşırı zorlama biraz da sakin kullanım derken birbirini dengeler ortalama tüketim gene aynı yerde kalır... ancak göstergeleri sıfırlayıp öyle 2000 km yaptıysanız ve sonuç sizin dediğiniz gibiyse, bir problem olabilir.
    2011 1.6 T Cosmo, siyah, sunroof+flyaudio + arka koltuk monitörler

Yorum

Ynt: Yakıt veri ekranı

Bi sorun oldugunu dusunmuyorum daha once kac kmlik ortalamaniz var bilmiyorum ama atiyorum 10bin km lik falan ortalama varsa 2.bin km lik kullanimla biraz zor degisir siz bence soyle yapin ben oyle yapiyorum

1.ortalama genel ortalama onu hic sifirlamiyorum 2.ortalama gunluk ortalama her sabah evden cikarken sifirliyorum oyle deneyin bi sorun olup olmadigini anlarsiniz ama bi sorun oldugunu sanmiyorum
      2012 İnsignia 1.4 Turbo

Yorum

İşleniyor...
      X